Bikini

2009-07-01
Elżbieta Piotrowska
sensacja thriller powieść

Okładka książki Śmierć czarnej wdowy J. D. Barker, James Patterson
Śmierć czarnej... J. D. Barker, James...
Okładka książki Zero Tolerance James Patterson, Duane Swierczynski
Zero Tolerance James Patterson, Du...
Okładka książki Murder in Bermuda Thaddeus McCants, James Patterson, Aaron Tracy
Murder in Bermuda Thaddeus McCants, J...
Okładka książki Córka prezydenta Bill Clinton, James Patterson
Córka prezydenta Bill Clinton, James...

Okładka książki Piąty jeździec apokalipsy Maxine Paetro, James Patterson
Piąty jeździec... Maxine Paetro, Jame...
Okładka książki Druga szansa Andrew Gross, James Patterson
Druga szansa Andrew Gross, James...
Okładka książki Miesiąc miodowy James Patterson, Howard Roughan
Miesiąc miodowy James Patterson, Ho...
Okładka książki Droga przy plaży James Patterson, Peter de Jonge
Droga przy plaży James Patterson, Pe...

Skończyłam czytać. Zastanawiam się teraz po co tak naprawdę ją przeczytałam do końca. Jest w niej tyle okrucieństwa. Żałuję teraz straconego czasu. Nie było warto. Dopiero teraz doszłam do wniosku że czytanie tego typu książek nie ma najmniejszego sensu

Taka niepotrzebna ta książka

Taka niepotrzebna ta książka

Mam wrażenie, że pierwsza połowa książki pochodzi z innej książki, a druga z innej. Tak jakby pierwotnie w zamierzeniu miała być czymś innym, a ostatecznie wyszło co innego. Ostatni rozdział za to wygląda jak środek książki. Jakby autor zauważył, że mu nie wyszło i postanowił skończyć, bo już miał dość. No i może dobrze, że skończył, bo też powoli zaczynałam mieć dość.
Ogólnie pomysł ekstra. Seryjny morderca na zlecenie, który w wyrafinowany sposób męczy i zabija ofiary, robi z tego nagrania i dostaje hajsiwo od publiki. I dziennikarz, były policjant, który dostaje od mordercy propozycję nie do odrzucenia.
Coś jednak idzie nie w tę stronę, gdy nagle kończy się wątek modelki, który miał być głównym wątkiem? No ale dobra, to mogło być wprowadzenie do czegoś grubszego, do "Przymierza". Ale na to autor (autorzy) nie miał już siły xD Chyba że jest tego druga część, to niech mnie ktoś oświeci.
Nie mogę nie skomentować najgłupszych wstawek ever w postaci detektywa i jego ukochanej. Ukochanej?! Nagle telenowela? Ukochana to, ukochana tamto, jego miłość coś tam. Po cholerę w ogóle ta baba?! xD
I na podsumowanie jeszcze najgłupsze zdanie jakie kiedykolwiek widziałam, a które przepuściła redakcja:
"Dzwoniłem do przyjaciół, oczywiście na próżno, gdyż tam, dokąd wysłałem Amandę, nie było telefonów".
...

Polecam kolejną książkę tego autora, pochłania czytelnika od pierwszych stron. Zaskakujące wydarzenia, przedstawienia mordu młodych kobiet przez psychopatycznego mężczyzne, który oprócz pieniędzy, robi to w jakimś celu, jakim? Nie zdradzę, zachęcam do przeczytania. Nitka po nitce dziennikarz, były policjant musi odkryć prawdę Henriego. Ile kobiet musiało stracić życie, aby przerwać to milczenie? Poczytajcie, polecam!!!!

"Motywacją psychopatów nie jest miłość, strach, wściekłość czy nienawiść. Nie znają takich uczuć. Psychopaci w ogóle nie mają żadnych uczuć. Możecie mi wierzyć".

Na Hawajach podczas sesji zdjęciowej znika piękna modelka Kim McDaniels. Media szaleją za sensacją, rodzice zaginionej umierają z niepokoju. McDanielsowie postanawiają na własną rękę odnaleźć swoją córkę i wyruszają na Maui. W tym samym czasie poznają dziennikarza i ex-policjanta Bena Hawkinsa, który oferuje się z pomocą. Ich poczynania obserwuje płatny zabójca Henri Benoit, który nie zamierza poprzestać na jednej ofierze.
Kim jest tak na prawdę Benoit? Kto tak naprawdę pociąga za sznurki w tej grze?

"Każdy z nas nosi w sobie zabójcę, ale gdy stajemy nad przepaścią, zdobywamy się na zrobienie kroku w tył. Faceci, którzy zabili, skoczyli w przepaść, pozostają w niej na całe lata i zabijają znowu i znowu."

