Porwanie

Wydawnictwo: Sonia Draga
The Abduction

Ben Brice mieszka sam na pustkowiu Nowego Meksyku i z pomocą morza whisky próbuje się uporać ze wspomnieniami z Wietnamu. W oddalonym o ponad tysiąc kilometrów Teksasie jego syn John, internetowy geniusz, który lada dzień ma zostać milionerem, obserwuje mecz piłki nożnej swojej córeczki Gracie.Kiedy po skończonym meczu dołącza do niego żona i czekają, by zabrać małą do domu, dowiadują się od trenera, że Gracie została już odebrana, przez wujka, brata pani Brice. Problem w tym, że żona Bena nie ma brata ... Sprawą porwania zajmuje się FBI, a rodzina wyznacza nagrodę w wysokości 25 milionów dolarów za odzyskanie córki. Problem w tym, że porywaczom nie zależy na okupie, a porwanie małej Gracie jest częścią o wiele większego spisku, spisku na szczeblu rządowym mogącego zmienić bieg historii Ameryki. Czy Ben z pomocą FBI i ojca zdąży odnaleźć dziewczynkę, nim będzie za późnoa

nellanna | 2011-08-21
Przeczytana: 15 sierpnia 2011

Gimenez trzyma formę i tym razem też mnie nie zawiódł. Bohater do polubienia, chociaż żołnierz z Wietnamu, w dodatku z jednostki specjalnej. Traumatyczne przeżycia niszczą jego relacje z najbliższymi, ucieka od wspomnień do butelki i traci kochającą rodzinę, w tym wspaniałą żonę. Ale nie o tym chce powiedzieć. Autor ma bowiem dar zaskakiwania czytelnika. Świetnie się to wszystko czyta, odkrywając kolejne karty i podążając za przynęta odautorską, aby w końcu znaleźć się dokładnie w tym punkcie, w jakim on sam sobie tego życzy!
Zachęcam z czystym sumieniem!

kwiatek29 | 2012-02-20
Przeczytana: 20 lutego 2012

Świetnie napisany kryminał,przeczytałam jednym tchem.Niebanalni bohaterzy,dobry zarys psychologiczny postaci.Polecam.

Paulina | 2011-03-17
Przeczytana: 11 marca 2010

Pierwsze 100 stron ciągnęło się trochę. Sprawa porwania 10-letniej Grace nie wyszła poza mury domu, tzn. było już FBI, policja, ale nic właściwie się nie działo. Ciągle się zastanawiałam skąd miano bestsellera... Ale potem! Akcja tak ruszyła, ze nie mogłam się oderwać! Co chwila następowało coś czego kompletnie nie dało się wcześniej przewidzieć, książka bardzo przemyślana i dopracowana do samego końca. Każdy detal, każda osoba... I wtedy też zrozumiałam skąd ten ciągnący się wstęp, wszystko było potrzebne. Jedyne "ale" jakie miałam to wspomnienia dziadka Grace z wojny w Wietnamie- same wspomnienia były potrzebne, często ciekawe, jednak chwilami jak dla mnie zbyt drastyczne. Ale nie było togo bardzo dużo. Poza tym książka ŚWIETNA!!!

Krzysztof Sawicki | 2013-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2013

Okładka książki osobiście mi się nie spodobała. Na początku czytania było tylko zaciekawienie związane z dwiema wcześniej przeczytanymi książkami Gimeneza. Mniej więcej w jednej trzeciej książki BUM!
Zaczęło się, ciężko się oderwać od czytania, strony są pochłaniane z kosmicznymi prędkościami. Czas ucieka, a ja go nie zauważam.
Jeszcze nigdy nie spotkałem się z książką, w której byłoby tak duże zagęszczenie nowych faktów, które coraz bardziej wyjaśniają fabułę. Mało tego. Kiedy myślałem, że już wiem co i jak, czułem jak to się skończy, pojawiał się kolejny fakt, który moje przypuszczenia niszczył i kazał na nowo je wymyślać. Nie skłamię, jeśli powiem, że co dziesięć stron czekało mnie zaskoczenie :-)
Z trzech do tej pory przeczytanych przeze mnie książek Gimeneza, ta jest bezsprzecznie najlepsza. Dwie pozostałe były bardzo dobre, ta jest po prostu wyśmienita.
Dobrze, że kiedyś, będąc na urlopie, wstąpiłem do namiotu ze straganem księgarskim i ta żółta, choć brzydka, okładka mnie...

Iwa | 2016-08-04

Ogólnie słaba książka prawdę mówiąc musiałam się zmusić, aby ją skończyć i odwlekałam to dobre dwa miesiące co znaczy, że nie porwała mnie wcale. Są książki które czyta się jednym tchem i ciężko się od nich oderwać ta z całą pewnością do nich nie należy. Druga połowa przypominała bardziej scenariusz do filmu sensacyjnego, poza tym autor miał chyba tysiąc myśli na minute. Ledwie rozciągnął jakiś wątek to zaraz urywał i nawiązywał do przeszłości da się w tym oczywiście łatwo odnaleźć bo nie miesza, aż tak bardzo, ale wybija to z rytmu czytania. Pod koniec to już zupełnie totalna rozsypka już jeden wątek już drugi tu czyjeś myśli, a tam znowu jakaś akcja. No i to dziwne odzwierciedlenie charakterów niektórych bohaterów, jeden ma myśli jak komputer, a druga jest tak przebojowa, że aż przesadzona. Jestem na Nie.

Booka | 2011-02-17
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 17 lutego 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

'Porwanie' Gimeneza to typowy scenariusz hollywoodzkiego kina sensacyjnego klasy B/C. Są źli i nasi. Źli są źli, a nasi są dobrzy. Złych jest dużo, naszych mało. Źli mają cały arsenał, a nasi karabinek, kawałek sznurka i baniak z napalmem. Źli zabrali nam dziecko, więc nasi muszą złych wyrżnąć w pień. Dorzućmy do tego wzruszające historie o męstwie w Wietnamie, honor żołnierski i gadki o zabijaniu w imię dobra.
Zdecydowanie nie moja bajka.

Iga | 2012-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2012

Niesamowicie wciągająca, od pierwszej do ostatniej kartki. A te wspomnienia z Wietnamu? - WSTRZĄSAJĄCE. Arcydzieło.

Monia323 | 2017-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2017

Ksiażka po opisie zapowiadała się ciekawie. Niestety czar prysł jak wszedł wątek wojenny. Ostatnie 100-150 stron męczyłam bo pojawiało się coraz więcej szczegółów z wojny, które tak naprawdę mnie zanudzały. Zakończenie też bez fajerwerków.

justicedoubleu | 2015-12-18
Przeczytana: 09 września 2015

Jak dla mnie najlepsza powieść Gimeneza. Mężczyzna ma taką pewną i lekką rękę do pisania. A stworzone przez jego historie są inteligentne i błyskotliwe. Wspaniały pisarz.

jotgol | 2015-06-10

Bardzo ciekawa książka. Szybko i przyjemnie się czyta. Polecam serdecznie. Warto.