Bikini

Tłumaczenie: Elżbieta Piotrowska
Wydawnictwo: Albatros
Swimsuit
sensacja, thriller, powieść

Zachwycająco piękna modelka Kim McDaniels znika podczas sesji zdjęciowej na Karaibach. Obawiając się najgorszego, jej rodzice przybywają na wyspę Maui, by wszcząć własne śledztwo. Nie wiedzą, że właśnie wkroczyli do krainy koszmaru. Poczynania osób prowadzących dochodzenie, rodziców dziewczyny i reportera Bena Hawkinsa kontroluje psychopatyczny zabójca Henri Benoit, działający na zlecenie tajemniczych mocodawców. Benoit bulwersuje opinię publiczną kolejnymi okrutnymi mordami, które pozornie nie mają żadnego logicznego sensu...

Malwina | 2019-04-28
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 28 kwietnia 2019

Mam wrażenie, że pierwsza połowa książki pochodzi z innej książki, a druga z innej. Tak jakby pierwotnie w zamierzeniu miała być czymś innym, a ostatecznie wyszło co innego. Ostatni rozdział za to wygląda jak środek książki. Jakby autor zauważył, że mu nie wyszło i postanowił skończyć, bo już miał dość. No i może dobrze, że skończył, bo też powoli zaczynałam mieć dość.
Ogólnie pomysł ekstra. Seryjny morderca na zlecenie, który w wyrafinowany sposób męczy i zabija ofiary, robi z tego nagrania i dostaje hajsiwo od publiki. I dziennikarz, były policjant, który dostaje od mordercy propozycję nie do odrzucenia.
Coś jednak idzie nie w tę stronę, gdy nagle kończy się wątek modelki, który miał być głównym wątkiem? No ale dobra, to mogło być wprowadzenie do czegoś grubszego, do "Przymierza". Ale na to autor (autorzy) nie miał już siły xD Chyba że jest tego druga część, to niech mnie ktoś oświeci.
Nie mogę nie skomentować najgłupszych wstawek ever w postaci detektywa i jego ukochanej....

Kinga | 2018-12-15
Przeczytana: 06 czerwca 2019

Krótko i na temat- szkoda czasu.

wiola198722 | 2018-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2018

Polecam kolejną książkę tego autora, pochłania czytelnika od pierwszych stron. Zaskakujące wydarzenia, przedstawienia mordu młodych kobiet przez psychopatycznego mężczyzne, który oprócz pieniędzy, robi to w jakimś celu, jakim? Nie zdradzę, zachęcam do przeczytania. Nitka po nitce dziennikarz, były policjant musi odkryć prawdę Henriego. Ile kobiet musiało stracić życie, aby przerwać to milczenie? Poczytajcie, polecam!!!!

Aneta Wiola | 2017-05-11
Przeczytana: 11 maja 2017

"Motywacją psychopatów nie jest miłość, strach, wściekłość czy nienawiść. Nie znają takich uczuć. Psychopaci w ogóle nie mają żadnych uczuć. Możecie mi wierzyć".

Na Hawajach podczas sesji zdjęciowej znika piękna modelka Kim McDaniels. Media szaleją za sensacją, rodzice zaginionej umierają z niepokoju. McDanielsowie postanawiają na własną rękę odnaleźć swoją córkę i wyruszają na Maui. W tym samym czasie poznają dziennikarza i ex-policjanta Bena Hawkinsa, który oferuje się z pomocą. Ich poczynania obserwuje płatny zabójca Henri Benoit, który nie zamierza poprzestać na jednej ofierze.
Kim jest tak na prawdę Benoit? Kto tak naprawdę pociąga za sznurki w tej grze?

"Każdy z nas nosi w sobie zabójcę, ale gdy stajemy nad przepaścią, zdobywamy się na zrobienie kroku w tył. Faceci, którzy zabili, skoczyli w przepaść, pozostają w niej na całe lata i zabijają znowu i znowu."

James Patterson jakiego świetnie pamiętam i którego uwielbiam. Książka jest rewelacyjna, a to i tak za mało...

