Pogromca serc

Cykl: Swatka (tom 04)
Wydawnictwo: Amber
The heartbreaker
romans

Lord Farley, pogromca niewieścich serc, wraca z Orientu w pełni chwały i u progu kariery dyplomatycznej. W ślad za nim podąża jednak jego niechlubna przeszłość. Wybucha skandal sezonu, gdy lord przybywa do swej posiadłości z odnalezioną nieślubną córką. Porzucony przez narzeczoną, udręczony plotkami marzy już tylko o jednym by odzyskać miłość córki. Aż do chwili gdy poznaje uroczą sąsiadkę i zatrudnia ją jako guwernantkę.

źródło opisu: www.wydawnictwoamber.pl/

Ach.. uwielbiam romanse historyczne.. Po prostu uwielbiam zatapiać się w świecie, gdzie królują suknie, pięknie odziani dżentelmeni, dbanie o reputację, ognisty romans w tle.. No po protu bardzo lubię i to jest chyba mój ulubiony gatunek. Przez kilka ostatnich dni miałam przyjemność czytać książkę autorstwa Rexanny Becnel pt. "Pogromca serc". Oj było gorąco!

Rexanne Becnel mieszka w Nowym Orleanie, która jest amerykańską pisarką romansów. Jest znana z wielu książek takich ja między innymi: "Kameleon", "Ryzykowna kochanka" czy "Siostry". Jej styl pisania podoba mi się, nie ma tutaj opisów przyrody, które potrafią zajmować połowę rozdziału. Niestety nie udało mi się wyszukać więcej informacji na temat tej autorki.

Teraz o samej książce. Głównymi bohaterami, jak można łatwo się domyślić jest kobieta oraz mężczyzna. On - Lord Farley mający słabość do pięknych kobiet i zadziwiające zdolności prokreacyjne. Ona - Phoebe Churchill młodą kobietę opiekującą się córką swojej siostry....

wiejskifilozof | 2014-01-26

Lubię takie książki.Są lekkie, miłe dla oka i zawierają w sobie tak potrzebną dziś dawkę optymizmu.Oto piękna angielska wieś, gdzieś z początku XIX wieku.Sklep,domu, pałac wicehrabiego i stary dom niejakiej Phoebe Churchill.Która mieszka tam razem ze swą siostrzenicą Helen.Pewnego dnia wicehrabia James zatrudnią ją jako guwernantkę i tu koniec dalej nie piszę.Książka jest strasznie domyślna,czytelnik ma wrażenie że już na początku pozna koniec.To taki przerywnik między czymś poważniejszym.Dla fanów gatunku.

deana | 2010-12-19
Na półkach: Przeczytane, 2010
Przeczytana: 19 grudnia 2010

Aż do bólu schematyczna powieść.

angela2046 | 2014-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2014

Tak złej książki to ja bardzo dawno nie czytałam. Seks, seks i głupota zarówno bohatera, jak i bohaterki. Normalnie książkę czytam w dwa dni, ta mi zajęła tydzień, ponieważ tak mnie w pewnym momencie zniesmaczyła, że nawet nie miałam ochoty jej kończyć. Zdecydowanie nie polecam!

Aleksandra | 2017-05-30
Przeczytana: 30 maja 2017

Lord James Linford,wicehrabia Farley wraca po latach podróżowania po świecie do rodzinnej posiadłości w Swansford wraz z dwoma nieślubnymi córkami.Jego zaręczyny w Londynie z piękną Catherine zostały zerwane,gdy narzeczona dowiedziała się o dzieciach i kariera polityczna lorda legła w gruzach,więc wycofał się na wieś,by skandal przycichł.Na miejscu poznaje młodą kobietę Phoebe wychowującą Helen, którą porzuciła własna matka a siostra Phoebe,mieszkającą w sąsiedztwie jego posiadłości.Kobieta zgadza się zostać guwernantką jego córek,usiłuje wychować krnąbrną i buntującą się Clarissę,opiekuje się malutką Leią podczas ciężkiej choroby.Między lordem a prostą dziewczyną od początku coś iskrzy,a wkrótce Phoebe ulega przystojnemu Jamesowi.Wtedy okazuje się,że Helen jest trzecią nieślubną córką Jamesa.Na domiar złego pojawia się matka Helen żądając pieniędzy w zamian za pozbycie się praw do córki,a niedoszła narzeczona zamierza odnowić zaręczyny z Jamesem.Gdy Phoebe zdaje sobie sprawę,że...

Sakarya | 2013-10-28
Przeczytana: 27 października 2013

Phoebe jest osieroconą już młodszą z dwóch córek pięknej młynarzówny i brata barona. Matka wychowała ją na damę, chociaż Phoebe na codzień zajmuje się małym gospodarstwem w tym kurami i kozami. Ma też na wychowaniu siedmioletnią Helenę - nieślubne dziecko siostry Phoebe (siostra po raz ostatni widziała swoją córeczkę siedem lat temu, gdy przywiozła ją do Yorkshire i od tego czasu nie daje znaku życia bawiąc w Londynie). Aż pewnego dnia do swej wiejskiej, ogromnej posiadłości, po wielu "owocnych" podróżach, powraca lord Farley z dwiema córkami z nieformalnych związków z kobietami o wątpliwej reputacji (których ujawnienie przyczyniło się do zerwania zaręczyn z piękną lady Catheriną). Jedna z córek to niemowlę o ciemnej karnacji, spłodzona w Indiach. Druga, dziesięcioletnia Izzy, całe dziesięć lat spędziła w najgorszej dzielnicy Londynu i została wykupiona przez lorda od matki prostytutki. Jest jeszcze trzecia, ale póki co lord jeszcze jej nie odnalazł.
Łobuzerskie postępowanie...

Misia20121996 | 2015-12-30

Czego oczekiwać od romansu historycznego?
Oczywiście namiętności, pożądania i uczuć.
W tej książce wszystko to się znalazła, więc czego chcieć więcej?

Kasia W-ka | 2011-07-03
Przeczytana: 02 lipca 2011

Mimo, że bardzo przewidywalna treść ale ciekawie i zwięźle napisana.

dywanik12 | 2014-08-12
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 13 sierpnia 2014

Jedna z lepszych książek jakie przeczytałam

justyna | 2018-06-14
Na półkach: 2018, Przeczytane, RoH, RHU