Pogromca serc

Tłumaczenie: Anna Cichowicz
Wydawnictwo: Amber
The heartbreaker
romans

Lord Farley, pogromca niewieścich serc, wraca z Orientu w pełni chwały i u progu kariery dyplomatycznej. W ślad za nim podąża jednak jego niechlubna przeszłość. Wybucha skandal sezonu, gdy lord przybywa do swej posiadłości z odnalezioną nieślubną córką. Porzucony przez narzeczoną, udręczony plotkami marzy już tylko o jednym by odzyskać miłość córki. Aż do chwili gdy poznaje uroczą sąsiadkę i zatrudnia ją jako guwernantkę.

wiejskifilozof | 2014-01-26

Lubię takie książki.Są lekkie, miłe dla oka i zawierają w sobie tak potrzebną dziś dawkę optymizmu.Oto piękna angielska wieś, gdzieś z początku XIX wieku.Sklep,domu, pałac wicehrabiego i stary dom niejakiej Phoebe Churchill.Która mieszka tam razem ze swą siostrzenicą Helen.Pewnego dnia wicehrabia James zatrudnią ją jako guwernantkę i tu koniec dalej nie piszę.Książka jest strasznie domyślna,czytelnik ma wrażenie że już na początku pozna koniec.To taki przerywnik między czymś poważniejszym.Dla fanów gatunku.

deana | 2010-12-19
Na półkach: Przeczytane, 2010
Przeczytana: 19 grudnia 2010

Aż do bólu schematyczna powieść.

angela2046 | 2014-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2014

Tak złej książki to ja bardzo dawno nie czytałam. Seks, seks i głupota zarówno bohatera, jak i bohaterki. Normalnie książkę czytam w dwa dni, ta mi zajęła tydzień, ponieważ tak mnie w pewnym momencie zniesmaczyła, że nawet nie miałam ochoty jej kończyć. Zdecydowanie nie polecam!

Aleksandra | 2017-05-30
Przeczytana: 30 maja 2017

Lord James Linford,wicehrabia Farley wraca po latach podróżowania po świecie do rodzinnej posiadłości w Swansford wraz z dwoma nieślubnymi córkami.Jego zaręczyny w Londynie z piękną Catherine zostały zerwane,gdy narzeczona dowiedziała się o dzieciach i kariera polityczna lorda legła w gruzach,więc wycofał się na wieś,by skandal przycichł.Na miejscu poznaje młodą kobietę Phoebe wychowującą Helen, którą porzuciła własna matka a siostra Phoebe,mieszkającą w sąsiedztwie jego posiadłości.Kobieta zgadza się zostać guwernantką jego córek,usiłuje wychować krnąbrną i buntującą się Clarissę,opiekuje się malutką Leią podczas ciężkiej choroby.Między lordem a prostą dziewczyną od początku coś iskrzy,a wkrótce Phoebe ulega przystojnemu Jamesowi.Wtedy okazuje się,że Helen jest trzecią nieślubną córką Jamesa.Na domiar złego pojawia się matka Helen żądając pieniędzy w zamian za pozbycie się praw do córki,a niedoszła narzeczona zamierza odnowić zaręczyny z Jamesem.Gdy Phoebe zdaje sobie sprawę,że...

Sakarya | 2013-10-28
Przeczytana: 27 października 2013

Phoebe jest osieroconą już młodszą z dwóch córek pięknej młynarzówny i brata barona. Matka wychowała ją na damę, chociaż Phoebe na codzień zajmuje się małym gospodarstwem w tym kurami i kozami. Ma też na wychowaniu siedmioletnią Helenę - nieślubne dziecko siostry Phoebe (siostra po raz ostatni widziała swoją córeczkę siedem lat temu, gdy przywiozła ją do Yorkshire i od tego czasu nie daje znaku życia bawiąc w Londynie). Aż pewnego dnia do swej wiejskiej, ogromnej posiadłości, po wielu "owocnych" podróżach, powraca lord Farley z dwiema córkami z nieformalnych związków z kobietami o wątpliwej reputacji (których ujawnienie przyczyniło się do zerwania zaręczyn z piękną lady Catheriną). Jedna z córek to niemowlę o ciemnej karnacji, spłodzona w Indiach. Druga, dziesięcioletnia Izzy, całe dziesięć lat spędziła w najgorszej dzielnicy Londynu i została wykupiona przez lorda od matki prostytutki. Jest jeszcze trzecia, ale póki co lord jeszcze jej nie odnalazł.
Łobuzerskie postępowanie...

Misia20121996 | 2015-12-30

Czego oczekiwać od romansu historycznego?
Oczywiście namiętności, pożądania i uczuć.
W tej książce wszystko to się znalazła, więc czego chcieć więcej?

Kasia W-ka | 2011-07-03
Przeczytana: 02 lipca 2011

Mimo, że bardzo przewidywalna treść ale ciekawie i zwięźle napisana.

dywanik12 | 2014-08-12
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2014
Przeczytana: 13 sierpnia 2014

Jedna z lepszych książek jakie przeczytałam

Jhope19 | 2017-04-16
wrzos118 | 2017-03-05