Dziewczyna z sąsiedztwa

Okładka książki Dziewczyna z sąsiedztwa Laura Ellen Kennedy
Okładka książki Dziewczyna z sąsiedztwa
Laura Ellen Kennedy Wydawnictwo: Akapit Press Seria: Love Stories literatura obyczajowa, romans
Love Stories
My best friend's brother
Akapit Press
2010-01-01
2010-01-01
Iwona Żółtowska
dziewczyna sąsiedztwo

Nie jest najgorsza, ale też nie jest najlepszą jaką do tej pory czytałam. Fabuła ciągła się niczym guma, mało akcji, część sytuacji dało się mocno przewidzieć.

Bohaterowie: 6/10

Okładka: 5/10
Kreatywność: 6/10

początek fajny, koniec mnie zawiódł

początek fajny, koniec mnie zawiódł

Po prostu słaba książka. Miałam ochotę na lekką książkę na jedno popołudnie. Męczyłam się z nią przez 3 dni, bo po przeczytaniu kilku stron miałam dość. Banalna, przewidywalna. Literówek i błędów całe mnóstwo, aż raziło w oczy. Zakończenie to już w ogóle porażka...

Książkę tę przeczytałam w kolejce do dentysty. Lekka, idealna na popołudnie jednak cała historia opisana w tej powieści wydała mi się trochę banalna. Uważam, że mój gust literacki jest na troszkę wyższym poziomie niż ta lektura jednakże polecam na nudny wieczorek albo tak jak ja ... na wyluzowanie się w poczekalni.

Szczerze mówiąc, nie podobała mi się. Jakoś mnie do niej nie ciągnęło, ale doczytałam do końca, bo nie lubię zostawiać rozpoczętych książek.

Bardzo przyjemna młodzieżowa książka.Szybko się ją czyta.Myślałam że inaczej się skończy ale i tak polecam ją gorąco.

Książka o najwspanialszym uczuciu na świecie, o pierwszej miłości. Miałam nadzieję na lekką i przyjemną lekturę. Co otrzymałam?

Eryka (albo Erika, zależy na której stronie jesteśmy) ma ogromny problem. To znaczy na początku wszystko jest w porządku. Nie, jednak nie jest w porządku. Jest bardzo nieszczęśliwie zakochana, choć zauroczona to lepsze słowo, bratem najlepszej przyjaciółki. Same stwierdźcie drogie Czytelniczki - czy to nie okropne, zakochać się w braciszku najlepszej przyjaciółki? Przecież to może mieć fatalne skutki dla ich przyjaźni. Poza tym to i tak nieważne, bo on nie zwraca na nią uwagi i postrzega ją jedynie jako kumpelę. Prawdziwe dramaty. Teraz, nie uwierzycie, okazuje się, że (chwila, nie pamiętam jak wybranek Eryki/Eriki miała na imię). A, tak...Jake. Okazuje się, więc że Jake także jest zakochany w Eryce tudzież Erice. To jednak nie oznacza łatwego i proste życia, jak mogłoby się wydawać. Sally, najlepsza przyjaciółka Eriki, powierza jej sekret, którego nie może nikomu zdradzić. Nasza kochana Eryka nie wie co ma zrobić!

Wybaczcie mi za to co można przeczytać wyżej. Powinnam podać zarys fabuły bardziej hmm... obiektywnie, ale to naprawdę ciężkie zadanie. Książka, którą przeczytałam jest bardzo kiepska. Ostatnio potrzebowałam jakieś lekkiej lektury, więc wybór padł na tą króciutką powieść, która wydała mi się akurat. Zawiodłam się. To nawet nie jest lekka powiastka o pierwszej miłości/zauroczeniu. Bohaterki, które mają po siedemnaście lat (!) są tragicznie dziecinne przez co cała lektura jest strasznie infantylna. Kiedy przeczytałam kilkanaście stron, wpadłam na pomysł żeby liczyć ile razy bohaterki/bohaterzy płaczą. Poległam. Prosta przyczyna - nie chciało mi się. tego było zdecydowanie za dużo!Bohaterzy są nijacy, a imion głównych postaci nie pamiętam w kilka dni po zakończeniu czytania! Samo czytanie było dla mnie katorgą, a moja irytacja osiągnęła apogeum.

Erika zakochuje się w bracie swojej najlepszej przyjaciółki Sally. On także czuje do niej mięte. Wkrótce zaczynają się spotykać. Są razem bardzo szczęśliwi. Pewnego razu Sally powierza Eryce tajemnicę, której nie może nikomu zdradzić, a zwłaszcza Jake'owi. Dziewczyna nie chce okłamywać ukochanego i z trudem opanowuje chęć wyznania mu prawdy. Jednak jej wyznanie jest dla niej bardzo ryzykowne, zarówno jak jej zatajenie. Jaką decyzję podejmie dziewczyna?
Fajna, lekka i romantyczna. Polecam ;)

Ciekawa, lekka i interesująca książka. Niby przewidywalna ale byłam zaskoczona zakończeniem. :)

• Literatura młodzieżowa

Dodaj cytat z książki Dziewczyna z sąsiedztwa