Znak

Tłumaczenie: Elżbieta Chlebowska
Cykl: Henry Parker (tom 1)
Wydawnictwo: HarperCollins
The Mark
znak, Jason Pinter

Tuż przed śmiercią uświadamiam sobie, że mity kłamią. Nie ma światła na końcu tunelu. Przeszłość nie przesuwa się przed moimi oczami jak film. Potrafię myśleć tylko o tym, jak bardzo pragnę żyć. Miesiąc temu przyjechałem do Nowego Jorku, aby zostać najlepszym dziennikarzem na świecie. Odkryć historie, których nikt jeszcze nie opowiedział. I oto ja a Henry Parker, zaledwie dwudziestoczteroletni, a już u kresu sił a czekam na kulę, która przerwie moje życie. Wystarczy tylko naciśnięcie spustu. Nie mam siły uciekać. Amanda i ja ostatnie siedemdziesiąt dwie godziny właśnie to robiliśmy. Jestem zupełnie wyczerpany. znam prawdę, lecz nie będę w stanie jej ujawnić. Pięć minut temu myślałem, że wreszcie wszystko rozumiem. Wiem, dlaczego obaj prześladowcy a agent FBI i płatny zabójca a chcą mojej śmierci. Każdy z innego powodu. Jeśli dziś wieczorem zginę a jutro umrą kolejni ludzie.

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2008

źródło okładki: http://harlequin.pl/mira

Monika | 2016-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2016

Ma 24 lata jest młody pełen życia i nadziei.Dostaje propozycję pracy w znanej redakcji której dziennikarska gwiazda błyszczy na firmamencie prasy. To właśnie od swego idola słyszy słowa które odmieniają jego życie.Czy nie pomógłby przeprowadzić wywiadu z pewnym człowiekiem o nieciekawej przeszłości? Ów odsiadywał wyrok,ale już wyszedł z więzienia. Nasz młody bohater podejmuje wyzwanie. I trafia w oko cyklonu.Dwoje ludzi. Plus policjant. Uzbrojony. Szamotania,strzał,trup. Odtąd dziennikarz nazywany jest mordercą. Rusza za nim pościg rozjuszonych stróży prawa oraz pewien płatny morderca z ramienia mafii. Czy go dopadną? Henry przeżyje? Na swojej szaleńczej drodze ucieczki napotka milosc i szereg przeszkód. Spróbuje odpowiedzieć na pytanie kto go wrobił,czym jest przedmiot pożądany przez przestępców oraz czy policjant,który stracił życie ma czyste sumienie? Wyśmienita lektura. Trochę słabszy początek, ale po kilku stronach akcja nabiera szybkiego tempa. Warto!!

Agnieszka | 2016-03-13
Przeczytana: 12 marca 2016

Na początku było nudno i nie mogłam się wciągnąć w styl pisania autora. W sumie dość głupia była scena z morderstwem, ale później się rozkręciło, ten pościg i w ogóle, ale szczerze mówiąc chyba spodziewałam się czegoś ciekawszego. Denerwowała mnie też zmiana narracji z pierwszej na trzecią. Jak pierwsza, to pierwsza, a nie takie skakanie. Ponadto, końcówka przewidywalna. Ciekawa postać mordercy, ale przesadzone bóstwo zmarłej żony.

Marta | 2014-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2014

Czyta się szybko i naprawdę dobrze! Świetnie napisana, wciągająca i cóż... Polecam każdemu kto lubi zaskakujące zakończenia! :)

Kashmir | 2013-01-02
Przeczytana: marzec 2011

Szybko i dobrze się ją czyta,bo tak też toczy się akcja. Szybko i zaskakująco,co sprawia,że nie można się od niej oderwać.Polecam!

Karolina | 2013-10-08

posiadam tę książkę, dostałam ją od męża. Osobiście bardzo mi się podoba. Ciągle jest jakaś akcja. Bombowa książka.

Molek | 2016-05-26

Prezent na urodziny trafiony. Ciekawa książka

majlena5 | 2013-03-13

szybko się czyta fajne zakończenie

Renula | 2012-12-27

Bardzo dobrze się czyta.