Bikini

Tłumaczenie: Elżbieta Piotrowska
Wydawnictwo: Albatros
Swimsuit
sensacja, thriller, powieść

Zachwycająco piękna modelka Kim McDaniels znika podczas sesji zdjęciowej na Karaibach. Obawiając się najgorszego, jej rodzice przybywają na wyspę Maui, by wszcząć własne śledztwo. Nie wiedzą, że właśnie wkroczyli do krainy koszmaru. Poczynania osób prowadzących dochodzenie, rodziców dziewczyny i reportera Bena Hawkinsa kontroluje psychopatyczny zabójca Henri Benoit, działający na zlecenie tajemniczych mocodawców. Benoit bulwersuje opinię publiczną kolejnymi okrutnymi mordami, które pozornie nie mają żadnego logicznego sensu...

James Patterson jeden z najlepszych amerykańskich pisarzy na świecie tym razem wystąpił w duecie z Maxine Paetro.

Akcja powieści głównie toczy się na Karaibach, a dokładniej na Hawajach.
Jednak w Europie też możemy śledzić wątek.

Modelka Kim McDaniels znika podczas sesji zdjęciowej. Rodzice zaniepokojeni faktem, że córka się nie odzywa wsiadają w samolot, by dowiedzieć się co się stało z Kim.
Prywatne śledztwo prowadzi również Ben Hawkins, który jest byłym policjantem, a obecnie wydaje książki i pracuje dla gazety.
W między czasie zabójca atakuje inne dziewczyny, dokonując bestialskich mordów. Psychopata nagrywa wszystkie swoje zbrodnie, a filmiki trafiają do "podglądaczy" w sieci.
Państwo McDanielsów i Hawkins nie maja pojęcia, że Henri Benoit domniemany psychopata, bo tak się przedstwia, również wykorzysta ich do swojej "gry".
Henri zmusza byłego policjanta do napisania jego biografii, która opisuje jego "wyczyny".
Czy psychopatę uda się przechytrzyć Hawkinsowi?To pytanie...

Marta | 2015-03-21

Nie, zdecydowanie nie zostane fanka tego autora. Jestem milosniczka kryminalow i thrillerow i przeczytalam ich w swoim zyciu pewnie z kilka ton i dlatego roszcze sobie prawo do subiektywnej opinii, ze ta ksiazka jest bardziej niz przecietna. Nie zaskoczyla mnie niczym, profil bohatera-mordercy zupelnie nic specjalnego, po prostu brutalny i bezsensowny, mialam wrazenie, ze brak mi punktu zaczepienia w ksiazce, bo zostal zaserwowany miks postaci, ktore sie szybko przewijaly i jeszcze szybciej ginely i tak na prawde nie wiem dlaczego, po co i jak. O co chodzi z tytulem ksiazki to nie mam pojecia, bo trudno wymyslec sensowne jego wytlumaczenie. Zakonczenie ksiazki- porazka! Dawno sie juz tak nie zawiodlam.
Jedynym plusem ksiazki sa jej mikroskopijne rozdzialy a dzieki temu czyta sie ja w blyskawicznym tempie:-) A to na prawde duza zaleta biorac pod uwage tresc:-)

MartaKu | 2015-02-11
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 10 lutego 2015

Szybka akcja, szybko się czyta, szybko się kończy. Kryminał wciąga, choć nie było dreszczyku emocji, napięcia. Trochę rozczarowało mnie zakończenie. Chciałam jakiegoś większego boom. Ale mimo to książka bardzo dobra.

Styl autora bardzo mi przypadł do gustu. Polubiłam jego książki, choć to dopiero nasze drugie „spotkanie”.

Kokosanka | 2013-01-12

Chyba jedna z najlepszych książek pattersona jakie czytałam. Dziwny to pisarz. Boję się sięgac po jego książki, bo niektóre są bardzo dobre a niektóre wręcz jakby pisane przez początkującego amatora. Niemniej ta pozycja mi się podobała. Nie pochwyciła mnie tak, by czytac ją bez tchu, ale nie był to stracony czas.

blackbird | 2015-04-21

Kiedyś, pewnego śnieżnego poranka, gdzieś w czasie ferii, oglądałyśmy z koleżanką jakieś romansidło, z gatunku tych, które ona uwielbia (a ja nie), zaniepokoiłam ją swoim zachowaniem. Otóż w pewnym momencie streściłam to, co zaraz stanie się na ekranie, dodając, że wcześniej tego filmu nie oglądałam, ani nie czytałam recenzji, słowem, nie znałam go. Koleżanka po chwili stwierdziła, że mam jakieś zdolności paranormalne, albo w tajemnicy przed światem param się magią. Ponieważ szerzyła się do ekranowego przystojniaka, nie miałam jej serca mówić, że tak naprawdę fabuła jest boleśnie przewidywalna i prosta, a każdy, kto trochę książek w życiu przeczytał, przewidzi kilka najbardziej prawdopodobnych zwrotów akcji. Zresztą, większość filmów, jakie razem obejrzałyśmy była do siebie podobna. No, żeby skrajnie nie uogólniać i nie być niesprawiedliwą, kilka było naprawdę ciekawych, a kilka innych w...

