Czas pokaże

Wydawnictwo: Znak
Justyna

Książka nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Literatura obyczajowa i romans. Wzruszająca i mądra powieść o tym, że wszystko w życiu ma swój sens i zawsze jest czas na miłość. Wydawać by się mogło, że życie Julki jest poukładane i nie ma w nim miejsca na niespodzianki. W trudnych chwilach zawsze może liczyć na wierną przyjaciółkę Nelę i bliskich, choć jej...

Wydawać by się mogło, że życie Julki jest poukładane i nie ma w nim miejsca na niespodzianki. W trudnych chwilach zawsze może liczyć na wierną przyjaciółkę Nelę i bliskich, choć jej rodzinie nie brak wad.

Jednak wystarczy jedno uderzenie serca i chwila namiętności, by wszystko się zmieniło. W tej historii nic nie jest takie, jakim wydaje się na pierwszy rzut oka.

Życie pokazuje, że prawdziwe uczucia wymagają wielkich poświęceń. Czy Julka znajdzie w sobie dosyć siły i odwagi by podążyć za głosem serca? Jakich wyborów dokona? Czy znajdzie szczęście i spełnienie u boku ukochanego? Czas pokaże

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

Fragment 3

Opinie czytelników (2080)
awiola | 2016-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2016

"Gdy pojawiają się dobre uczucia, całe życie zmienia się na dobre".

Dobry pomysł na fabułę, interesujące tło obyczajowe, ciekawe kreacje psychologiczne postaci oaz gorący wątek miłosny – to z pewnością przepis na udaną powieść obyczajową, którą czytelnicy, a w szczególności czytelniczki, po prostu pokochają. Gdy jednak wszystkie te elementy rozpływają się w zbyt dużej ilości opisów i powtarzaniu pewnych myśli, książka taka traci zainteresowanie i zaczyna stawać się nużąca. Tak niestety stało się w przypadku tej powieści.

Anna Ficner-Ogonowska to z zawodu nauczycielka, którą czytelnicy pokochali za bestsellerową serię zatytułowaną "Alibi na szczęście". Autorka mieszka w Warszawie z mężem oraz dwójką dzieci, nie wyobraża sobie życia bez rodziny, przyjaciół, miłości i książek.

Julka to mieszkająca w Warszawie z matką, studentka psychologii. Bohaterka w wolnych chwilach wraz ze swoją przyjaciółką Nelą, udziela się jako wolontariuszka na oddziale dziecięcej onkologii. Pewnego dnia,...

Kasiek | 2015-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2015

Po lekturze wcześniejszych książek autorki wiedziałam, że tym razem też mogę liczyć na dobrą literaturę. Nie zawiodłam się, a tym co najbardziej urzeka mnie w książkach autorki to realizm fabuły. Czytając tę historię odnosi się wrażenie, jakby wszystko działo się gdzieś obok. Nic nie jest wyidealizowane. Wszystko jest prawdziwe. Fabuła nie jest szczególnie porywająca, ani wyszukana, wręcz dość prozaiczna, jednak autorka potrafi ją opowiedzieć w taki sposób, aby zainteresować, pouczyć, skłonić do zadawania pytań i zastanowienia się nad własnym życiem. Każdy czytając tę książkę znajdzie w niej coś lub kogoś ze swojej rzeczywistości. Może to być trudna miłość, tajemnica rodzinna, ale także szczera przyjaciółka, nadopiekuńcza mama, czy zrzędliwa ciotka. Autorka potrafi ze zwykłych codziennych spraw i przeciętnych postaci skonstruować fabułę na całkiem interesującą powieść.
Książka jest obszerna, na co składają się przede wszystkim liczne opisy i przemyślenia głównej bohaterki. Nie...

książek: 1978
Ulka | 2016-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2016

Z niecierpliwością czekałam , żeby móc ją przeczytać. Może troszkę za długa, niekończące opisy trochę nużyły,ale wyniosłam z niej to co chciałam. Od samego początku kibicowałam Julce i nadal to robię. Jeżeli to co robimy daje nam szczęście,walczmy o to nie patrząc na innych bo nie warto . Nie przekreślajmy wyborów tylko dlatego że nie odpowiadają innym. Czy warto było to tylko my sami się przekonamy,ani nikt inny.

wiejskifilozof | 2016-10-29

Myślałem,że będzie trudno czytać.Ze wzgląd na rozmiary,tym czasem wcale nie.
Czas Pokaże,to lekka książka mająca w sobie tony ciepła i dobroci.
Fajna była ta bohaterka,podobało mi się jak fajnie traktuje ludzi.
Troszkę kłopotów sprawia mama.
Lubiąca rozmawiać z Julką przy drzwiach łazienki.

Mieć taką ciotkę jak Marianna,marzenie wiele z nas.
Wzruszenie było kiedy,znaleziono kotka.To bardzo wzruszająca chwila.
Nie zapomnę też wyjazdu do Italii.
Chociaż dla mnie ciut za mało szczegółów.

