Skandalista Goffman

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Jeden z mieszkańców prowincjonalnego amerykańskiego miasteczka Joe Goffman zdobywa oszałamiającą popularność. Jest autorem prowokującego obyczajowo bestsellera. Bezlitośnie portretuje w nim mieszkańców rodzinnego Bush Falls. Gdy wraca tam, aby zobaczyć się z umierającym ojcem, urazy odżywają. Czekają na niego agresywni znajomi, była dziewczyna i...

nellanna | 2014-10-31

Rewelacyjna!!! Czytając śmiałam się do rozpuku, choć nie jest to bynajmniej komedyjka, napisana dla zgrywy. Językiem, który uwielbiam. Z dokładnie takim poczuciem humoru, sarkazmu i dystansu do świata, jaki mnie kręci! Ach, spotkać takiego faceta w życiu, jak bohater tej powieści! A jeszcze jego przyjaciół i w ogóle zawitać na krótkie wakacje w Bush Falls! Jestem tak zauroczona autorem, że na pewno sięgnę po jego inne dzieła! Musi być niesamowitym facetem, zważywszy na końcowe podziękowania i w ogóle dawno mnie tak nie zachwyciła żadna powieść! Tu wszystko jest absolutnie doskonałe! Nie tylko śmiech ale i łzy, sporo znakomitych obserwacji na temat bliźnich, napisanych złośliwie ale i z miłością przez kogoś kto kocha ludzi i dlatego tak krytycznie ich ocenia, przygląda się im z poczuciem zażenowania graniczącego z odruchem wymiotnym. A czasami zwyczajnie, z dobrotliwym uśmiechem Ojca Kreatora.

basha | 2011-03-22
Przeczytana: 19 marca 2011

Bardzo długo zabierałam się do czytania tej książki. Chyba odstraszała mnie okładka :)jednak w końcu udało mi się po nią sięgnąć - i nie żałuję! Okazała się opowieścią o życiu pisarza z małego miasteczka w Stanach, który o tymże miasteczku napisał pełną złośliwości powieść z czasów swojego wkraczania w dorosłość. Kiedy jego ojciec choruje, Joe Goffman nie jest mile widziany w Bush Falls. Jego powrót komplikuje życie paru osób - w tym byłej dziewczyny...
"Skandalista.." obfituje w błyskotliwe dialogi, cięte riposty i wyraziste postaci. Przy tym nie jest standardową historią o przemianie głównego bohatera z nieczułego karierowicza w przykładnego męża i obywatela. Autor pokazuje, że nic nie jest proste, a 17 lat z dala od rodziny bywa przepaścią nie do przekroczenia. Polecam!

Kacper Kapsa | 2015-04-30

Styl żywcem ściągnięty z Nicka Hornby'ego, ale krzywdy nie robi. Przyjemność

Piotr | 2012-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2012

Solidna powieść obyczajowa. Wszystkie jej poszczególne elementy stoją na odpowiednim poziomie, ale jakimś sposobem zestawione razem nie dają takiego efektu, jaki dać powinny. Być może po prostu nie chwytam tego słodko-gorzkiego stylu Troppera. Pisarz kilka razy wyraźnie idzie też na skróty, przez co wydarzenia i zachowania bohaterów zalatują delikatnym fałszem. Mimo wszystko nie żałuję, to niezła książka.

redNails | 2012-08-27

Liczę że ta książka będzie tak samo genialnie napisana jak "Jak rozmawiać z wdowcem"

Agata | 2016-07-19
Moni | 2016-04-21