Trawnik

Tłumaczenie: Henryk Kurta
Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
La pelouse
Patrycja

- Zgadzasz się ? Przeraziłem się na myśl, że może nie chcieć dojść do końca naszej przygody, ale skinieniem głowy wyraziła zgodę w sposób, który świadczył o tym, że również ona jest zdecydowana. - Pójdę zaraz do hotelu, aby zabrać swoje rzeczy, a ty w tym czasie kupisz sobie jakieś ubranie. Nie ma mowy, żebyś wróciła na East London Street. Potem wyślesz do swego męża list, w którym zawiadomisz...

- Zgadzasz się ?
- Pójdę zaraz do hotelu, aby zabrać swoje rzeczy, a ty w tym czasie kupisz sobie jakieś ubranie. Nie ma mowy, żebyś wróciła na East London Street. Potem wyślesz do swego męża list, w którym zawiadomisz go o tym, że wyjeżdżasz ze mną i zamierzasz wystąpić o rozwód... Zrobisz to ?

Nic nie odpowiedziała. Patrzyła na coś, co było za mną. Nieruchomość jej spojrzenia zmusiła mnie do odwrócenia się. Zaledwie w półmetrowej odległości od siebie spostrzegłem nogawki spodni. Podniosłem wzrok i zobaczyłem bladą i zimną twarz Nevila Faulksa.

źródło opisu: Krajowa Agencja Wydawnicza, 1984

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Jakub Rusinek | 2012-09-17
Przeczytana: 17 września 2012

Bardzo lekka i krótka książka. Czyta się szybko i przyjemnie (na tyle, na ile przyjemne może być morderstwo). Napisana jest w sposób niezbyt drobiazgowy, dzięki czemu trzyma napięcie i prowadzi jak za rączkę z ciekawością w kolejne rozdziały. Zakończenie zbiło mnie z tropu. Nie spodziewałem się zupełnie.

Tohverus | 2017-05-09
Na półkach: Przeczytane, 2017