Ogólnie piękna powieść.

andzia12 | 2016-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2016

„…ale właśnie w tej chwili zdała sobie sprawę, że w życiu potrzebne są zarówno odwaga, jak i siła. Odwaga, by potrafić mówić, o czym się myśli, a siła, by znieść ciężar słów, których nie chce się wypowiedzieć i dźwigać je w sobie. Odwaga by mówić, a siła, by milczeć…”

Julia po latach życia pod dyktando matki i swoich przygód w życiu zdobywa się na odwagę, aby żyć po swojemu. Nie patrząc na opinie matki, ciotki. I choć może będzie trudno dla niej przystosować się do życia z Łukaszem, to zdobywa się na odwagę słów wyznania miłości...A wszystko w ich życiu czas pokażę. Zaś Julia postanawia się z nim zaprzyjaźnić- czasem…

„Czas pokaże” nie jest według mnie typową powieścią obyczajową. Lecz ma w sobie wiele z psychologicznej. Autorka w swojej książce ukazała naturę i psychikę dziewczyny, która zakochuje się w dużo starszym mężczyźnie, ale i przez lata żyła według planu swojej matki…

Osobiście polecam!

beatka18 | 2015-12-14

Jak dla mnie tytuł książki nawiązuje tylko do jednego wniosku...Czas pokaże, może w końcu coś się zacznie dziać...niestety rozczarowanie tą książką przychodzi bardzo szybko, bo treść książki to wielkie lanie wody, bo niczego interesującego czytelnik się nie doczyta.Dlatego w moich odczuciach ta książka zasługuje AŻ na 1 gwiazdkę, jest tak beznadziejna że czytanie tej książki to kompletna strata czasu.Dzięki Bogu czytałam tą książkę na czytniku, bo gdybym miała ją kupić sugerując się mocno przesadzonymi pozytywnymi opiniami to byłyby to moje najgorzej wydane pieniądze.Więc kiedy doczytałam 20% to już myślałam że na tym skończe bo czytam i czytam a tu nic żadnego sensu, ale myślałam że to może takie dłuższe rozwinięcie...ale po przeczytaniu 50% tej ksiązki zwątpiłam w czytanie reszty bo dalej nic interesującego się nie działo...dalej ksiązkę czytałam pobieżnie głównie dialogi bo przemyśleń głównej bohaterki czytać się nie da na dłuższą mete... i w końcu kiedy dotarłam do końca to...

mroźny_poranek | 2016-01-06
Przeczytana: 05 stycznia 2016

Po udanej lekturze serii "Alibi na szczęście" z wielką radością sięgnęłam po "Czas pokaże".
Niestety, tą pozycją jestem bardzo rozczarowana.
Autorka na ponad siedmiuset stronach rozwlekła opowieść, którą można by spokojnie streścić gdzieś w trzystu.
Głównym elementem w książce, według mnie, nie jest element miłości, ale ciągle wrzeszcząca matka głównej bohaterki - Julki, tłukąca garami w kuchni oraz ciągłe zmęczenie owej Julki, która na domiar wszystkiego tylko w myślach potrafi wykrzyczeć swoje racje, natomiast w mowie jest potulna jak baranek.
Męczyła i drażniła ta książka, oj tak.
Po jej przeczytaniu pozostał jedynie żal.
Żal spowodowany tak słabą fabułą.

Madi | 2016-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2016

Książka bardzo przypadła mi do gustu,ale muszę zgodzić się z większością opinii,że zbyt rozwlekłe rozważania i rozmowy w myślach głównej bohaterki były trochę irytujące.
Nie powiem,początek powieści bardzo mi się podobał i nie przeszkadzały mi zbyt obszerne przemyślenia,czytałam od dechy do dechy i byłam oczarowana ,ale gdzieś tak w połowie książki zaczęłam się już nudzić i pomału irytować ,więc przeskakiwałam co mniej ciekawsze zagadnienia.
Dodatkowe plusy należą się autorce za wprowadzenie dwóch wyrazistych postaci jakimi jest ciągle wrzeszcząca matka i wiecznie niezadowolona ciotka Klara, bez których powieść ta nie byłaby taka zabawna.
Bliski mojemu sercu był wątek z Rzymu,bo właśnie dwa tygodnie temu z niego wróciłam i już tęsknię za tym pięknym miastem.

Kasia | 2016-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2016

Czas pokaże, to książka, w której autorka na ponad 700 stronach, przedstawiła nie zbyt obszerną historie. Młoda studentka, która zakochuje się w dużo starszym mężczyźnie. Banalna sprawa, zdarzająca się raczej dość często. Urok tej historii polega jednak na tym, że opowiedziana jest w bardzo wolnym tempie, niczym łaszący się kot, daje czytelnikowi ciepło i przyjemność przyswajania zapisanych słów.
Można zastanowić się nad ich sensem, można odszukać kawałek swojego świata, można też uznać ją za nudną......każdemu według potrzeb :)
Ja bardzo lubię książki tej autorki, chociaż na razie jest ich niewiele.
Polecam serdecznie.

gosia123 | 2015-11-18
Przeczytana: 18 listopada 2015

Powieść o codzienności i wyborach, których musimy dokonywać każdego dnia.Powieść o miłości,o którą trzeba walczyć bez względu na to co mówi otoczenie

zobacz kolejne z 2070
„Czas pokaże” – fragmenty tylko na LC!

Już za tydzień znajdziecie w księgarniach kolejną powieść Anny Ficner-Ogonowskiej - „Czas pokaże". Tylko na LC przeczytacie jej fragmenty! Dziś ich czwarta, ostatnia odsłona. Zachęcamy do czytania!

„Czas pokaże" – fragmenty tylko na LC!

Już za 2 tygodnie znajdziecie w księgarniach kolejną powieść Anny Ficner-Ogonowskiej - Czas pokaże". Tylko na LC przeczytacie jej fragmenty! Dziś ich trzecia odsłona. Zachęcamy do czytania!