2nd Chance
8373911952
sensacja, kryminał, powieść
dona

Charyzmatyczna porucznik policji, Lindsay, jest nieformalną szefową Kobiecego Klubu Zbrodni. Prowadzi śledztwo w sprawie seryjnego zabójcy, wybierającego swoje ofiary na chybił trafił. Czy uda jej się rozwiązać zagadkę?

Aneta Wiola | 2017-09-09
Przeczytana: 09 września 2017

Pod Kościołem zostaje zastrzelona 11-letnia dziewczynka. Kto miał motyw?
Opinia publiczna oburzona, do sprawy wkracza wydział zabójstw z Lindsay Boxer na czele. Na jednej ofierze tajemniczy snajper nie poprzestaje....
Wszystkie tropy prowadzą do tajemniczego gangu w więzieniu o zaostrzonym rygorze. Morderca każe nazywać się Chimerą.
Co to znaczy?
Co łączy wszystkich zamordowanych? Czy to zemsta, czy może zbrodnie na tle rasowym, jak podejrzewa policja?

To moja już kolejna przygoda z Kobiecym Klubem Zbrodni. Zawsze podobały mi się książki tej serii, niestety chociaż ta jest dobra, to nie wyróżnia się niczym specjalnym.
Po pierwsze: brakowało mi drastycznych scen. Jeśli ktoś lubi balistykę, to myślę, że DRUGA SZANSA jest właśnie dla niego.
Drugą rzeczą co mi się nie spodobało to przewidywalny sprawca zamachów.
Trzecim powodem, przez który nieraz ziewałam czytając to gangi. Nie spodziewałam się, że autor aż tak będzie ciągnął ten wątek.

Do śledztwa zostają włączone wszystkie...

Monijja | 2015-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2015

Kolejna świetna część cyklu Kobiecy Klub Zbrodni. Potworne zbrodnie, nieuchwytny morderca i tajemnica sprzed lat. Zabójca zostawia wiele wskazówek ale odkrycie prawdy dla porucznik Lindsay nie jest wcale takie proste. Oczywiście po raz kolejny zakończenie całkowicie mnie zaskoczyło. Gorąco polecam!

malgosinka | 2013-12-27

O wiele ciekawsza i bardziej intrygująca niż poprzednia książka Patterson'a, w której spotkałam się z "kobiecym klubem zbrodni". Sprawa na większą skalę, z rozmachem i interesującym motywem, który bezpośrednio dotyczy samej policji. Lindsay ma ciężki orzech do zgryzienia. Dodatkowo także koleżanki głównej bohaterki borykają się z trudnymi problemami, a nawet same stają w obliczu śmierci. Smaczku dodaje pojawienie się zagadkowego ojca Lindsay i jego niejasna przeszłość. Jednak wszystkie wątki łączą się w spójną całość, nie odbiegają od fabuły i nie rozpraszają. Czyta się lekko i przyjemnie:) Autor miejscami na prawdę zaskakuje, nie zanudza i nie leje wody... Zakończenie z lekka niespodziewane.

Joanna | 2013-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2013

Rewelacyjna narracja, krótkie, rzeczowe rozdziały, szybkie tempo akcji... ręka Pattersona jak zwykle mnie nie zawiodła. Kolejna książka mojego idola napisana w lekki sposób, a sprawa dochodzenia w niej zawarta niezwykle wciągająca.

Natalia Be | 2015-12-27

Kobiecy Klub Zbrodni - pierwsza książka autora z tej serii, która trafiła w moje ręce i mam nadzieję, że nie ostatnia. Patterson pisze tu jako kobieta, policjantka Lindsay, całość jest więc można powiedzieć lżejsza niż typowo męskie kryminały, które wyszły spod jego pióra. Słowo "lżejsze" może nie jest najlepsze, bo zabójca to szczególnie okrutny drań, jednak książka ma cechy trochę obyczaju, trochę thrillera, element romansu nawet. Polskie autorki lubują się ostatnio w tzw. kryminale z wątkiem obyczajowym, lub też powieści obyczajowej z wątkiem kryminalnym - i tu w przypadku Pattersona mamy do czynienia z tym pierwszym. Do tego mistrzowskie przewrotki, nawet jak na niego, bardzo udane, a wymiar całości daje do myślenia. Końcówka bardzo dobra. Książka ma z piętnaście lat, a jest całkiem współczesna. Współczesne ujęcie kryminału. Także jeśli chodzi o rodzaj zbrodni - nie chcę powiedzieć zbyt wiele, musicie sami przeczytać. Rodzaj zabijania, które ostatnio niestety często widujemy w...

Anna Ja | 2016-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2016

Przyznam, że dawno nie czytałam książki, która do ostatniej strony trzyma w napięciu. Akcja toczy się z taką prędkością, że człowiekowi żal odłożyć książkę. Polecam, bo mimo tego, że to jest kryminał, nie ma masakrycznych morderstw, które mogą odrzucić czytelnika. Zaczyna podobać mi się ten autor :)

karolla | 2012-06-14
Przeczytana: czerwiec 2012

Zakończenie rzeczywiście nieprzewidywalne, to na plus. Jednak momentami nudziłam się i chciałam już przekartkować do końca i poznać rozwiązanie.

SickSense | 2016-03-24
Przeczytana: 25 października 2014

"Druga szansa" nie zapadła mi na dłużej w pamięci. Po pierwszym tomie tej serii i kilku innych miałam większe oczekiwania co do tego tytułu. Książka sama w sobie nie jest zła, nie jest też nudna, ale też nie zachwyca i nie powala na kolana, jak to potrafiły uczynić niektóre z powieści Pattersona.

| 2015-04-22
Przeczytana: 03 stycznia 2015

Kolejna część z cyklu "Kobiecy Klub Zbrodni" jest jeszcze lepsza od poprzedniej. Brutalniejsza. Ze sporą dawką zwrotów akcji. Trzyma w napięciu. Obezwładnia - nie można się od niej oderwać!

stelciak | 2016-07-29
Przeczytana: 28 lipca 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Strasznie irytująca główna bohaterka, podobnie jak jej przyjaciółki. Pomieszanie z poplątaniem, niby kryminał, niby napięcie, a przyjaźń "Kobiecego Klubu Zbrodni" pokazana w bardzo infantylny sposób. Mimo to sama akcja nawet mnie wciągnęła, niestety czytanie straciło cały urok w połowie książki, kiedy to pani porucznik i jej wierny zespół skupili się już jedynie na zbieraniu dowodów przeciwko gliniarzowi, który koniec końców nie okazał się zabójcą, co też nie mogło okazać się zaskoczeniem, jako że odkrycie czarnego charakteru w połowie książki byłoby jednak przesadą. Syna niestety też podejrzewałam już wcześniej.