Zabawa w śmierć

Wydawnictwo: Amber
Play Dead
83-241-2597-3
morderstwa, wudu, dochodzenie

Seria tajemniczych morderstw w Savannah. Ktoś zabija... za pomocą substancji używanej przez szamanów wudu. Kto mógłby lepiej przeprowadzić dochodzenie, niż detektyw Elise Sandburg? Ona zna makabryczny scenariusz z autopsji... Z każdym krokiem śledztwo wciąga ją głębiej w świat morderczych instynktów i tajemnic ludzkiej świadomości. Ale żeby powstrzymać mordercę, musi się zmierzyć z własną...

Z każdym krokiem śledztwo wciąga ją głębiej w świat morderczych instynktów i tajemnic ludzkiej świadomości. Ale żeby powstrzymać mordercę, musi się zmierzyć z własną przeszłością i poznać prawdę, której nie domyślała się w najgorszych snach.

malgosinka | 2013-12-16

Zaskakująco ciekawa. Wudu, zombi, czarna magia... Spodziewałam się, że wraz z biegiem historii autorka może popaść w śmieszność. Jestem raczej sceptyczna w tej tematyce, jednak udało jej się uczynić z tego jedynie interesujące tło:) Pół żartem, pół serio potraktowałam za to tożsamość głównej pani detektyw, jej pochodzenia z nieco "magicznej" rodziny, i np. kilkukrotnie wspomnianych zaczarowanych okularów należących do jej ojca... Samo miasto, jego historia i złowróżbne legendy były natomiast wisienką na torcie całej historii. Motyw z tajemniczą agencją towarzyską też był dosyć fajny. A morderstwa okazały się ostatecznie przejawem nekrofilii, popełnione jak najbardziej przez istotę ludzką, więc tak na prawdę nie mam nic do zarzucenia, jeżeli chodzi o zbyt fantastyczną i banalną fabułę, której się obawiałam.

arrow18 | 2015-09-25
Przeczytana: 25 września 2015

Świetna książka. Czyta się ją szybko, jest zrozumiała więc nie trzeba się zastanawiać o co autorce chodziło. Akcja jest, zagadka ,która do samego końca pozostaje niewyjaśniona jest . Obawiałam się, tylko ,że autorka postanowi uśmiercić Davida, ale jednak oszczędziła kolejnej bezsensownej śmierci czytelnikom ( tym bardziej ,że David jest przystojniakiem^^) . Polecam naprawdę świetna książka .

Magdalena | 2011-12-21
Na półkach: Przeczytane, Kryminał

Magia, wudu, wierzenia ludowe, rodzinne tajemnice i morderstwa. Gdy te czynniki dodamy do siebie musi wyjść nam coś bardzo interesującego. „Zabawa w śmierć” okazuje się tytułową „zabawą”. Przez praktycznie całą książkę czytelnik myśli, że odgadł kto stoi za tymi straszliwymi zbrodniami, jednak dopiero pod sam koniec zaczyna rozumieć jak bardzo się mylił. Jedno jest pewne- płeć mordercy. Anne Frasier zaciekawiła mnie swoim sposobem postrzegania zbrodni kryminalnych... resztę znajdziecie na www.bibliotekarki.blog.pl

maniakalnaa | 2011-11-02
Przeczytana: lipiec 2011

Książka świetna. Wątki psychologiczne, niewyjaśnione zagadki. Ciągłe zwroty akcji. Bardzo gorąco polecam!

Po roku jestem zmuszona zmienić ocenę. Z 10 gwiazdek na 8. Nadal pamiętam w jakim byłam szoku gdy dowiedziałam się kto jest kryminalistą. Dzisiaj pewnie powiedziałabym, że to było bardzo do przewidzenia. Jednak po prostu podobała mi się cała otoczka do akcji. Z chęcią przeczytam ją jeszcze nie raz.

Popipopipopo | 2012-02-13
Przeczytana: 2012 rok

Książkę zaliczam do takich w których nie spodziewałam się zakończenia.Zdziwiło mnie ono trochę.
Nie rozumiałam w niej kilku wątków pobocznych , ale na końcu już wszystko się wyjaśniło.

Książka moim zdaniem nie należy do takich którą można przeczytać za jednym tchem.

Dezyderata | 2015-12-01

Bardzo wciągający kryminał, aż dziw, że autorka tak mało znana u nas.

betulek | 2016-05-03

Ciekawa i wciągająca. Niebanalna historia, dobrze opowiedziana

Ulcia | 2013-08-26

Bardzo ciekawa. Zakończenie zaskakujące. Serdecznie polecam!

Delgado | 2011-11-24
Przeczytana: 12 sierpnia 2011

Znakomita, jak każda tej autorki.

filcowakredka | 2016-11-11
Na półkach: 2016, Przeczytane