Chłopak z Francji. Opowieści z Camden Town

Okładka książki Chłopak z Francji. Opowieści z Camden Town Hilary Freeman
Okładka książki Chłopak z Francji. Opowieści z Camden Town
Hilary Freeman Wydawnictwo: Akapit Press Cykl: Opowieści z Camden Town literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Opowieści z Camden Town
Akapit Press
2013-01-01
2013-01-01

Historia nastolatki porusza problemy dziewczyny,choroba matki na stwardnienie rozsiane,która nieuleczalnie jest chora,dziewczyna też poznaje przystojnego i czarującego chłopaka z Francji.
Chociaż to książka młodzieżowa to zachwyca,zainteresowała mnie
to piękna,zabawna książka,ale prawdziwa.
Spędziłam przy lekturze przyjemne chwile z przyjemnością przeczytałam pochłonęłam książkę bardzo szybko.

Chociaż to książka młodzieżowa to zachwyca,zainteresowała mnie
to piękna,zabawna książka,ale prawdziwa.

Dostałam tą książkę jako nagrodę i nie za bardzo chciałam ją czytać, ale kiedy to zrobiłam przekonałam się, że książka jest świetna.Przede wszystkim jest bardzo dobrze napisana i porusza problemy nastolatki, która ma chorą matkę i poznaje chłopaka z Francji.

Pochłonęłam ją w jeden dzień! W bibliotece spodobał mi się jej opis, jednak leżała może z 2-3 dni na komodzie bo nie mogłam się za nią zabrać. Ale gdy już to zrobiłam, nie mogłam przestać o niej myśleć. Tak więc wieczorem czytałam do północy :)
Piękna książka, pokazuje miłość która być może przetrwa i troskę dziecka o swoją chorą matkę. Naprawdę polecam.

Polecam książkę ,fajnie i szybko się ją czytało

Polecam książkę ,fajnie i szybko się ją czytało

Super książka. Najbardziej mi się akcent Xawiera. :) Bardzo ją polecam dziewczyną w wieku 10-14 lat. :)

Witam.
Moim zdaniem, książka była bardzo ekscytująca. Mam 12 lat, więc bardzo mnie zainteresowała. Na początku, dość sceptycznie byłam nastawiona w stosunku do tej książki. Potem, zaczęłam czytać, a gdy skończyłam na 53 stronie, zauważyłam, że nie jest taka zła. Wczoraj, do przeczytania jej przymusił mnie brak zajęć, po prostu się nudziłam. Zaczęłam czytać dalej. Nim się oglądnęłam przeczytałam wszystkie strony. Książka warta przeczytania. Nie chcę pisać spoileru więc oczywiście nie opowiem co i jak. Ale muszę przyznać, że była serio bardzo dobra. Szczególnie wciągnęło mnie to, że Francuz w którym Vix się zakochała, potem musiał wyjechać...Jak przeczytacie lub czytaliście, dowiecie się co się działo na samym końcu. Bardzo mi było smutno pod koniec. To bardzo życiowa książka. Przyznam szczerze, że bardzo chciałabym coś takiego przeżyć. Nie mniej uważam, że autorka mogła dodać więcej podtekstów i może bardziej rozwijać szczególne informacje. Stawiam,że każdy zainteresowany przeczyta książkę w jeden dzień, co właściwie ma swoje dobre i złe strony. Opowieść tak jak mówiłam, bardzo wciąga i trudno potem przestać czytać,bo bynajmniej mnie, bardzo zainteresowały wydarzenia i byłam ciekawa co będzie dalej, przy każdym zamykaniu i otwieraniu okładek. Polecam każdemu, zwłaszcza nastolatką od 9-15 roku życia. Bardzo miło czytało mi się książkę.

Witam.

Czy to książka poświęcona nastolatkom? TAK, ale tylko określonej grupie wiekowej 10-13/
Gdyby tylko autorka rozwinęła większość wątków...
Gdyby nie dodawała bezsensownych komentarzy...
Niestety, powieść to lekka, sympatyczna, lecz bardzo naiwna książeczka niskich lotów.

Gdyby tylko autorka rozwinęła większość wątków...
Gdyby nie dodawała bezsensownych komentarzy...

Super książka. Szczególnie fajny jest Xavier :3

Super książka. Szczególnie fajny jest Xavier :3

Ta książka jest dość pospolita. Chodzi mi o fabułę. Poza tym stwierdzam, że wymiany międzynarodowe w książkach są bardzo proste. Wszyscy umieją się dogadać, mają mało zajętego czasu. Wymiana polega raczej na zwiedzaniu nowego kraju, poznawania języka, a nie spędzenia czterech tygodni ze swoim gospodarzem (co może być dość uciążliwe, gdy się nie polubicie).
Książkę czyta się bardzo szybko (jest krótka),zawiera konkretną historię (mało tematów pobocznych). Niestety nie zdążyłam polubić głównej bohaterki, wydała mi się mało interesującą postacią.

Książkę czyta...

Super książka!
Bardzo szybko się czyta, przeczytałam w jeden dzień.

Super książka!
Bardzo szybko się czyta, przeczytałam w jeden dzień.

• 2016
  • Biblioteka główna