Świadek

Tłumaczenie: Krzysztof Bednarek
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Pelikan". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: POLWEN
The Witness
978-83-89862-96-9
thiller, sensacja, kryminał, świadek
ZuzAnka

Amanda Griffin wciąż musi uciekać. Zaginęła osiem lat temu, po tym jak stała się świadkiem przerażającej zbrodni. Jej rodzina jest przekonana, że Amanda nie żyje, ale o­na pojawia się w mieście... żeby ratować tych, których kocha. Szeryf Luke Granger postanawia dowiedzieć się, kto zagraża Amandzie i jej siostrom. Niebezpieczeństwo wisi w powietrzu, Luke ma bardzo mało czasu i musi postawić...

Szeryf Luke Granger postanawia dowiedzieć się, kto zagraża Amandzie i jej siostrom. Niebezpieczeństwo wisi w powietrzu, Luke ma bardzo mało czasu i musi postawić wszystko na jedną kartę. Szeryf Granger i detektywi z wydziału zabójstw Connor oraz Marsh zrobią wszystko, żeby przeciwstawić się złu, które grozi trzem siostrom Griffin. To już nie jest wyłącznie zawodowa sprawa - do głosu dochodzą uczucia. A to oznacza, że któryś z nich może zawieść...
Okazuje się, że w konfrontacji ze złem, które ma nadejść będą potrzebowali wiary, dużo głębszej, niż potrafią to sobie wyobrazić.

Kasia | 2015-05-11
Na półkach: 2015, Przeczytane, Wbph-filia 16
Przeczytana: 11 maja 2015

W 95% romansidło a w 5% kryminał. A to romansidło to na poziomie romansidła dla nastolatek. Dobrze, że pod koniec się to zmienia, bo ilość słodkości i łatwości dopasowania par była tak mdląca, że dla czytelnika mogło się skończyć chorobą.
Ogólnie bez rewelacji.

Karol | 2011-01-16

Pierwsza książka kryminalna jaką znam, w której są opisane nie tylko rozterki bohaterów i ich myśli, ale także dramaty moralne, relacja z Bogiem i modlitwy. Dobra lektura z dobrym przesłaniem, warta polecenia.

Melania | 2016-11-22
Przeczytana: 20 listopada 2016

Nie przesadzę jak napiszę, że męczyłam lekko tą książkę. Sięgnęłam po nią, gdyż Pani w bibliotece poleciła mi ją jako dobry kryminał. Nic bardziej mylnego! Pojawia się silny wątek kryminalny, ale bardziej przebija się historia bohaterów i to na nią jest nałożony największy nacisk. Ledwo pamiętam jaki był finał opowieści, a przecież dwa dni temu skończyłam ją czytać! Jest w niej baaardzo wiele nawiązań do Boga, mi to osobiście nie przeszkadzało jakoś wybitnie, ale moim zdaniem mogło by być ich odrobinę mniej.
Moja ocena - jeśli nic lepszego pod ręką nie ma, to może być.

Gulbaska | 2012-01-07
Przeczytana: 06 stycznia 2012

Babcia wypożyczyła sobie tę książkę z biblioteki jako kryminał. Dla mnie ta pozycja okazała się bardziej romansem z wątkiem kryminalnym niż kryminałem z prawdziwego zdarzenia ;)
Co nie zmienia faktu, że książkę bardzo lekko się czytało, szybko przez nią przepłynęło i przypuszczam, że nie pozostanie na na długo w mojej pamięci.

aneta | 2015-10-03
Przeczytana: 03 października 2015