Droga przy plaży

Tłumaczenie: Andrzej Szulc
Wydawnictwo: Albatros
Beach Road

Tom Dunleavy prowadzi jednoosobową firmę adwokacką w bajecznie bogatym kurorcie East Hampton, zamieszkałym przez milionerów i gwiazdy filmowe. Głównym zajęciem byłego koszykarza jest rzucanie papierowymi kulami do kosza na śmieci. Do czasu. Na terenie jednej z posiadłości policja odnajduje zwłoki trzech białych surferów, zabitych strzałami w głowę. Podejrzanym jest czarnoskóra gwiazda NBA, Dante Halleyville. Wierząc w niewinność przyjaciela, Tom podejmuje się obrony Dantego, wspólnie ze swoją byłą dziewczyną Kate Costello, która właśnie zrezygnowała z pracy w renomowanej kancelarii prawniczej na Manhattanie. Muszą stawić czoła zmowie milczenia, rasowym uprzedzeniom i skorumpowanej policji. Jeśli nawet oczyszczą Dantego z zarzutów, pozostanie jeszcze jedno pytanie – kto zabił?

Wojciech Gołębiewski | 2015-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2015

Bestseller lata 2006 w USA. Świetny thriller, a cały ambaras, że nie mogę Państwu zdradzić ani słowa, by nie zepsuć lektury. Powiem tak: gdyby nie końcowe rozdziały, to mielibyśmy mierny, przewidywalny kryminałek, z ogranymi do znudzenia problemami rasistowskimi, a tymczasem gwarantuję, że warto pomęczyć się do strony 305, czyli dwudziestej pierwszej przed końcem. Po skończeniu lektury najdzie Was refleksja, że autorzy pewne sygnały wysyłali już od pierwszych stron.
Za zrobienie mnie poniekąd w bambuko - 10 gwiazdek.

macias | 2013-10-23
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki, 2013
Przeczytana: 23 października 2013

Pierwsza moja Książka Pattersona i de Jonge'a i muszę przyznać że rozkręca się z każą kolejną stroną. Początek lekko irytujący, gdyż ciężko mi się było połapać kto aktualnie prowadzi narrację, ale bardzo szybko to rozpracowałem i zostałem wciągnięty jak przez odkurzacz w wir kryminalno-adwokacko-ksenofobicznych wydarzeń . Kto lubi książki z zaskakującym zakończeniem to na pewno się nie zawiedzie. Polecam!

byrcyn11 | 2016-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2016

Dość dobry kryminał, - taki "hamerykański". Jest więc problem rasowy, narkotyki, jest proces z pojedynkiem prokurator/adwokat i oczywiście orzekająca ława przysięgłych. Autor ma specyficzne poczucie humoru i nie bawiąc się w ceregiele obdarza nim prawie wszystkie osoby występujące. Rozdziały króciutkie, a tytuł każdego mówi kto będzie narratorem (dopiero po kilku rozdziałach załapałem). Zakończenie dość zaskakujące i bez happy endu, więc polecam jako coś innego od dzisiejszej "mody skandynawskiej".

nellanna | 2011-06-01
Przeczytana: 31 maja 2011

Zakończyłam tegoroczny, piękny maj, w dobrym stylu, bo Pattersonem, wprawdzie nie w czystej postaci, ale może to i lepiej, bo był przez to lżejszy.Ilekroć sięgam po dobre, sprawdzone nazwiska, cieszy mnie fakt, że coś się w ich pisaniu zmienia, pomimo stawiania na "pewniaka".
Intryga jest przejrzysta, mnóstwo dialogów, postaci dają się polubić, narracja nie zwalnia, jak to u tego autora bywa czasami.Zastosowany w książce zabieg krótkich rozdziałów, sprawia, że wzrasta dynamika akcji, a całość obserwujemy ze stale zmieniającej się perspektywy, ponieważ opowiadają nam wszystko poszczególne postaci dramatu. I tak możemy oceniać bohaterów po ich własnych opiniach, ale również ich samych widzimy oczami ludzi, którzy z nimi mają styczność, pracują razem lub są od siebie w jakiś sposób zależni.
Ponieważ rzecz dotyczy morderstw, o które oskarżony zostaje nastolatek, mający przed sobą świetnie zapowiadającą się karierę sportową, miesza się w to prasa, uliczni demonstranci i media.Chłopaka...

Dorota_1988 | 2011-07-10
Przeczytana: 09 lipca 2011

Rewelacyjna książka, autor totalnie mnie zaskoczył zakończeniem.

tajus | 2012-05-21
Przeczytana: 21 maja 2012

James Patterson to jeden z najpopularniejszych amerykańskich autorów powieści sensacyjnych i thrillerów. Zadebiutował w 1976 roku, ale dopiero thriller "W sieci pająka" z 1993 roku przyniósł mu wielki sukces. To też pierwsza powieść z Alexem Crossem, ulubionym bohaterem pisarza, w którego na wielkim ekranie dwukrotnie wcielił się Morgan Freeman. Peter de Jonge to współautor trzech książek napisanych z Pattersonem i autor dwóch własnych. Pisywał również do takich magazynów, jak "National Geographic" czy "New York Magazine".

"Droga przy plaży to thriller z 2006 roku. Jego pełna napięcia akcja toczy się, jak to zazwyczaj bywa w utworach Pattersona, w jednym z przyjemnych i ładnych amerykańskich miasteczek, w tym przypadku Hamptons. Opowiada historię o brutalnym morderstwie młodych ludzi i zaciekłej walce o wolność dla człowieka, który został oskarżony o popełnienie tej zbrodni, człowieka, który, jak wszystko na to wskazuje, jest niewinny. Powieść ta doskonale ukazuje przemianę...

Kurebayashi | 2013-12-06
Przeczytana: listopad 2013

Trochę mnie drażniła forma narracji, zmienianie ciągle osoby, która opowiadała historię, no i rozdziały na 2 strony, ale po pewnym czasie się można przyzwyczaić.
Zakończenie książki było przynajmniej dla mnie zaskakujące, autorom udało się uśpić moją czujność i bardzo mi to odpowiada :)
książka wg mnie bardzo fajna, szybko się czyta, polecam.

Beata | 2015-02-14
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 08 lutego 2015

Jak na powieść kryminalną dla mnie za słaba.Niby akcja rozkręca się z kartki na kartkę, dzieje się coraz to ciekawiej ale w rezultacie całość uratowało zakończenie.Przyznaję tego się nie spodziewałam.

wiejskifilozof | 2013-08-04

Ale, to był szok.Nigdy, przenigdy czegoś takiego się nie spodziewałem.Takie zaskoczenie.Jestem pod wrażeniem.

Ola | 2010-11-06
Przeczytana: 2009 rok

Jest to pierwsza książka tego autora którą przeczytałam i tak dobra, że postanowiłam przeczytać kolejne.
Jest to thriler, opisuje wydarzenia które dzieją się po morderstwie, zakończenie bardzo zaskakujące. Fajnie napisana, z poczuciem humoru. Polecam!