Zastąpić Carlę

Wydawnictwo: Książnica
Improvising carla
83-7132-843-5
zlakolysanka

Podczas wypoczynku na greckiej wysepce Helen spotkała Carlę i szybko uległa urokowi tajemniczej i niepokojącej rodaczki. Wspólne wakacje nagle zamieniły się w koszmar, gdy po szalonej nocy zamroczona alkoholem Helen obudziła się obok martwej przyjaciółki. Chociaż policja uznała, że był to wypadek, Helen wróciła do Anglii dręczona wątpliwościami i wyrzutami sumienia. Aby odkryć prawdę musiała stawić czoła wszystkim swoim lękom...

Wiola | 2015-09-23
Przeczytana: 23 września 2015

Przyznam szczerze, że mam mieszane uczucia co do tej pozycji. Z jednej strony mi się podobała, z drugiej nie. Zależało to głównie od części, na które książka została podzielona. Część pierwsza "Wyspy greckie" nie podobała mi się w ogóle... Nudna, monotonna, opisująca tylko nudne opalanie się na plaży głównej bohaterki i obserwowanie jej przez tajemniczego mężczyznę. Natomiast część trzecia "Devon, Anglia" pochłonęła mnie doszczętnie. Pięknie budowane napięcie, nie wiadomo kto mówi prawdę, kto kłamie. Kto jest zabójcą, kto ofiarą... Portret psychologiczny mordercy zbudowany fenomenalnie i rewelacyjnie osnuty tajemnicą. Koniec naprawdę mnie zaskoczył, gdyż prawie do samego końca nie myślałam, że właśnie ten bohater okaże się katem. Muszę przyznać autorce plusy za pokazywanie bohaterów od strony psychologicznej. ich przemyślenia, a zwłaszcza głównej bohaterki Helen są naprawdę wciągające i dające do myślenia. Książka ogólnie dobra ale bez polotu.

Personik | 2015-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2015

Pierwsze strony i zaskoczenie, jestem winna, zabiłam i uniknęłam kary.
Jak do tego doszło? Wzbudza ciekawość. główna bohaterka Hellen spedza wakacje w Grecji gdzie poznaje Carlę. Wspólnie organizują sobie czas.
Śmierć Carli wszystko zmienia. Wakacyjna przygoda zamienia się w koszmar i odciska się w psychice Hellen. Ciekawy opis przemyśleń, narastających lęków którym trzeba stawić czoła. Może w tej części książki wkrada się trochę monotoni. Trzeba to przebrnąć, a zakończenie rekompensuje te chwile. Nagle ożywienie akcji, zaczyna wciągać czytelnika do ostatniej strony. Zakończenie bardzo zaskakujące.
Podsumowując pozycja ciekawie zbilansowana warta uwagi i przeczytania. Polecam

Alicja | 2011-05-26
Przeczytana: 26 maja 2011

Odkrywana po trochu tajemnica, ciekawe opisy psychiki głównej bohaterki - to atuty tej książki. Ciekawa od początku do końca

Mmm | 2011-08-26
Przeczytana: 2010 rok

Niesamowita. Pokazuje naturę kobiety, każdej kobiety. Wciąga coraz bardziej z każdą następną kartką.

elka333 | 2012-08-31

Książka wciąga od samego początku. Gorąco polecam.

Justyna | 2015-07-11
Ania | 2015-07-06