Amagansett

Amagansett
978-83-7495-380-1
literatura amerykańska
Agnieszka

Rok 1947. Conrad Labarde, samotny rybak z Amagansett na Long Island, który osiadł tu po ciężkich przeżyciach wojennych, znajduje podczas połowu ciało młodej kobiety. To Lillian Wallace, córka zamożnego biznesmena. Młodych ludzi łączył tajemny romans. Śmierć Lillian wygląda na wypadek, ale budzi wątpliwości nie tylko Conrada, lecz także miejscowego policjanta, niegdyś zdolnego nowojorskiego detektywa. Co odkryją?

agata_m | 2011-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2011

Czytając notę z tyłu książki spodziewałam się kolejnego, zwykłego kryminału. Tymczasem za niewielkie pieniądze do moich rąk trafiła książka niezwykła. Jest tam zbrodnia, tajemnica, miłość, nienawiść, seks.
Książka jest bardzo wciągająca, czyta się szybko i nie ma się jej dość :) Po ostatniej stronie żałowałam, że to już koniec.
Polecam nie tylko miłośnikom kryminałów.

Dla mnie zaletą książki jest również jej okładka - mroczna i tajemnicza.

Grzegorz Jagosz | 2011-05-13
Przeczytana: 12 maja 2011

To niezwykle udany debiut amerykańskiego scenarzysty. I książka aż prosi się o ekranizację. Kapitalnie oddany klimat lat powojennych na Long Island. Surowy klimat małego miasteczka na brzegu oceanu z galerią świetnych portretów mieszkańców (emigrantów, tubylców, nowobogackich), gdzie rytm życia wyznacza ciężka praca rybaków i poławiaczy. No i tajemnicza śmierć pięknej dziewczyny, którą stara się wyjaśnić zdegradowany policjant z Nowego Jorku, wokół której koncentruje się historia. Polecam

biedronka826 | 2012-01-16
Przeczytana: 15 stycznia 2012

Książka warta polecenia, bardzo dobrze się czyta, szybko i przyjemnie. Nie jest to typowy kryminał, mimo iż w połowie książki wiadomo było kto jest mordercą to do końca nie wiadomo było jak rozwinie się akcja i w jaki sposób zostanie złapany morderca. Książka ta jest też o miłości - miłości która nie powinna się zdarzyć. Mnie ta książka urzekła - choć kupując ją kierowałam się ceną i tym że jest to kryminał. Nie obiecywałam sobie po niej aż tak wiele.
Czytając "Amagansett" można poczuć smak słonej wody i piasek pod stopami.

ampH | 2015-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2015

Książkę tę zdobyłem dzięki "ryzykownemu" zakupowi książek na wagę ostatnim razem. Była jednym z siedmiu nowych nabytków, o których w większości nigdy nie słyszałem. Wspólnym mianownikiem większości z nich było wydawnictwo MUZA S.A., znane z różnej jakości powieści. Biorąc pod uwagę fakt, że nabyłem końcówki nakładów, zwroty oraz książki, które nie miały wzięcia, nie spodziewałem się czegoś niesamowitego po tej pozycji. W takich przypadkach bardzo lubię jedno - mylić się. W tym przypadku można śmiało powiedzieć, że pomyliłem się w swoich ocenach.

Ciche, spokojne, nadmorskie miasteczko Amagansett na Long Island to miejsce, w którym ścierają się dwa światy - pracowitych, często ledwo wiążących koniec z końcem rybaków oraz bogatych ludzi korzystających z uroków pobliskiego oceanu. Na tej granicy ścierają się losy kilkorga ludzi, gdy fale oceanu z pomocą rybaka Conrada wyrzucają na brzeg ciało córki jednego z wypoczywających w tych okolicach biznesmena. Czy był to nieszczęśliwy wypadek...

Anaisse | 2013-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2013

Gdy wzięłam pierwszy raz tę książkę do ręki sądziłam, iż trzymam właśnie typowy kryminał. Jego fabuła opiera się na śledztwie, prowadzonym zapewne w sprawie jakiegoś morderstwa. Okładka tej pozycji ma dość przygnębiające kolory, co może wskazywać na to, iż będzie ona utrzymana w takim właśnie klimacie.
Zupełnie się pomyliłam!

