Piąty jeździec apokalipsy

Tłumaczenie: Anna Kołyszko
Cykl: Kobiecy Klub Zbrodni (tom 5)
Wydawnictwo: Albatros
The Fifth Horseman

Dwie zagadki kryminalne - kilku morderców. W szpitalu miejskim w San Francisco giną pacjenci. Przyjęci na oddział z niegroźnymi urazami lub chorobami, kończą życie. Tajemnicza Nocna Zjawa kładzie na ich powiekach metalowe krążki z wytłoczonymi kaduceuszami. Podejrzenie pada na dość odstręczającego lekarza, ale w tej sprawie nic nie jest tak oczywiste, jak można sądzić. Porucznik Lindsay Boxer, szefowa wydziału zabójstw, prowadzi równolegle drugie śledztwo, które podobnie jak pierwsze wygląda na robotę szaleńca-psychopaty. Morderca zabija młode, piękne kobiety, wykwintnie je ubiera i sadza upozowane za kierownicami luksusowych samochodów.

źródło opisu: Wydawnictwo Albatros, 2007

źródło okładki: www.wydawnictwoalbatros.com

SickSense | 2016-08-28
Przeczytana: 27 sierpnia 2016

Podwójne śledztwo, a więc także podwójna dawka emocji. Osobiście książka mnie pochłonęła. Napisana przez Pattersona w dawnym, dobrym stylu. Od pierwszej strony akcja rusza z kopyta. Z każdą stroną nie można się doczekać rozwikłania zagadki. Ciekawi bohaterowie - zwłaszcza Lindsay Boxer. Drobne wzmianki z jej życia osobistego dodają tylko smaczku całości, a nie, jak to ma miejsce w nowszych powieściach tego autora, sprawy rodzinne wręcz przytłaczają kryminalną zagadkę. Podsumowując jest to bardzo dobra książka. Liczę, że właśnie do takiej formy powróci James Patterson.

Joanna | 2013-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2013

Jak można ocenić thrillery Pattersona?? Są po prostu niesamowitymi portalami do świata zbrodni, które poprzez prosty język, jasną i przejrzystą fabułę oraz intrygujące i zaskakujące zwroty akcji przenoszą człowieka w inny wymiar. J.P. stał się moim mentorem literackim i każda jego powieść mnie zachwyca. Piąty Jeździec podtrzymuje tą opinię :)

wiejskifilozof | 2012-11-21

Bardzo dobra , czyta się wspaniale .Pełna różnych zagadek, do rozwiązania .

zabulak | 2015-08-18
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 18 sierpnia 2015

jak zwykle trzymająca w napięciu książka z dwoma niezależnymi wątkami zbrodni. Kobiecy Klub Zbrodni ponownie mnie nie zawiódł, czuję, że niedługo spotkam się z tymi babeczkami ponownie w kolejnej szóstej już części.

Polecam

za6a | 2010-10-04
Przeczytana: 03 października 2010

książka trzyma w napięciu do ostatniego akapitu, naprawdę polecam, zakończenie the best:)

BuchBuch | 2013-03-03

San Francisco. Szpital Miejski. Pacjenci, pozornie w sytuacji braku zagrożenia życia, w nagły, gwałtowny sposób schodzą z tego świata. Morderca zostawia im na oczach miedziaki z wyobrażeniem kaduceusza. Sprawę bada porucznik Lindsay Boxer. Bezkompromisowa, przebojowa, z powołaniem do swojej pracy. Poza tajemniczymi zgonami szpitalnymi mierzy się ona z serią morderstw młodych kobiet, których ciała odnajdywane są w przypadkowych samochodach, upozowane w ekskluzywnych ubraniach, zawsze też są one do siebie podobne.
Kolejny wątek książki to proces sądowy jaki rodziny ofiar Szpitala Miejskiego wytoczyły placówce: przesłuchania, mowy, argumenty, stanowią jeden z lepszych motywów w Piątym jeźdźcu.
Przemieszczając się między poszukiwaniami mordercy z kliniki, a tym samochodowym, dostajemy jeszcze zajawki z sali sądowej, poznajemy kolejnych funkcjonariuszy badających sprawy.
Dużo się dzieje, a paradoksalnie nie ma napięcia. Thriller wiele obiecujący w opisach. Dla mnie na obietnicach się...

malga927 | 2015-03-30
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 29 marca 2015

Powieść ciekawa , szybko się czyta . Do przeczytania w jeden wieczór . Miłośnicy thrillerów Pattersona nie zawiodą się . Akcja książki dotyczy dwóch równoległych śledztw prowadzonych przez porucznik Boxer . Jedno dotyczy zagadkowych zgonów w szpitalu Miejskim , drugie morderstw młodych pięknych kobiet które morderca po zabiciu swoich ofiar ubiera je w drogie ubrania a następnie sadza za kierownicami luksusowych aut upozorowane jak manekiny .Rozwikłanie tych zagadek na pewno nie jednego zaskoczy .

fantin | 2015-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2015

Dla mnie rozczarowanie. 2-3 stronicowe rozdziały strasznie mnie zmęczyły. Zbyt wiele dłużyzny i mało interesujących wywodów. Nie wiem. Czytało się ciężko.

Henioo | 2013-09-23
Przeczytana: lipiec 2010

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Porucznik Lindsay Boxer, przy pomocy podwładnych z Wydziału Kryminalnego Komendy San Francisco, na tropie seryjnego mordercy. Giną piękne kobiety, po śmierci wykwintnie ubrane i posadzone za kierownicami luksusowych aut.
Dwutorowo toczy się śledztwo w sprawie niewyjaśnionych i nagłych zgonów pacjentów Szpitala Miejskiego. Ofiary coś łączy, tajemniczy zabójca kładzie na ich powiekach mosiężne krążki z wytłoczonymi kaduceuszami. Mordercą okazuje się pielęgniarka ze szpitala.
W pierwszej sprawie, mordercami są dwie osoby: para kochanków.
Taka sobie, choć szybko się czytało.

KoRnelkA | 2013-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2013

Kryminał o kobietach dla kobiet - pani porucznik na tropie dwóch seryjnych morderców - jeden pozbawia życia pacjentów szpitala i kładzie zmarłym na oczach monety, drugi - morduje piękne kobiety i zostawia je ubrane w drogie ciuchy i biżuterię w ekskluzywnych samochodach. Jak dla mnie za dużo żeńskich postaci i ich emocji i dyskusji. Akcja nabiera rozpędu w sumie dopiero na ostatnich stronach powieści. Można przeczytać.