Izolacja

Tłumaczenie: Jacek Spólny
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
8375062052

Trzy przyjęte do szpitala św. Rafała w Baltimore kobiety należą do najbardziej bezradnych obywateli: mieszkańców domów opieki dla upośledzonych umysłowo w Baltimore, a ich organizmy opanował wirus, jakiego jeszcze nikt nigdy tu nie widział. Doktor Nathaniel McCormick jako jeden z pierwszych zajmuje się sprawą. Ten młody pracownik CDC ma za zadanie badać to, co dziwne, egzotyczne i...

Doktor Nathaniel McCormick jako jeden z pierwszych zajmuje się sprawą. Ten młody pracownik CDC ma za zadanie badać to, co dziwne, egzotyczne i niezrozumiałe - od superwirusów po bioterroryzm. Ale na samym początku analizy życia i zwyczajów ofiar Nate orientuje się, że coś jest nie w porządku. W trakcie śledztwa znajduje "nosiciela" - osobę, która miała kontakty seksualne z pierwszymi ofiarami. A gdy pierwszy podejrzany zostaje zamordowany, Nate nabiera obaw, że choroba, której szuka, nie jest dziełem natury, lecz człowieka.
Nate zwraca się o pomoc do starej znajomej i dawnej kochanki, doktor Brooke Michaels. Już razem wędrują krętą drogą wiodącą do przełomowego, jak i mrożącego krew w żyłach odkrycia. Gdy coraz bardziej zacieśnia się pętla zdrady, Nate zmuszony jest do zmierzenia się z najokropniejszym odkryciem... oraz z przeszłością, przed którą starał się uciec.
Izolacja to jednocześnie pełna napięcia powieść sensacyjna i portret psychologiczny młodego lekarza na krawędzi - oparta na błyskotliwym założeniu, dręczącym wyobraźnię, która nie może się po nim otrząsnąć.
Wzięta prosto ze współczesnych szpitali i laboratoriów - i nagłówków jutrzejszych gazet - przerażająca, ostra jak skalpel powieść sensacyjna autorstwa człowieka znającego się na medycynie, Joshuy Spanogle'a. W swym imponującym debiucie Spanogle zabiera nas na bardziej niż rzeczywisty wyścig z czasem... gdy młody lekarz poznaje mroczną stronę badań naukowych i stara się ze wszystkich sił powstrzymać straszną epidemię, zanim będzie za późno...

Gośka | 2016-12-25
Na półkach: 2016, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 25 grudnia 2016

"Izolacja" to dość nietypowy thriller medyczny, który thrillerem jest tylko na początku a później przeradza się w książkę sensacyjną. Wszystko zaczyna się od trzech kobiet zarażonych dziwnym, nieznanym wirusem. Do zbadania tej sprawy zostaje wyznaczony młody pracownik agencji odpowiedzialnej za bioterroryzm i zapobieganie rozprzestrzenianiu się groźnych wirusów. Doktor Nathaniel McCormick ma przed sobą trudne zadanie, gdyż musi zbadać zwyczaje zarażonych kobiet, które były mieszkankami domów opieki nad niepełnosprawnymi umysłowo. Dość szybko jednak wpada na trop nosiciela, niestety sprawa komplikuje się, gdy zostaje on brutalnie zamordowany. Nathaniel zaryzykuje swoją karierą i życiem, by rozwikłać tę sprawę, zwłaszcza, gdy zacznie się ona robić dla niego bardziej osobista.

Joshua Spanogle może nie stworzył książki idealnej, bo do kilku rzeczy można by się przyczepić, jednak wygrał tutaj kreacją głównego bohatera, gdyż Nathaniela zwyczajnie nie da się nie lubić. Uparty doktor...

kiniamala | 2014-02-07
Przeczytana: 06 lutego 2014

Thriller medyczny, ale tak inaczej napisany. Mnie książka od samego początku wciągnęła. Może dlatego, że tak trochę można było utożsamić się z głównym bohaterem? Pewnie tak, tym bardziej, że większość książki było w pierwszej osobie. Widziałem, byłem..... a do tego bohater, którego nikt nie lubi i każdy do niego coś ma. Polecam

kashiuka | 2013-03-31
Przeczytana: 29 marca 2013

Przyznam, że byłam do tej książki bardzo sceptycznie nastawiona. Mam już swój ulubiony gatunek literacki, swoich ulubionych autorów i sądziłam, że książka będzie szmirą. Jednak cieszę się, że nie ograniczyłam się tylko do tego co znane, bo książka naprawdę wciąga. Od samego początku aż do ostatniej strony dzieje się akcja i nie pozwala się znudzić czytelnikowi.
Naprawdę gorąco ją polecam, szczególnie że można ją teraz kupić za 2 zł w księgarniach :D

kinzetka | 2013-10-02
Przeczytana: 2011 rok

Medyczne thrillery mnie nie kręcą, więc sama nie wiem dlaczego ręka mi się wyrwała akurat po tę książkę. Okładka nie zachęcała, to pewne. Z tyłu opis długi jak moje paragony z Biedronki i brakowało tylko nazwiska/ nazwisk czarnych charakterów.
Wypożyczyłam, a kiedy zaczęłam czytać – wsiąkłam na dobre. Spodobało mi się. Główny bohater z przeszłością wrzucony w sam środek śmierdzącej sprawy. Chwilami upierdliwy, chwilami słodki, ale przede wszystkim sympatyczny. Oprócz wątku sensacyjnego jest i wątek miłosny, a nawet dwa wątki, bo Nathaniel McCormick ma pojemne serce. Przypomina jednego z tych bohaterów MacLeana, którzy chcąc nie chcąc naraz znaleźli się w centrum akcji, wbrew sobie. Ale skoro już się stało, nie odpuści.
Nieprzypadkowo wspomniałam o MacLeanie, bo i humor w tym thrillerze jest typowy dla zmarłego Szkota: „W głowie obmyśliłem swoją wersję wydarzeń. Skończyła się benzyna, potrzebowałem skorzystać z telefonu. Gdyby pytali, po co wlokłem się prawie pięć kilometrów...

carl | 2015-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2015

Największym jej plusem są postacie szczególnie główny bohater którego na prawdę da się lubić no i ciekawa końcówka. Niestety moim zdaniem jakby ta książka była krótsza byłaby lepsza , za dużo wątków

Groszek14 | 2013-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2013

Średnia, wciągnęła i zaciekawiła mnie dopiero, mniej więcej, w połowie. Generalnie klimat dobry, ale można było się spodziewać czegoś lepszego.

Aleksandra | 2016-05-07

Powieść z gatunku zagadek kryminalnych,ale tutaj dochodzenie prowadzi lekarz agencji rządowej USA. Akcja wartka, ale sama opowieść trochę nudzi nadmiarem informacji medycznych. Ogólnie OK.

Ula | 2016-08-30

Dało się przeczytać, ale ogólnie wypada słabo na tle innych podobnych pozycji.

Agnieszka | 2016-09-30
Bercik | 2016-08-30