Trzy małe sekrety

Tłumaczenie: Katarzyna Jędrach
Cykl: Rodzina MacLachlanów (tom 4)
Wydawnictwo: BIS
Ewelina Kowalczyk
romans

Przed laty Madeleine uciekła, by bez zgody rodziców wziąć ślub z Merrickiem MacLachlanem. Nazajutrz jednak nowo poślubiony małżonek rozpłynął się bez śladu, małżeństwo zostało anulowane, a Madeleine dowiedziała się, że ukochany bez zastanowienia przyjął od jej ojca pieniądze za zniknięcie z jej życia. Wyszła więc za mąż po raz drugi, tym razem z rozsądku, nie z miłości, i znów została sama, jedynie z ukochanym synem. Do czasu, aż los ponownie rzucił ją w ramiona mężczyzny, którego niegdyś tak kochała...

ZakochanaOna | 2015-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2015

Powieści Liz Carlyle od czasu do czasu wpadają mi w ręce, ale byłam zaskoczona odkrywając "Trzy małe sekrety", jak mogłam ją przeoczyć? Nie mam pojęcia, bardzo się jednak cieszę, że udało mi się do niej dotrzeć i przeczytać. On zblazowany, cyniczny, pełen nienawiści egocentryk. Ona naiwna, pokorna, dobrze wychowana dama. Rozstają się po pośpiesznym ślubie w Gretna Green kiedy to ojciec panny młodej odnajduje małżeństwo i podstępem nakłania córkę do powrotu, wmawiając jej, że Merrick ożenił się z nią dla pieniędzy. Madeleine wyjeżdża całkiem nieświadomie zostawiając męża na łasce zbirów wynajętych przez ojca. I tak mija 13 lat pełnych żalu, wzajemnych pretensji oraz niespełnionych nadziei. Spotykają się i wszystko wybucha między nimi od nowa. Merrick jednak nie podejrzewa jaki sekret ukrywa przed nim Madeleine. Gorąco polecam :)

angela2046 | 2014-11-17

Sympatyczna książka o miłości, która wytrzymała lata, żal, wzajemne pretensje oraz ingerencję rodziny.

Są młodzi, zakochani, wywodzą się z innych klas społecznych, a jednak postanawiają się ze sobą związać. I tak po sekretnym ślubie w Gretna Green oraz namiętnej nocy zostają rozdzieleni przez ojca dziewczyny.

Mijają lata, ona wdowa z dzieckiem, po raz pierwszy mająca pełną niezależność, postanawia zamieszkać w domu marzeń oraz poszukać pomocy dla swojego dziecka.

On, twardą ręką prowadzący swoje interesy, zainteresowany kobietami tylko w tedy gdy potrzebuje zaspokoić swoje potrzeby.

Obydwoje zranieni w przeszłości. Ona myśli, że została porzucona dla pieniędzy oraz, że małżeństwo zostało rozwiązane. On poraniony wewnętrznie oraz z szramami na całym ciele ma żal do niej, że nie poczekała na niego i wyszła za kogoś innego.

I tak po latach spotykają się. Między nimi stoi mur kłamstw oraz niedopowiedzeń. Czy dadzą radę go przeskoczyć?

Polecam, naprawdę wciąga.

AGA123 | 2016-12-27