Dziennik szczęściary

Wydawnictwo: Akapit Press
Diary of a Lottery Winner's Daughter
978-83-629-5539-8
catharine90

Czy pieniądze muszą zmienić wszystko? Charlotte i jej rodzina są przekonani, że 3,7 mln funtów wygranej na loterii nie będzie w stanie ich zmienić. Ale co na to znajomi i rodzina? Gdy z dnia na dzień stajesz się bogaczem, wszystko jeszcze bardziej się komplikuje, niż mogłeś się tego spodziewać. 'Zabawna, serdeczna i czasami przerażająco uczciwa! Penelope Bush łamie stereotypy i tworzy...

'Zabawna, serdeczna i czasami przerażająco uczciwa! Penelope Bush łamie stereotypy i tworzy wiarygodne postacie o skomplikowanym życiu.'
Lovereading

Książka finalistka konkursu Worcestershire Teen Book Award.
Nominowana do nagrody Redbridge Children’s Book Award.

źródło opisu: http://www.akapit-press.com.pl/

źródło okładki: http://www.akapit-press.com.pl/

Miśka | 2014-01-25
Przeczytana: 19 grudnia 2012

Bardzo fajna książka, wciągająca. Opowiada głównie o tym że pieniądze to nie wszystko, że nie są najważniejsze w życiu. O tym właśnie przekonuje się główna bohaterka kiedy jej życie zmienia się w kilka chwil.

Irmina | 2016-03-03

Książka lekko infantylna, ale jeżeli chcę się ją przeczytać tylko dla samej przyjemności czytania, odstresowania czy na poprawę humoru to polecam!

monika | 2015-01-22
Na półkach: 2015
Przeczytana: 21 stycznia 2015

Książka trafiła w moje ręce przez przypadek ale nie żałuję że ją przeczytałam gdyż nawet z książek dla nastolatek można wyciągnąć coś dobrego.Książka opowiada o dwunastoletniej dziewczynce i jej rodzinie którzy nie należą raczej do bogatych a którzy wygrywają dużą sumę pieniędzy.Od tego momentu życie rodziny całkowicie się zmienia,z mieszkania komunalnego przeprowadzają się do nowego domu.Dziewczynka jest bardzo sympatyczna ale niestety jej najlepsza przyjaciółka odwraca się przeciwko niej.Czas weryfikuje kto jest prawdziwym przyjacielem,gdy straciła jedną przyjaciółkę a zyskała inną.Książka pokazuje że pieniądze nie wszystkich zmieniają.

magda1838 | 2017-01-16
Przeczytana: 15 stycznia 2017

Na początku dosyć nudna, ale później akcja się rozkręca. Niby lekkie opowiadanie, ale jednak dużo uczy. O podobnej tematyce jest książka polskiej autorki Ewy Nowak - "Rezerwat niebieskich ptaków", jednak młodszym czytelnikom polecam łatwiejszy w przekazie "Dziennik szczęściary". To książka, którą warto przeczytać.

Alice0701 | 2015-03-24
Na półkach: Ulubione
Przeczytana: 24 marca 2015

Książka była fenomenalna i dała też dużo do myślenia w sprawie oceniania innych. Po przeczytaniu tej książki zrozumiesz, że pieniądze nie są najważniejsze i, że nie powinno oceniać kogoś po wyglądzie, stylu życia i tym jak się ubiera.

gakuko | 2013-03-23
Na półkach: Rok 2013
Przeczytana: 23 marca 2013

Fajnie się ją czytało, główna bohaterka była sympatyczna, a jej przeżycia czyta się z zainteresowaniem. Nic ponad to, ale można przeczytać na rozluźnienie.

Julli | 2014-10-28

Fajna historia szczególnie dla dzieci w wieku 11-12 lat

Wikaa600 | 2016-01-09
Na półkach: Z biblioteki
Przeczytana: 09 stycznia 2016

Książka wstaniała i naprawdę trafiła w serce. Bardzo Wam ją polecam.

raspberryqueen | 2013-02-13

ciekawa książka, jednak czytałam lepsze ;)

Chihuahua153 | 2014-07-03
Na półkach: Ulubione

Jedna z najlepszych książek :)