James Patterson jakiego świetnie pamiętam i którego uwielbiam. Książka jest rewelacyjna, a to i tak za mało powiedziane.
Świetnie rozwijająca się akcja, szybkie tempo zdarzeń i zawracająca wdech w piersiach szybkość, tym karmił nas autor.
Autor zbudował ciekawe wątki, nie owijając w niepotrzebne słowa.
Dzięki Pattersonowi czytelnik może poznać myśli seryjnego mordercy, uwierzyć mu na słowo, a potem zszokować się jego poczynaniami.
BIKINI to książka, która dostarcza mnóstwo wrażeń i z każdym rozdziałem nie można się od niej oderwać.

Akcja thrillera rozgrywa się na Karaibach, a dokładniej na Hawajach. A w Europie też możemy śledzić ten wątek. Zachwycająca, młoda i piękna modelka Kim McDaniels znika podczas sesji zdjęciowej gdzie kręcona jest w Karaibach. Rodzice zawiadomieni nagłym zniknięciem swojej córki i zaniepokojeni przybywają na wyspę Maui obawiają się już najgorszego co mogło się przydarzyć ich jedynej córce, chcą wszcząć prywatne własne śledztwo.Nie mają pojęcia,że wkroczyli nagle na drogę, do krainy koszmaru. Poczynania osób, które prowadzą dochodzenie w tej sprawie rodziców dziewczyny i Bena Hawkinsa kontroluje i ma ich na celowniku niebezpieczny psychopatyczny szaleniec Henri Benoit działający na zlecenie muszą się mieć na baczności, bo on zdolny jest do wszystkiego.

Jestem pełna podziwu,szacunku do autora Jamesa Pattersona za następną genialną, ciekawą książkę, która wyszła spod jego pióra, napisał naprawdę super swój thriller doskonała fabuła, zbudował najlepsze napięcie, które towarzyszyło mi przez cały czas, znakomita , szybka akcja rosła z każdą przewracającą kartką. Patterson jest według mnie mistrzem każda jego książka jest bardzo dobra, zaczytana byłam w książce, że nawet ani przez chwilę nie oderwałam się od niej tak mnie wciągnęła natychmiast,w dobrym stylu napisana.
"Bikini" to rewelacyjny,wciągający i super thriller pisarz bardzo mocno trzyma coraz wyżej podnosi swoją poprzeczkę. Spędziłam miły wieczór z Pattersonem, uważam go za udany, chętnie przeczytam dalsze dzieła mojego ulubionego autora.

Uch, odpuszczam lekko po połowie. Ogólnie jestem negatywnie nastawiony do pana Pattersona, bo to przecież fabryka a nie pisarz, no ale myślę sobie "dam szansę". Za namową internetowego znajomego, który o kryminałach Albatrosa wie wszystko i który zachęcał do sięgnięcia po "Bikini", rozpocząłem lekturę.

No ale to, kurde, kiepskie jest po prostu. Akcja się wlecze i to okrutnie, bohaterowie nie zasługują nawet na miano "papierowych" i tak nie do końca wiem, czym ta książka miała być. Kryminał to to nie jest, skoro wiadomo, kto, co i jak. Na akcyjniaka to za mało się tu dzieje (a przynajmniej do momentu, w którym skończyłem). Bezlitosny morderca tak po prostu jest - zero motywu, głębi, ani się go polubić nie da, ani znienawidzić. No i te krótkie rozdziały, rany... Myślałem sobie, że spoko, dzięki temu będzie dobre tempo i szybko pójdzie... a gdzie tam! Wkurzyło mnie to mocno, nawet wczuć się w akcję nie da.

Ech, szkoda, pokładałem jakieś tam nadzieje w tej książce, wyszło jak wyszło. No szkoda.

No ale to, kurde, kiepskie jest po prostu. Akcja się wlecze i to...

Ta książka przeszła moje najśmielsze oczekiwania!!! Mistrz przerósł samego siebie. Co sprawiło, że w głowie Pattersona pojawiła się taka fabuła? Nie wiem. Ale wiem na pewno, że zaliczam tą książkę do ulubionych, bo napięcie, jakie we mnie wywołała było na najwyższym poziomie. Istny majstersztyk :-)

Kolejna bardzo dobra pozycja tego autora. Czyta się bardzo dobrze i z zaciekawieniem. Mam nadzieję że inne pozycje będą równie dobre.

Krótko i na temat- szkoda czasu.

Krótko i na temat- szkoda czasu.

• James Patterson
  • 2011