Rada pałacowa

Tłumaczenie: Witold Kurylak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Elm Harbor". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Sonia Draga
Palace Council
978-83-7508-325-5
Ag2S

Lato 1952 roku. Dwudziestu najbardziej wpływowych obywateli Ameryki spotyka się potajemnie w prywatnej posiadłości i opracowuje szatański plan mający na celu doprowadzenie do radykalnych zmian na szczytach władzy. Planują wprowadzenie swojego człowieka na urząd prezydenta. Kilka miesięcy później ciało jednego z uczestników spotkania zostaje odkryte przez Eddiego Wesley’a, dobrze...

Kilka miesięcy później ciało jednego z uczestników spotkania zostaje odkryte przez Eddiego Wesley’a, dobrze zapowiadającego się młodego literata z Harlemu. Wkrótce w tajemniczy sposób znika młodsza siostra Eddiego, a pisarz oraz jego ukochana, Aurelia Treene, wikłają się w pasjonująca odyseję, której celem jest odkrycie prawdy.
Zaczynające się na początku lat pięćdziesiątych i trwające aż po czasy Wietnamu i afery Watergate poszukiwania wiodą ich z bogatych salonów Nowego Jorku przez mroczne zaułki machinacji politycznych, aby w końcu doprowadzić do Gabinetu Owalnego w Białym Domu.

źródło opisu: Nota Wydawcy

źródło okładki: Wydawca

kubolomo | 2013-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2013

Rada Pałacowa była moim pierwszym spotkaniem z twórczością Stephena Cartera. Po przeczytaniu książki muszę powiedzieć, że autor mnie nie zawiódł i na pewno przeczytam inne z jego powieści.

Książkę tę znalazłem w księgarni Matras za 9,90 i odłożyłem na półkę gdzie czekała na swoją kolej. Po kilku tygodniach spędzonych pośród moich książek w końcu trafiła w moje ręce. Mimo tego, że powieść jest obszerna czyta się ją bardzo dobrze dzięki umiejętnościom pisarza i jego dokładności przy tworzeniu klimatu oraz dbałości o szczegóły.

Autor starał się przedstawić problemy Czarnoskórych obywateli USA w latach 50 i 60 lecz czytając książkę wydaje się to wątkiem pobocznym. Powieść ta posiada też rozbudowane wątki rodzinne, które ja ostatnio bardzo polubiłem. Pozwalają one na bliższe obcowanie z postaciami. Główna opowieść skupia się na intrygach i tajemnicach wpływowych ludzi, chcących zmienić rzeczywistość tamtych lat. Mocno zawikłany świat wielkiej polityki pokazany jest od wewnątrz...

Piotr | 2012-04-23
Przeczytana: 15 lutego 2012

Obejmujące dwie dekady historia młodego pisarza, który wpada na trop spisku mającego prowadzić do zmiany na szczytach władzy. Na stronach powieści pojawia się (zbyt) wiele postaci i wątków – spotykamy i rodzinę Kennedych, i Richarda Nixona i wiele innych osobowości, które pojawiały się na stronach gazet w latach sześćdziesiątych. Książka jest portretem czarnego Harlemu, historią miłosną i thrillerem politycznym. Czyta się dobrze, ale zakończenie mocno rozczarowuje. Autor w wielu miejscach trzyma czytelnika w nieświadomości, mnoży wątki, a potem nagle jednym, banalnym zwrotem akcji zamyka powieść.

iwt27 | 2012-12-12
Przeczytana: 2012 rok

Polecam, kolejna świetna książka Stevena Cartera.

pawel1876 | 2016-11-28
Przeczytana: 29 listopada 2016