Akcja thrillera rozgrywa się na Karaibach, a dokładniej na Hawajach. A w Europie też możemy śledzić ten wątek. Zachwycająca, młoda i piękna modelka Kim McDaniels znika podczas sesji zdjęciowej gdzie kręcona jest w Karaibach. Rodzice zawiadomieni nagłym zniknięciem swojej córki i zaniepokojeni przybywają na wyspę Maui obawiają się już najgorszego co mogło się przydarzyć ich jedynej córce, chcą wszcząć prywatne własne śledztwo.Nie mają pojęcia,że wkroczyli nagle na drogę, do krainy koszmaru. Poczynania osób, które prowadzą dochodzenie w tej sprawie rodziców dziewczyny i Bena Hawkinsa kontroluje i ma ich na celowniku niebezpieczny psychopatyczny szaleniec Henri Benoit działający na zlecenie muszą się mieć na baczności, bo on zdolny jest do wszystkiego.

Jestem pełna podziwu,szacunku do autora Jamesa Pattersona za następną genialną, ciekawą książkę, która wyszła spod jego pióra, napisał naprawdę super swój thriller doskonała fabuła, zbudował najlepsze napięcie, które towarzyszyło mi...

Yave | 2017-01-26
Na półkach: Przeczytane, Rok 2017
Przeczytana: 26 stycznia 2017

Uch, odpuszczam lekko po połowie. Ogólnie jestem negatywnie nastawiony do pana Pattersona, bo to przecież fabryka a nie pisarz, no ale myślę sobie "dam szansę". Za namową internetowego znajomego, który o kryminałach Albatrosa wie wszystko i który zachęcał do sięgnięcia po "Bikini", rozpocząłem lekturę.

No ale to, kurde, kiepskie jest po prostu. Akcja się wlecze i to okrutnie, bohaterowie nie zasługują nawet na miano "papierowych" i tak nie do końca wiem, czym ta książka miała być. Kryminał to to nie jest, skoro wiadomo, kto, co i jak. Na akcyjniaka to za mało się tu dzieje (a przynajmniej do momentu, w którym skończyłem). Bezlitosny morderca tak po prostu jest - zero motywu, głębi, ani się go polubić nie da, ani znienawidzić. No i te krótkie rozdziały, rany... Myślałem sobie, że spoko, dzięki temu będzie dobre tempo i szybko pójdzie... a gdzie tam! Wkurzyło mnie to mocno, nawet wczuć się w akcję nie da.

Ech, szkoda, pokładałem jakieś tam nadzieje w tej książce, wyszło jak...

Joanna | 2016-07-15
Przeczytana: 05 września 2016

Ta książka przeszła moje najśmielsze oczekiwania!!! Mistrz przerósł samego siebie. Co sprawiło, że w głowie Pattersona pojawiła się taka fabuła? Nie wiem. Ale wiem na pewno, że zaliczam tą książkę do ulubionych, bo napięcie, jakie we mnie wywołała było na najwyższym poziomie. Istny majstersztyk :-)

Daniel Siercha | 2016-04-09

Kolejna bardzo dobra pozycja tego autora. Czyta się bardzo dobrze i z zaciekawieniem. Mam nadzieję że inne pozycje będą równie dobre.

SickSense | 2016-03-24
Przeczytana: 08 czerwca 2011

Dobra książka z ciekawą fabułą i przerażająco realną. Świetne tempo akcji i zakończenie. Do końca nie byłam pewna finału tych wszystkich zdarzeń. Jednak zawiodłam się na sposobie kreowania głównych bohaterów. Niestety byli trochę "bezbarwni".

czytaczka_Mada | 2016-03-09

Już skąpo odziana kobieta w zmysłowej pozie na okładce oraz tytuł "Bikini" zachęcają do sięgnięcia po książkę, jak jeszcze dodamy do tego poczytne nazwisko twórcy, zdaje się, że rarytas literacki mamy murowany, a jednak zagłębiając się w fabułę, trafiamy na przewidywalną historię zbudowaną na stereotypach gatunku.
Autor serwuje nam w „Bikini” historię super-piękności-modelki, która w scenerii rajskiej wyspy na Karaibach znika, jak się okazuje, porwana przez psychopatę o złożonej osobowości. Nowatorskie? Wcale!!! O pięknych, bogatych ze światem u stóp, o rajskich wyspach, i o psychopatach ze złożoną osobowością pisano już tyle razy, że aż mdli. Dlatego, co się działo dalej, sami możemy sobie dopowiedzieć, ale jeśli ktoś bardzo chce, może też doczytać w książce.