Przeczytana: 18 lipca 2010

Fabuła dość porywająca i jak dla mnie niezmiernie interesująca. Przede wszystkim podobało mi się ukazanie przez autora kruchości naszych marzeń i życia. Walkę rodziców o odnalezienie córki, ich naiwność w działaniu. Istotność w spojrzeniu na otaczających ludzi przez pryzmat nuty realizmu i codziennej ostrożności. Podobało mi się przeciwstawienie piękna i marzeń w obliczu chorego umysłu człowieka bez skrupułów.
Polecam.

PolkaPati | 2015-04-07
Na półkach: Pożyczone, Przeczytane
Przeczytana: 07 kwietnia 2015

Książka jest ciekawa, zawarte w niej krwawe i okrutne momenty są opisane nazad bardzo efektownie. Z powieściami Jamesa Pattersona spotkałam sie już kilka krotnie ale tą książkę uważam za najmocniejszą. Trzeba mieć mocne nerwy i psychikę do tak drastycznych scen które są w niej opisane.
Szybko się ją czyta ma bardzo dużo rozdziałów, są po trzy czasem cztery strony i zaczyna się nowy wątek, jednym słowem ciekawe rozwiązanie Autora.
Książka jest wciągająca i czytelnik chce sie dowiedzieć kto będzie następną ofiarą psychopatycznego mordercy maniaka. Zakończenie książki troszeczkę rozczarowuje.

tajus | 2011-04-27
Na półkach: Miałam, Przeczytane
Przeczytana: 27 kwietnia 2011

Czyta się szybko ze względu na krótkie rozdziały i szybkie tempo akcji. Za mało jednak było napięcia, tajemnic; myślałam, że koniec powieści okaże się jakąś zaskakującą bombą, ale tak nie było. Praktycznie prawie wszystko zostawało wyjaśniane na bieżąco, chociaż historię maniakalnego mordercy poznajemy pod koniec. Dla niektórych opisy przerażająco okrutnych zbrodni mogą okazać się nie do zniesienia - moja wyobraźnia zazwyczaj działa wtedy, kiedy nie trzeba, więc na pewno nie odważyłabym się spojrzeć na zekranizowane tego typu mordy (przeważnie na tle seksualnym), gdyby takowe powstały. Sam styl pisarski autorów bardzo przyjemny, akcja nie stoi w miejscu, zatem nie jest nudno, ale oczekiwałam poważniejszych wątków kryminalnych, a tymczasem miałam do czynienia z takim o, thrillerem o zabójstwach, których wykonawca wydaje się być nieuchwytny. Ok, ale bez rewelacji.

ennkaa | 2011-08-24
Przeczytana: 22 sierpnia 2011

Niestety:(. Książka nie przypadła mi do gustu. Pomysł nawet ciekawy, próba wejścia w psychikę psychopaty, historia opowiedziana przez niego samego, współpraca z bestią. Ale wg mnie pomysł położony na całej linii. Sama forma książki doprowadzała mnie do obłędu. Dwustronicowe rozdziały, które zostały stworzone chyba tylko po to,żeby dodać objętości książce. Nie dzieliły fabuły, nie oddzielały wątków ani narracji, były chyba tylko po to,żeby wkurzyć czytelnika. Doskonały sposób na zabicie atmosfery. Opisy morderstw niepotrzebnie szczegółowe i nie prowadzące do niczego. Dla mnie ważniejsza jest fabuła niż opisy siekanki, więc brakowało mi zdecydowanie rozwinięcia ważnych wątków. Wiele pytań zostało bez odpowiedzi, zakończenie też mnie z lekka zawiodło...(delikatnie powiedziane)
Mimo tego,że łatwo się wkręcam w ten gatunek, tutaj nie umiałam wejść w atmosferę książki.

wiejskifilozof | 2013-04-29

Mocne i szukające. Patterson odwołuję się do najgorszych ludzkich uczuć.Zaszokował mnie na całego. Ale to dobrze, oznacza to,że to rasowy thriller, a nie jakaś popierdułka.