Branka

Wydawnictwo: Da Capo
If you love me
romans historyczny
Wanda

Trudno sobie wyobrazić gorzej dobraną parę niż szkockiego arystokratę i Amerykankę, która wychowała się wśród Indian. Fakt, że ów arystokrata postanawia się z nią ożenić tylko dlatego, że chce się zemścić na ojcu, bynajmniej nie zwiększa perspektyw na udany związek. Wszystko wskazuje na to, że nawet potulność kobiety, wpojona przez Indian, i jej niespotykany w wyższych sferach stosunek do seksu niewiele pomogą w sytuacji, kiedy mąż zostawia ją na łasce rodziny i znika bez śladu. Czy przyjdzie mu za to zapłacić?

Joanna | 2016-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2016

Och. to są książki Da Capo. czyta się je jednym tchem. i tak było z tą książką. losy dziewczyny - dobrze że szczęśliwie się potoczyły. ale najbardziej podziwiam jej teściową. jej postawa i zachowanie godne naśladowania chociaż żyła w takich czasach że kobieta naprawdę była tylko ozdobą mężczyzny.

Kasjopeja | 2013-10-09
Przeczytana: 09 października 2013

Opis jest błędny. William nie był Szkotem, tylko Anglikiem.
A co do samej książki: dobrze napisana, zwalające z nóg, pełne humoru dialogi, oraz mądre przesłania zawarte w pięknych słowach.
Muszę przyznać, że nie widzę romantyzmu w opuszczeniu żony i nie odzywaniu się słowem przez dwa lata i sądzę że nie wybaczyłabym nigdy takiego upokorzenia, ale... nie lubię osądzać ludzi i wierzę, że każdy ma powody do niektórych zachowań. Tutaj te powody znalazłam, a finał bardzo mi się podobał.
Bardzo podobała mi się również kwestia "podwójnego szoku" jaki przeżył Will po powrocie do domu - aż widziałam jego minę, pełną niedowierzania, roztargnienia i rozanielenia.
No i Margery, o duszy Indianki, pełna dobra, wytrwałości, siły, odwagi, szczerości i pokazująca pazurki, należy od dziś do jednych z moich ulubionych postaci.

Muniette | 2014-04-06
Na półkach: Przeczytane, E-book, 2014
Przeczytana: 01 kwietnia 2014

Czytając opis, można się spodziewać czegoś, co się zapamięta na długo. Fabuła wydaje się wciągająca, a każdy kto przeczytał inne książki tej autorki powinien oczekiwać wysokiego poziomu. - tak przynajmniej było w moim przypadku, więc czytając tę pozycję przeżyłam spore rozczarowanie.
Fabuła kuleje, bohaterowie sami sobie przeczą, a przeskoki czasowe zabijają akcję.
Will... Taki trochę bohater romantyczny trochę z niego. Sam sobie komplikuje życie i nie potrafi zdecydować, czego właściwie chce. Nie rozumiem go, bo miał wszystko, a ciągle mu było mało.
Margery jest harda, bystra i wygadana. Początkowo to świetna kombinacja, ale z czasem jest odmienne poglądy staję się zwyczajnie irytujące. Pomysł odegrania się na Willu zaś staje się jedną wielką farsą, której wykonanie powoduje u mnie lekkie uniesienie brwi.
Wspomniana przez matkę Willa akcja z Lydią to już w ogóle dla mnie jedno wielkie nieporozumienie, nad którym niezbyt łatwo przejść do porządku dziennego.

saya1502 | 2016-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2016

Zaczęłam czytać zachęcona opisem ksiażki :) Początek był niezły, natomiast później zaczęło sie bardziej komplikować. Parę wątków moim zdaniem można było bardziej rozwinąć, a niektóre monotonne skrócić. Will taki niezdecydowany chłopiec, jego matka genialna, chyba jedyna postać która wryła mi sie w pamięć :P Margery bardzo się rozwinęła i te zmiany mi sie podobały. Jednak historia z jej pochodzeniem jakby zepchnięta na sam koniec jak nieistotny szczegół :( Średnia historia myślałam że będzie lepsza :(

aleksawesola | 2014-01-13
Przeczytana: 12 stycznia 2014

Ksiazka bardzo mi sie podobala, aczkolwiek koncepcja indianskej branki jako glownej bohaterki poczatkowo zbytnio nie przypadla mi do gustu. Jednak kazda przeczytana strona wskazywala, ze jestem w bledzie. Im bardzie lubilam bohaterke, tym mniej przypadal mi do gustu jej wybawiciel. Niezdecydowany, szargany watpliwosciami przez LATA, egoistyczny i taki jakos malo meski. Nie jestem pewna, czy tak latwo potrafilabym wybaczyc mu wszystkie przewinienia, jak zrobila to jego zona... Jak sie dowiedzialam po przeczytaniu tej kiazki jast to siodma czesc z serii o MacKinnonach. Z wielka checia przeczytam poprzednie tomy.

ewa | 2017-04-20

To moje drugie spotkanie z tą autorka,pierwsze było trochę rozczarowujące.W tej historii porwało mnie wszystko:sposób narracji,bohaterowie,bieg wydarzeń...
Willl-główny bohater męski-artysta,wolny duch nie znoszący ograniczeń z jednej strony.Z drugiej-człowiek obciążony rodzinnymi zobowiązaniami,następca swego wysoko urodzonego ojca.Ciążą na nim obowiązki,ojciec chciałby nim kierować,ale Will nie jest tak potulny jak chciałby tego jego ojciec-tyran.Will jest głęboko wrażliwy,lecz ukrywa swoje uczucia przed innymi.Zraniony przez ojca,który chce go obwinić o śmierć młodszego syna.Will rzeczywiście ma poczucie winy,trochę nielogiczne ale jednak ma.Za wszystko co złe chce się odegrać na ojcu.To z zemsty kupuje a następnie poślubia indiańską niewolnicę Szybkonogą.Wie,że dziewczynę jest biała,ale przez długi czas traktuj ją jak niemądrą dzikuskę,bez własnego rozumu.
Margery-nie pamięta swojej przeszłości,nie wie kim była,wspomnienia wracają do niej tylko w snach,zresztą są to wspomnienia...

Magdalena | 2013-10-10
Przeczytana: 10 października 2013

Dobra książka. Taka "mądra" ;-), wiem, że to dziwnie brzmi, ale jest naprawdę dobrze napisana i te zagadnienia są takie życiowe... eh. Podoba mi się mądrość Margery czy Octavi, demony Willa i ich zawirowania życiowe. Naprawdę ciekawa książka, nie mogłam się oderwać.

Paulina | 2017-02-01
Na półkach: Przeczytane, 2017