Biała Nowa Anglia

Wydawnictwo: Sonia Draga
New England White

Lemaster Carlyle jest jednym z najbardziej wpływowych czarnoskórych obywateli USA. Niedawno objął posadę rektora prestiżowego uniwersytetu. Kiedy wraz z żoną, Julią, dziekanem wydziału teologicznego, wraca samochodem pewnej śnieżnej nocy, na skutek poślizgu traci panowanie nad kierownicą. Kiedy małżeństwu udaje się wydostać z samochodu, odkrywają zwłoki profesora Kellena Zanta, wybitnego...

Kiedy małżeństwu udaje się wydostać z samochodu, odkrywają zwłoki profesora Kellena Zanta, wybitnego ekonomisty i byłego kochanka Julii. Domniemane morderstwo rzuca cień nie tylko na ich małżeństwo, ale dotyka też ich ukochanej córki, co więcej, może stanowić poważną przeszkodę na drodze do Białego Domu.

castagna | 2015-10-11
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 11 października 2015

było to moje pierwsze spotkanie z tym autorem, nie czytałam bestsellerowego "Władca Ocean Park", dlatego może inaczej spojrzałam na treść; książka mi się dłużyła, momentami czytałam ją z zaciekawieniem, a czasem miałam ochotę rzucać nią po pokoju

Anna | 2013-06-27
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 25 czerwca 2013

Do przeczytania przekonała mnie jej okładka - pomimo chłodnych niebieskich odcieni nie sposób nie zauważyć wypadającego z drogi samochodu pośród zimowej aury. I przyznam się, że jakoś pomyślałam o latającym aucie z Harry'ego Pottera... Do tego informacja o fabule rozgrywającej się w środowisku uniwersytetu z domieszką intrygi politycznej. Wydawałoby się idealna pozycja na najbliższe dni i noce.

Już w Prologu poczułam, że coś się dzieje:
"Zgodnie z tym, co utrzymuje sama Vera, całe zamieszanie bynajmniej nie zaczęło się w listopadzie, z chwilą zamordowania tego kolorowego profesora, ale dziewięć miesięcy wcześniej - powiedzmy w lutym - w niespodziewanie duszny, zimowy wieczór, kiedy śliczna Vanessa Carlyle [...] podpaliła ojcowskiego granatowego mercedesa."
Z niemałym zdziwieniem spojrzałam jednak na stronę z napisem Część I, znalazła się tam bowiem definicja pojęcia stricte z ekonomii. Wprawdzie coś tam pamiętałam z Podstaw Ekonomii, ale uznałam, że może być ciężko. Jednak w sumie...

Ania | 2013-01-12
Przeczytana: 07 stycznia 2013