Miesiąc miodowy

Tłumaczenie: Andrzej Szulc
Cykl: Miesiąc Miodowy (tom 1)
Wydawnictwo: Albatros
Honeymoon

Inne wydania

Nora Sinclair jest piękna, inteligentna i bardzo seksowna, mężczyźni dosłownie tracą dla niej głowę. Pracuje jako dekoratorka wnętrz dla bogatych klientów, ceni sobie życie na wysokim poziomie. Dziwnym zbiegiem okoliczności mężczyźni, z którymi się wiąże, umierają na atak serca, konto Nory zaś powiększa się o milionowe kwoty. Tajemniczy zgon ostatniego narzeczonego zwraca uwagę tajnego agenta FBI, Johna O Hary. Pod przybranym nazwiskiem zawiera bliższą znajomość z Norą i podejmuje z nią grę. Stopniowo przestaje być pewien, czy poszukuje sprawiedliwości, czy może ulega fatalnemu zauroczeniu. Jak szybko Nora zorientuje się, z kim naprawdę ma do czynienia?

źródło opisu: Wydawnictwo Albatros, 2005

źródło okładki: www.wydawnictwoalbatros.com

Madi | 2014-07-03
Przeczytana: 02 lipca 2014

Fakt-książkę czyta się w zawrotnym tempie.
Ja osobiście odzwyczaiłam się od stylu pisania Pattersona-czytałam jego powieści bardzo dawno temu i byłam w szoku,że tak szybko można przeczytać książkę.
Powieść jest bardzo ciekawa i wciąga już od pierwszych stron,a tajemniczy pracownik firmy ubezpieczeniowej i intrygi Nory zachęcają do dalszego czytania.
Należę do osób bardzo wnikliwych i jestem zawiedziona faktem,że autor nie rozwinął wątku listu matki do Nory.
Tak poza tym uważam,że jest to świetny kryminał,z interesującymi postaciami i ciekawą historią-można nawet się pokusić i nazwać go "babskim" kryminałem.

iza161 | 2016-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2016

Milo spedzilam czas czytajac ''Miesiac miodowy''
Nie jest to super extra kryminal z szybkimi autami, krwawymi momentami i ciagnacymi sie stronami napiecia..
i to bylo fajne, akcja szybka, nie nudzila, nie bylo wielkiego szoku co i jak ,ale byly momenty zaskoczenia.
Ah ta Nora -to Ci dopiero charakterek :)

isabelle142 | 2014-08-01
Przeczytana: 30 lipca 2014

Z pewnymi zastrzeżeniami, ale w porównaniu z książkami, z którymi miałam do czynienia ostatnio... Rewelacja! Pochłonęłam ją w jeden dzień.
Ultrakrótkie rozdziały, intrygująca bohaterka - seksowna, wyrachowana psychopatka, zabijająca z zimną krwią, wręcz niezdolna do odczuwania jakichkolwiek uczuć, to, że 'nic (i nikt) nie jest takim, jak się z początku wydaje' (kto sięgnął, ten zrozumie, o co chodzi), zaskakujące odpowiedzi na nurtujące czytelnika pytania... Wszystko byłoby super, gdyby nie pewne niedociągnięcia. Po pierwsze, list matki do Nory. Jaka szkoda, że autor nie postanowił go przytoczyć! Po drugie, zawikłany dosyć wątek pobocznego śledztwa, którego rozwiązanie nie jest dla mnie do końca jasne. Pominąwszy te dwa fakty, absolutnie polecam!

tajus | 2013-03-27
Przeczytana: 12 marca 2013

James Patterson to jeden z najpopularniejszych amerykańskich autorów powieści sensacyjnych. Zadebiutował w 1976 roku, ale dopiero thriller "W sieci pająka" z 1993 roku przyniósł mu wielki sukces. To też pierwszy utwór z Alexem Crossem, ulubionym bohaterem pisarza, w którego na wielkim ekranie dwukrotnie wcielił się Morgan Freeman, a ostatnio także Tyler Perry. Howard Roughan to współautor pięciu książek napisanych z Pattersonem i autor dwóch własnych: "The Up and Comer" i wydanej w Polsce "Obietnicy kłamstwa".

Z racji tego, iż Patterson ma na swoim koncie sporo książek, jest w czym wybierać. Czytam je od kilku lat, wprawdzie nie regularnie - kiedyś robiłam to naprawdę często, obecnie rzadziej - ale tak naprawdę nie to jest istotne. Ważne, że gdy sięgam po jakąkolwiek z nich, jestem przekonana, iż nie zostanę zaatakowana wypływającą z niej nudą, ale otrzymam co najmniej dość dobrą porcję rozrywki o zabarwieniu kryminalno-sensacyjnym, jakie oczywiście lubię. Z "Miesiącem...

lenuszka | 2012-07-30

Nie jest to książka wysokich lotów, fabuła jest dość prosta, a po przeczytaniu zaraz się o niej zapomina. Ale czasami ma się ochotę właśnie na coś takiego banalnego do poduchy. Na ponury wieczór idealna.

