Dogrywka

Break Point
978-83-61635-80-2
dogrywka, rosie rushton
kasiaxd

Każdy mógłby pozazdrościć Emily. Jest ładna i zdolna. Jest też wyjątkowo utalentowaną tenisistką. Ma wszystko, czego zapragnie - albo też tak wydaje się innym. Podczas gdy jej koleżanki zajmują się życiem towarzyskim i snuciem planów na przyszłość, ona bez przerwy trenuje i rozgrywa mecze... Dochodzi do wniosku, że należy się jej od życia coś więcej. Wnikliwe spojrzenie na świat trzech...

Dochodzi do wniosku, że należy się jej od życia coś więcej.
Wnikliwe spojrzenie na świat trzech pokoleń. Autorka opowiada o problemach nastoletnich dziewcząt, jak zawsze z empatią i humorem.

Anima | 2015-05-27

"Dogrywka" to moja ulubiona książka autorstwa Rosie Rushton.
Po pierwsze - szanuję ciekawy pomysł: opisanie jednej sprawy z perspektywy trzech osób, reprezentujących różne pokolenia i poglądy. Nie spotkałam się z tym wcześniej, a przyznam że to naprawdę interesująca forma wysłowienia fabuły.
Po drugie - każda z kluczowych historii jest wciągająca, porywająca i zapada w pamięć.
Po trzecie wreszcie - myślę że ta książka pomaga zwrócić uwagę na podstawowe pytania - kto decyduje o naszym życiu, i czy w ogóle ktoś inny ma prawo? Czy uszczęśliwianie na siłę daje dobre efekty? A może lepiej pozwolić popełnić błąd, tak by całą swoją rzeczywistość człowiek zawdzięczał tylko sobie?

Polecam, naprawdę dobra książka. :)

patulka1237 | 2013-06-12
Przeczytana: 26 maja 2013

Książka bardzo ciekawa, najbardziej poruszyła mnie opowieść babci Emily.Książka mało znana, ale bardzo fajnie się ją czyta i wspomina.

patorischia | 2013-07-21
Przeczytana: 2012 rok

Tę książkę przeczytałam jakiś rok temu, kiedy na zadanie domowe miałam napisać recenzję dowolnej książki.
Przyznam, że bardzo mi się podobała i przy niektórych momentach płakałam, nawet po skończeniu tej książki targały mną różne emocje.
W tej książce opisane jest życie trzech pokoleń. Autorka opowiada o problemach nastoletnich dziewczyn, wieku dorastania z empatią i humorem.
W książce są trzy niezwykłe opowieści trzech pokoleń: Emily, która jest wyjątkowo utalentowaną tenisistką i jej matka wiąże z tenisem przyszłość córki, lecz ona chce zajmować się czymś zupełnie innym.
Opowieść jej matki Ruth z czasów, gdy była nastolatką, o naciskach ze strony rodziców na to, żeby poszła na studia, kiedy ona pragnie zostać sławną projektantką mody.
Oraz opowieść babci Emily, matki Ruth, Alice z czasów, gdy ona miała 16 lat i trwała wojna. O nacisku ze strony wszystkich na to, aby poślubiła miłego Stanleya, kiedy ona jest na zabój zakochana w przystojnym Amerykaninie, z resztą z...

Czytajka | 2014-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2014

Każdy z nas ma marzenia, jednak gdy nie dąży do ich realizacji, to może wpaść w niezłe "bagno".
Emily ma 16 lat, jest śliczna, mądra i niesamowicie utalentowana. Piszą o niej w gazetach. Wszyscy myślą, że jej marzeniem jest zostanie sławną tenisistką, jednak... to nie jest jej marzenie, tylko jej matki!
Przypadkowo poznaje Hugona, który może lekko pomóc jej w rozwiązaniu problemu.
Twoje życie jest najważniejsze, rób wszystko, aby być szczęśliwym, słuchaj swego serca, a nie innych.

"Poczułam naraz, jak dobrze jest żyć chwilą.
Naprawdę."

koniaralisa13 | 2014-08-29
Na półkach: Ulubione :), Przeczytane
Przeczytana: 29 sierpnia 2014

Powieść opisuje konflikt pokoleń z 3 stron:babci, mamy i wnuczki. Warto przeczytać :)Autorka pokazuje nam, że na spełnienie marzeń nigdy nie jest za późno:)Trzeba się na to odważyć i uwierzyć w siebie i w to, że damy radę spełnić swoje najskrytsze marzenia.:)

Veronica | 2013-12-12

Bardzo fajna książka :)

Inka | 2011-01-28

Bardzo mi się podobała, niektóre z fragmentów nadal mam w głowie, a czytałam ją ponad rok temu :)
Bardzo dobra, polecam.

gakuko | 2012-12-02
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012
Przeczytana: 25 października 2012

Recenzja książki „Dogrywka” autorstwa Rosie Rushton
Czasami zdarza się tak, że to, co wcześniej bardzo lubiliśmy robić przestaje nam dawać radość lub zaczynamy myśleć o tym jak o przykrym obowiązku. Musimy wtedy zdecydować, czy chcemy dalej to ciągnąć, czy też lepiej zrezygnować i zająć się czymś innym. Niby proste pytanie, ale dla niektórych dokonanie wyboru nie jest wcale takie łatwe – szczególnie, jeśli w realizację tej pasji były zaangażowane inne osoby, jak rodzice lub trener. Jak im powiedzieć, że ich dobre chęci i wysiłek były stratą czasu? Czy w ogóle będą chcieli zrozumieć tę decyzję?
Takie pytania od dłuższego czasu kołaczą się w głowie Emily Driver – młodej, dobrze zapowiadającej się tenisistce. Mimo sukcesów odnoszonych na korcie i szybko rozwijającej się kariery Emily nie jest szczęśliwa i chciałaby robić w życiu coś innego. Problem w tym, że jej mama bardzo zaangażowała się w pasję córki i zaplanowała jej praktycznie całą przyszłość.
Po kolejnym wygranym meczu Emily...

inflamara | 2014-04-14

tę książkę czytałam już dawno,jeszcze jak byłam zapisana w bibliotece do działu dla dzieci,ale baardzo miło ją wspominam,i pierwsze co mi się z tą książką kojarzy,kiedy o niej pomyślę,to ta niesamowita historia babci głównej bohaterki,która jest opowiedziana bodajże w połowie książki.baardzo mi się podobała,polecam :)

Agata | 2013-01-03

Podobała mi się, a najbardziej opowieści babci głównej bohaterki.