Płacz kata

Tłumaczenie: Barbara Wicher
Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
Le bourreau pleure

Wszystko zaczęło się tego wieczoru, kiedy Daniel Mermet potrącił ją samochodem. A przy tym jeszcze pod kołami znalazły się jej skrzypce. Ten widok miał powracać w koszmarach Daniela. I czynić go winnym utraty pamięci przez nieznajomą, kiedy cudem wyszła z tego wypadku. Chociaż w oczach Mermeta wyglądało to wyraźnie na samobójstwo... Opiekując się potem piękną kobietą, malując jej portret, próbuje dociec, kim jest naprawdę. I z czasem odkrywa, że nie może żyć bez niej a nawet jeśli ona należy do kogoś innego. Nawet gdy już pozna jej nazwisko o całą historię. Samo mu przecież powiedziała aJeśli kiedyś musiałbyś mnie opuścić, Danielu, chciałabym, żebyś wcześniej mnie zabiła!

źródło opisu: Wydawnictwo C&T, 2008

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Nana | 2010-08-25
Przeczytana: 27 lipca 2010

Może zacznę od samego Frederica Darda. Po raz pierwszy spotkałam się z jego książką i zaskoczył mnie jego styl, który obecne jest często spotykany w powieściach młodzieżowych. Dlaczego? Chyba dlatego, że z tyłu była jego notka i kiedy zobaczyłam, że zmarł w 2000 roku pomyślałam, że ta książka będzie przeznaczona bardziej dla starszych czytelników, ale się pomyliłam. Lektura jest napisana przystępnym językiem, w dialogach zauważyłam trochę specyficzny sposób wyrażania się Francuzów, ale jak najbardziej zrozumiały.
Płacz kata to opowieść krótka, ale niezwykle porywająca. Już w pierwszym zdaniu dowiadujemy się, co opisane było na okładce. Jest to pocieszające, ponieważ dalsze szczegóły odkrywamy już bez "podpowiedzi". Może się wydawać, że będzie to historia jak każde inne - o romantycznej miłości, ale osobiście opisałabym tę miłość jako tragiczną. Może nie powinnam tyle zdradzać, ale możliwe również, że trochę was tym stwierdzeniem zainteresowałam. Głównym tematem pozostaje jednak...

robaczeeek | 2016-03-12
Przeczytana: 09 marca 2016

Krótkie jednakże bardzo wciągające opowiadanie. Sama nie mogłam się od niego oderwać i żałowałam że tak szybko się zakończyło. Tragiczna miłość, śmierć, utrata pamięci. Może nie w tej kolejności ale żebyście wiedzieli o co chodzi koniecznie sięgnięcie po te książkę. Te 120 stron czyta się wręcz jednym tchem. Polecam!

kiniamala | 2013-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2013

Trzeba wziąć po uwagę, że książka pisana w latach 50-tych poprzedniego stulecia. Takie opowiadanko dla tych co lubią ziarnko tajemnicy, bez brutalnych szczegółów.

lipka02 | 2013-06-29
Przeczytana: 2012 rok

Powieść "Płacz kata" to miłosna opowieść z nutką kryminału.Polecam ją tym czytelnikom którzy lubią niebanalne opowieści o miłości.

Dorcia | 2010-10-25
Przeczytana: 18 października 2010

Ciekawie napisana z zaskakującym zakończeniem.

okularnica | 2015-09-02
Przeczytana: 09 września 2015