Zakochana w nikczemniku

Okładka książki Zakochana w nikczemniku Liz Carlyle
Okładka książki Zakochana w nikczemniku
Liz Carlyle Wydawnictwo: BIS Cykl: Bractwo Świętego Jakuba (tom 5) literatura obyczajowa, romans
Bractwo Świętego Jakuba (tom 5)
In Love with a Wicked Man
BIS
2015-03-23
2015-03-23
Anna Pajek

wciągająca fabuła, mile spędzony czas z książką

wciągająca fabuła, mile spędzony czas z książką

Podczas czytania nie spodziewałam się, że po jej skończeniu zostanie ze mną na tak długo. Historia rozważnej pani dworu, która nieumyślnie spowodowała wypadek zmieniający jej życie o 180 stopni. Zarzuciła wszystkie swoje wcześniejsze założenia, jednak trudno jej było się do tego przyznać nawet przed samą sobą. Romantyczna i trzymająca w napięciu, serdecznie polecam.

Romanse, to gatunek literatury, po który sięgam bardzo rzadko. A romanse historyczne to zupełna nowość w moim repertuarze literackim. "Zakochana w nikczemniku" to mój pierwszy romans historyczny i na pewno nie ostatni ! Sama jestem zaskoczona, ale ta powieść bardzo mi się podobała, miło spędziłam przy niej czas, a chyba o to właśnie chodzi, by lektura zapewniała nam porcję dobrej rozrywki.

"Zakochana w nikczemniku" przedstawia nam losy Kate, lady d'Allenay, kobiety rozsądnej, roztropnej, poważnej, nie planującej zamążpójścia, mającej na głowie zamek, którym musi zarządzać, a także młodszą siostę, nad którą sprawuje pieczę. Zraniona w przeszłości przez bliskiego jej mężczyznę, boi się zaangażować ponownie i nie myśli zupełnie o sobie i swoim życiu uczuciowym. Ma wszakże na głowie przyszły ślub siostry Nancy z miejscowym pastorem, Richardem Burnhamem, któremu sprzeciwia się ich wuj, lord Upshaw, prawny opiekun Nancy, a także zapowiedzianą wizytę ich matki, Aurélie, kobiety niepoprawnej, szalonej i na swój sposób uroczej z jej gronem przyjaciół. Wszystko jednakże zmienia się gdy w wyniku splotu zaskakujących zdarzeń pod jej dach, dach Bellecombe, trafia przystojny młodzieniec, o imieniu Edward, który sprawi, że Kate zacznie w końcu myśleć o sobie i będzie chciała porzucić rozsądek na rzecz namiętności.

Jest jednak mały problem, Edward okazuje się być tym Quartermainem, a mianowicie właścicielem londyńskiej jaskini hazardu, bezlitosnym i budzącym lęk wśród swoich dłużników nikczemnikiem, wydziedziczonym przez swą arystokratyczną rodzinę.

Między nim a Kate zaczyna rozkwitać kwiat namiętności, a później i miłości. Choć oboje zdają sobie sprawę, że ich związek może wywołać skandal, który może dla niej przynieść zgubę, choć dla niego może okazać się ratunkiem.

"Zakochana w nikczemniku" to zaiste porywająca historia, o miłości, pod której wpływem ludzie zmieniają się na lepsze, o namiętności, która porywa i rozpala jak płomień, o krzywdzie porzuconych przez rodziców dzieci, o tym, że prawdziwa miłość przetrwa wszystko, o drugich szansach, a także o hazardzie i jego marnych skutkach, o zdradzie i nienawiści.

W powieści tej znajdziemy nie tylko romantyczną historię, ale także trochę sensacji, wątków obyczajowych, krztynę dobrego humoru. Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie ta książka i uważam, że to był dobry początek mojej przygody z romansami historycznymi.

Są tu bohaterowie, którzy zdobywają sympatię czytelnika od samego początku, choćby główna bohaterka Kate, Edward, Nancy, pani Peppin, Anstruther, Aurélie, a też i tacy, których masz ochotę udusić gołymi rękoma jak Reginald Hoke, Francis Smythe -Feldon - no doprawdy odrażające typy.

Na uwagę zwraca także prześliczne wydanie, uwielbiam takie stonowane okładki z postaciami dam. Ładnie wyglądają na półce i zachęcają do lektury. ☺

Ze szczerego serca polecam wszystkim "Zakochaną w nikczemniku", skoro ja, która po romanse sięgam rzadko, bawiłam się przy jej lekturze wyśmienicie, to wy także będziecie bawić się doskonale. Jestem tego pewna, polecam ! 😁

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu BIS.

2097

Przy tej książce można sie jedynie zrelaksować. Nie jest wymagająca. Pare sytuacji mnie zaskoczyło, ale tak poza tym niewiele sie dzieje. Edward niby ma mroczna przeszłość, ale tego nie widać. A Kate jest zbyt poukładana. Trochę mdła jest ta książka. Mimo to polecam do przeczytania.

Piękna okładka :) A czytadło dość przyjemne aczkolwiek bez rewelacji.Dla czytelnika jest to lektura bardzo lekka, pomijając sceny "łóżkowe"-tu autorka zdecydowanie dała się ponieść :)
Niestety w tej pozycji pikantnego romansu nie uświadczyłam.
Nie jest to jednak książka którą się zapamiętuje i ma się ochotę kiedyś do niej wrócić, jest raczej z tych, które czyta się dla zabicia nudy.

Co do opisu... to w sumie jest to streszczenie tej powieści, co mnie strasznie
irytuje ;/ Fakt było kilka rozweselających momentów... ale poza tym to akcja
była bardzo przewidywalna dla osoby zaczytującej się w romansach
historycznych więc za to ogromny minus.
Najciekawszą postacią okazała się matka głównej bohaterki a nie ona sama :)

Podsumowując... jeżeli nie masz czym zająć rąk to ta książka może się
przydać. Jeżeli jednak masz w kolejce do przeczytania inne, być może
ciekawsze pozycje to śmiało możesz ją pominąć - niewiele stracisz :)

Niestety w tej pozycji pikantnego romansu nie uświadczyłam.

polecam :)

polecam :)

• Romans historyczny
  • 2016
  • Romanse historyczne
  • Romans
  • 2015

Dodaj cytat z książki Zakochana w nikczemniku