Sześć dni Kondora

Tłumaczenie: Stefan Wilkosz
Wydawnictwo: Amber
Six days of the Condor
Mith

Kondor - to kryptonim Malcolma, młodego urzędnika z sekcji archiwalnej CIA w Waszyngtonie, miłośnika "czarnej" literatury kryminalnej. Pewnego dnia otaczająca go rzeczywistość przerasta najbardziej sensacyjną powieść: wszyscy pracownicy z wydziału Malcolma zostają zamordowani. Uratowany cudem Kondor przez sześć dni samotnie rozwiązuje zagadkę, komu i dlaczego zależało na zlikwidowaniu ludzi z komórki 17. CIA. Chcąc nie chcąc, musi włączyć się do gry, w której stawką jest jego własne życie.
Na podstawie książki Sydney Pollack nakręcił słynny film zatytułowany "Trzy dni Kondora" z Robertem Redfordem i Maxem Von Sydowem.
[opis wydawcy]

Lecter | 2014-04-15
Przeczytana: 2012 rok

Książka mająca nie całe 200 stron ale za to jak napisana. Czyta się ją z zapartym tchem i nawet nie wiemy kiedy książkę konczymy.Praktycznie każda strona trzyma w napięciu i szkoda,że przeczytałem jak na razie tylko tą pozycję Jamesa Grady. Polecam.

Przeczytałem w niespełna.... 3 godziny i nie mogłem się oderwać od lektury. W trakcie czytania zapomniałem w ogóle, że istnieje jeszcze jakiś inny świat poza tą ksiażką. Było to wydanie z lat 80-tych dokładnie nie pamietam roku i w tamtych latach przeczytane, a nie było jeszcze wtedy laptopów, komórek, internetu, za to były takie ja ta książki, które na długo zapadały w pamięci. I pozostawał tylko żal, że to było tylko 170 kilka stron...

leśna | 2016-08-07
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 06 sierpnia 2016

Ta książka jest jak rzep.
Raz ją człowiek weźmie w dłonie, odłożyć nie sposób. Przyczepia się jak ten rzep do psiego ogona. Gdzie się człek nie ruszy, książka wciąż z nim. Kuchnia, łóżko, toaleta, sklepowa kolejka, miejscówka w autobusie...
I najciekawsze, że choć pozycja ta liczy już sobie ponad czterdziestkę (1974 rok), brak w niej wymyślnych gadżetów godnych najbardziej amerykańskiego z amerykańskich agentów; trup, choć owszem, ściele się, to ani nie gęsto, ani nie brocząc widowiskowo krwią na co drugiej kartce; chociaż nie uświadczysz, czytelniku, wysadzania w powietrze, pikujących samolotów, robotów, szmerów, bajerów, i tak lektura wciśnie Cię w fotel.
Bo czyta się to jednym tchem.
Na wdechu.
I jakiś malkontent być może rzekłby z grymasem na twarzy, że "trąci toto myszką", ale osobiście nawet tę myszkę potraktowałabym jako jeszcze jedną zaletę.
Rewelacyjna książka.
Prawdziwa perełka.

JonR | 2015-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2015

155 stron w kilka godzin. Książka wciąga niesamowicie, sam nie jestem jakimś wielkim fanem kryminałów, ale "Sześć Dni Kondora" odcięło mnie od świata zewnętrznego. Pozostaje tylko zapoznać się z ekranizacją, w której wystąpił Robert Redford. Serdecznie polecam.

Krzysiek | 2013-05-09

Fabuła trzyma w napięciu. Uważam, że to bardzo dobra książka. Polecam też film, który powstał na jej kanwie - "Trzy dni Kondora".

Regalia | 2016-08-09
Przeczytana: 19 kwietnia 2016

Kondor ma pecha. Najpierw ginie cały zespół. Później ginie pomoc. A dziewczyna zarabia kulkę. Ale Kondor, chociaż zajmuje się pierdołami, jednak jest agentem. I pokaże, na co go stać.

Widziałam film. Nie był szczególnie porywający, od, takie sobie kino akcji z Redfordem. Ale skoro już dostałam książkę to przeczytam. Jeden dzień starczył na jej połknięcie. Powieść napisane jest z sensem, rozumiem każde zdanie, hierarchię Służb Specjalnych oraz motywy. Kondor, jak i jego przeciwnik (wraz ze zgrają sługusów) są błyskotliwi i potrafią łączyć fakty. Czasem te połączenia są podane na tacy czytelnikowi, a czasem samemu trzeba się domyśleć. To miłe, w ten sposób wciągać do fabuły, przynajmniej można chociaż trochę poczuć się jak "agent".

ziomal666 | 2016-05-10

Jedna z najlepszych książek jakie przeczytałem. Najlepsze cechy tej książki to moim zdaniem fabuła i główny bohater który potrafi zaciekawić od samego początku tej historii.

jawora | 2013-03-29

super :szpiedzy,morderstwo.wartka akcja,napięcie,ucieczka,porwanie.Krótko mówiąc:wszystko co być powinno.Przyjemnej lektury!

H8ster Moriarty | 2014-11-25
Przeczytana: 23 listopada 2014

Miłe zaskoczenie, pomógł mi wcześniej obejrzany film z RR.

Alek | 2016-10-22
Na półkach: III,4, Przeczytane