Przyjaciółki od serca

Saving Graces
8373111921
życie, przyjaźń
ZuzAnka

Emma, Rudy, Lee i Isabel przyjaźnią się już ponad dziesięć lat. Podczas wspólnych kolacji nie tylko żartują i miło spędzają czas. Każda boryka się z jakimś kłopotem, który w jej odczuciu jest wielkim dramatem. Rudy żyje w cieniu męża despoty. Emma z żalem odrzuca miłość żonatego mężczyzny. Lee daremnie oczekuje dziecka. Isabel dowiaduje się o nawrocie śmiertelnej choroby. Przyjaźń stanowi dla nich oparcie w trudnych chwilach i pozwala z nadzieją patrzeć w przyszłość.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Kasiag | 2014-03-14
Na półkach: Przeczytane, Wymienię :)

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Było ciężko. Ale nie dlatego, że było źle.
Wręcz przeciwnie.
Fabularnie było dobrze, a momentami nawet bardzo dobrze.
Emocjonalnie było źle.
Od początku wiedziałam, że tak będzie – jak tylko przeczytałam opis i wzmiankę o nawrocie śmiertelnej chorobie jednej z bohaterek. Takich tematów unikam w książkach, jak ognia.
Tutaj się jednak podjęłam.
Ale było ciężko.
Podchodziłam do tej książki jak do jeża, zawsze z wielką ostrożnością. I może dlatego trudno mi było załapać rytm. Właściwie to nie złapałam go aż do mniej więcej połowy.
Końcówka za to poszła jak torpeda, nawet nie wiem kiedy skończyłam. Ale było ciężko.
Na końcówce chyba najbardziej, bo wciąż miałam nadzieję, że historia Isabel nie skończy się tak jak się skończyła.
Chociaż wiem, że tak było bardziej wiarygodnie, prawdziwiej, to jednak wszystko mi się buntuje – życie jest niesprawiedliwe, to prawda, ale ja chcę, żeby chociaż książki dawały jakąś pociechę; tutaj niestety – samo życie.
Ale, żeby nie było – to nie jest na...

Monika | 2012-09-20
Na półkach: 2012, Przeczytane
Przeczytana: 20 września 2012

Wspaniała opowieść a przyjaźni, uczuciach, rozterkach i problemach. Wzruszająca, dająca do myślenia.

Kalia | 2013-12-03
Przeczytana: grudzień 2013

Książka "Przyjaciółki od serca" dołącza do mojej kolekcji ulubionych książek!! Świetna, lekka, kobieca, wzruszająca książka, ukazująca przyjaźń kobiet zmagających się z błahychmi, codziennymi problemy oraz tymi poważnymi, tragicznymi dotykającymi każdego z nas w życiu. Życzę wszytskim Panią, takich przyjaźni jak opisane w tej książce! :))

Dorota | 2016-04-20
Marzanka | 2016-01-14