kismetka | 2015-03-26
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 16 marca 2015

Podchodziłam do tej książki jak pies do jeża… Zrażał mnie tytuł, który świadczył, że czeka mnie naiwne romansidło, a takowych nie znoszę. Niemniej, tytuł wyzierał na mnie od dłuższego już czasu, wiecznie odkładany na później, z coraz to większymi wyrzutami sumienia, że sięgam po coś nowego, co dopiero nabyłam, a ta biedna książka przepychana jest co chwilę na koniec ‘kolejki’. No więc postanowiłam te własne wyrzuty sumienia zlikwidować i zabrać się za tą powieść. I dobrze zrobiłam!

Nie jest to arcydzieło gatunku, ale z pewnością jest to wciągająca powieść sensacyjna, z wątkami kryminalnymi. Dobrze i szybko książkę się pochłania, wraz z główną bohaterką, Norą, lawiruje się pomiędzy jej dwoma życiami i nieczystymi zagrywkami. Przebiegła z niej kobietka, dość zuchwała, sięgająca po to, czego tylko zapragnie.

Jest w książce kilka niejasnych momentów, nie do końca realnych, ale reszta treści była na tyle wciągająca, że nie skupiałam się na tych pojedynczych niuansach.

Z zaskoczeniem...

Natalia Be | 2015-12-23

Stało się niezwykłe. Zaczęłam chodzić do biblioteki. Pierwszy raz od jakichś dziesięciu lat wypożyczyłam książkę, a miało to miejsce przy okazji zajęć plastycznych mojej córki, które odbywają się w bibliotece co poniedziałek. Obie chętnie tam chodzimy, córka wylepia anioły ze sreberek po czekoladach oraz tworzy ozdoby choinkowe z rozmaitej makulatury (czyli prace świąteczno-okolicznościowe), a ja gmeram w regałach z książkami w sali obok. Efekt gmerania: James Patterson, nadzwyczaj bogato reprezentowany w tejże bibliotece oraz jego Miesiąc Miodowy. Książka czyta się łatwo, jak na Pattersona przystało, jest psychopata, a właściwie psychopatka, oraz zręczny policjant, z którym sympatyzujemy. Fabuła dość przewidywalna, ale przecież lubimy taką przewidywalność i stąd mamy bestsellery. Więc polecam, miłe czytadło kryminalne. A do biblioteki wracam już po świętach!

Kurebayashi | 2015-03-07
Przeczytana: 06 marca 2015

Czytałam dopiero kilka powieści kryminalnych Pattersona i jak do tej pory się nie zawiodłam. "Miodowy miesiąc" to kolejna ciekawa lektura, z może nieskomplikowaną, ale ciekawą fabułą i kilkoma zaskakującymi momentami. Akcja powieści zyskała dodatkowo dzięki krótkim rozdziałom. Polecam.

Insreall | 2014-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2014

"Miesiąc miodowy" to już moje trzecie spotkanie z twórczością James'a Patterson'a i kolejnym razem, udane. Bardzo lubię jego styl pisania, lekki język oraz krótkie rozdziały, dzięki którym jego książki czyta się w ekspresowym tempie.
Książka opowiada o Norze Sinclair, pięknej, inteligentnej i pełnej uroku osobistego dekoratorce wnętrz, która uwielbia życie w luksusie prawie tak samo, jak przelotne, niebezpieczne romanse z bogatymi mężczyznami. Znajomości z milionerami jednak zawsze kończą się śmiercią jej partnera, a uszczęśliwiona bohaterka jest bogatsza o kilka cyferek na koncie. Tajemnicze zgony w końcu zwracają uwagę Johna O'Hary, który podszywając się za agenta ubezpieczeniowego nawiązuje bliższą znajomość z Norą. Z początku chęć zdemaskowania, później przeradza się w niebezpieczne zauroczenie, a bohaterka zaczyna być coraz bardziej podejrzliwa w stosunku do nowego towarzysza..
Książka nie należy do wybitnych kryminałów wysokich lotów, jednak czytałam ją z przyjemnością....

pijana_z_niemocy | 2014-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2014

Skończyłam Raport pelikana, w którym wszystko obracalo się wokół zatuszowania korupcji Prezydenta żeby przeczytać o tuszowaniu korupcji Prezydenta, jak miło.
A tak całkiem serio: 351 stron - przeczytane na raz. Ponad 100 bardzo krótkich rozdziałów. Fatalne zakończenie bez uncji realizmu. Bardzo szybko się to czyta, pochłania wręcz. Główny bohater jest przezabawny. Kojarzy mi się trochę z Myronem Bolitar - tytułowym bohaterem cyklu Harlana Cobena. Wreszcie natrafilam na "złą" główną bohaterkę. Podsumowując jest to lekka lektura na nudny wieczór. Serdecznie polecam.