Po przeczytaniu tej książki odniosłam wrażenie, iż jest to idealny wybór właśnie na wakacje. Autor zdecydował, że akcja będzie się rozgrywać w powojennej Ameryce, a dokładnie w tytułowym Amagansett - wakacyjnym kurorcie, gdzie milionerzy chętnie spędzają lato. Już na pierwszej stronie "znajdujemy się" na plaży wraz z Conradem, rybakiem, który reprezentuje biedniejszą część mieszkańców. Czytając opisy widoków czułam się wręcz jak na wczasach. Wyobrażałam sobie morze, powiem morskiej bryzy, piasek pod stopami., dlatego myślę, iż jest to idealna książka dla osób, które siedzą w domach odległych od kurortów i marzą o usłyszeniu szumu fal.

Wcześniej...

Lucy_czyta | 2011-05-25
Przeczytana: 18 maja 2011

Przyznaję bez bicia - kupiłam, bo była tania, ale tania nie znaczy kiepska. Już tak mam, że wolę nie dokładać się do kolejnych willi członków zarządu wydawnictw, dlatego czytam tzw. "odrzuty", ale tak naprawdę żeruję na głupocie konsumentów, którzy łapią się na piękne okładki, zgrabne recenzje na odwrocie i świetny marketing. Lubię płacić autorowi za jego twórczość, a Amagensett wart jest więcej niż wydane kilka dni temu 9,90 zł.
Amagensett, miejscowość rybacka na Long Island, z wolna wykupowana przez bogaczy z Nowego Jorku, jest idealnym tłem do wydarzeń, które debiutujący w roli pisarza autor zgrabnie ujął w formie kryminału obyczajowego.
Koneserzy kryminałów przyzwyczaili się do standardowych rozwiązań detektywistycznych - jedni lubują się w mrocznych opisach morderstw, inni stawiają na psychologiczne gierki śledczych, ale większość z nas kocha klasykę w postaci Conan Doyle'a czy Christie. Mills daje czytelnikowi coś więcej niż tylko skupienie się na wątku morderstwa. Jego...

Krzysztof_g | 2013-08-06

Wybitny i dojrzały kryminał. Klimat, bohaterowie, narracja. Kupiłem przypadkowo - spodobała mi się okładka. Rzadko tak robię, ale tym razem strzał w dziesiątkę.

Jagna | 2015-10-30
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: październik 2015

Fajna, nietypowa. Najciekawsze były chyba dla mnie opisy połowu ryb różnego rodzaju i nazwy tych wszystkich sprzętów, czynności, części łodzi... totalnie nic nie rozumiałam :D Zetknęłam się z takim tematem pierwszy raz.

Przyjemnie się czytało, choć spodziewałam się mroczniejszego klimatu - okładka mnie zmyliła.

Adrianna Strzyżewska | 2011-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2011

Książka ma specyficzny rytm - to tak, jakbyśmy płynęli łódką i raz fala była łagodna, a raz uderzała z siłą.
Historia bardzo ciekawa, dobrze rozwinięty wątek głównego bohatera. Autor pozwala nam poznać Conrada przy okazji kolejnych sytuacji, coraz bardziej odkrywa nam historię rodziny Baska. Mamy również szansę poznać upadłego inspektora i mentalności bogaczy, którzy za pieniądze potrafią zaprzedać duszę. Chociaż motyw biedny przeciwko bogatym jest dość oklepany, tutaj nawet szczęśliwe zakończenie miało cierpki smak.
Chociaż z rybami, morzem i łowieniem nie mam nic wspólnego, to na czas lektury czułam słony smak morza i słyszałam szum fal.
Książkę serdecznie polecam. Tajemnica, zabójstwo, zbrodnia sprzed lat - dużo niedopowiedzeń, które czytelnik może powiązać w zbrodnię prawie idealną.

monika | 2011-12-20
Przeczytana: 25 grudnia 2011

Jeden z lepszych kryminałów, jaki wpadł w moje ręce.