Spełnienia marzeń!

Seria: Owocowa Seria
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
literatura polska
Ag2S

O miłość i marzenia zawsze warto walczyć! Osiemnastoletnia Klaudia rozpoczyna nowe życie. W małym, niewyremontowanym domku na warszawskiej Białołęce, bez grosza przy duszy, za to z wielkim marzeniem i jeszcze większym sekretem. Choć jest młoda, już wiele w życiu wycierpiała… Dziewczyna jednak ma nadzieję, że uda się jej nie tylko uciec się przed demonami z przeszłości, ale też samodzielnie...

O miłość i marzenia zawsze warto walczyć!

Osiemnastoletnia Klaudia rozpoczyna nowe życie. W małym, niewyremontowanym domku na warszawskiej Białołęce, bez grosza przy duszy, za to z wielkim marzeniem i jeszcze większym sekretem. Choć jest młoda, już wiele w życiu wycierpiała… Dziewczyna jednak ma nadzieję, że uda się jej nie tylko uciec się przed demonami z przeszłości, ale też samodzielnie stanąć na nogi i odnaleźć spokój. A może o wiele więcej?...
Gdy postanawia odpowiedzieć na lokalne ogłoszenie o pracy, która ma polegać na opiece nad niewidomym mężczyzną, nie spodziewa się, że właśnie w tym momencie rozpoczyna się zupełnie inny rozdział jej życia. Kamil jest bystry, przystojny, krnąbrny i także doświadczony przez los. Między tymi młodymi ludźmi zaczyna się rodzić uczucie, choć nie wszyscy są z tego zadowoleni, a i przeszłość zaczyna upominać się o Klaudię...
Czy uda im się spełnić swoje marzenia, na przekór wszystkim przeszkodom?

Wzruszająca, zaskakująca opowieść, od której jak zwykle nie będzie można się oderwać, aż do samego końca!

źródło opisu: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/

Oficjalna recenzja
malineczka74 książek: 5534

Niech spełniają się marzenia!

Marzenia drzemią w nas czy tego chcemy czy nie. Jedni mówią o nich i śmiało idą przez życie realizując swoje pragnienia, inni boją się obudzić swoje marzenia, które śpią gdzieś głęboko w ich duszy. Która życiowa strategia jest lepsza? Można długo dyskutować i polemizować, wysnuwać racje za i przeciw. Czasem jednak los bierze sprawy w swoje ręce i sam dyktuje nam drogę, która jest idealną do realizacji zamysłów.

Główna bohaterka najnowszej książki Katarzyny Michalak od wielu lat marzyła o spokoju, przyjaznym domu i poczuciu bezpieczeństwa. Niestety od kiedy odeszła jej matka życie dziewczyny stało się koszmarem i piekłem w najgorszym wydaniu. Wszystko za sprawą jej ojca, który okazał się potworem. Klaudia w dniu osiemnastych urodzin uciekła z rodzinnego gniazda licząc na lepsze życie w małym domku bez wygód, który otrzymała w spadku. Od tej chwili musiała sama troszczyć się o siebie. Los postawił na jej drodze bezdomnego psa, którego nazwała Aza i przystojnego niewidomego młodzieńca, który miał zostać jej pracodawcą...

Jak potoczą się losy tej pary możecie dowiedzieć się z książki, która aż kipi od emocji. Jest nimi naładowana do granic możliwości. Zawiera w sobie wyjątkową historię o miłości dwojga młodych ludzi, którzy stojąc u progu dorosłego życia zostali już potężnie poturbowani i zranieni. Ich blizny z pewnością będą się długo goić. Czy miłość okaże się idealnym lekiem na całe zło?

Katarzyna Michalak stworzyła na kartach swojej książki historię bardzo niezwykłą. I Klaudia i Kamil nie zasłużyli na to, co ich w życiu spotkało. Krzywda, która ich dotknęła z pewnością zmieniła ich nastawienie do świata i ludzi. Każde z nich mogło się zasklepić w swoim nieszczęściu, zamknąć na życie i zapaść się w bólu oraz beznadziei. Ale los pozwolił im się spotkać. Okazało się, że są sobie potrzebni, a każde z nich ma to, czego potrzebuje drugie. Ona ma oczy, on troszkę pieniędzy, ona strzępy nadziei, on wybitny talent. Razem było łatwiej, ale i trudniej. Bo każde miało naturę samotnika. Każde było jak nieufne zwierzę, które boi się wszystkiego wokół. I pojawiło się uczucie – nieproszone i nieśmiałe. Czytając tę nietuzinkową historię miłosną nie raz ocierałam łzę, która toczyła się po policzku. Miotały mną emocje o różnym zabarwieniu. Był gniew, złość, litość, współczucie, nadzieja. W miarę zagłębiania się w treść wciąż oceniałam tę powieść, a moja ocena zmieniała się na coraz lepszą. Wszystko jest w w tej książce złe lub dobre, czarne lub białe – nie ma niczego pośredniego. Wszystko jest wyraziste, choć chwilami bliskie fantazji. Życie okazuje się trudną grą, niekończącą się partią szachów, w której by nie przegrać wciąż trzeba wymyślać nowe strategie. Ta historia wciąga, przykuwa uwagę, by chwilami wydawać się odrobinę za mocna i za słodka. A jednak nie sposób jej odpuścić, nie można odłożyć tomu na półkę i nie doczytać do końca.

Fani Katarzyny Michalak nie poczują się tym tytułem zawiedzeni, a ci, którzy jeszcze nie znają pióra tej pisarki mogą śmiało sięgnąć po książkę i dać się porwać tej opowieści. Moim zdaniem naprawdę warto.

Bernardeta Łagodzic-Mielnik

Kasiek | 2016-03-29
Przeczytana: 29 marca 2016

Po długim czasie ponownie sięgnęłam po książkę Katarzyny Michalak. Trafiłam na nią przypadkiem w bibliotece, a skusiła mnie pogodna, ciepła okładka i optymistyczny tytuł, które zapowiadały lekką i przyjemną lekturę. Tak też się stało. Fabuła jest tak banalna, że tę historię można uznać za bajkę i to nawet niekoniecznie dla dorosłych.
Od początku prawie wszystko wydaje się możliwe do przewidzenia, jednak pojawiają się momenty zaskoczenia, co zostało osiągnięte przez wprowadzenie nowych bohaterów, którzy zmieniają zaplanowany ciąg wydarzeń. Dzięki temu historia nie jest tak oczywista, za jaką ją na początku uznałam. Nie zmienia to jednak faktu, że książka jest jedną z wielu jej podobnych i niczym tak naprawdę się nie wyróżnia. Za jakiś czas będę miała jedynie świadomość, że ją przeczytałam, ale na pewno nie będę potrafiła przypomnieć sobie o czym była, bo raczej nie zapadnie mi w pamięci.

basik | 2016-12-12

Kolejna powieść pani Michalak, która niczym się nie wyróżnia i niczym nie zaskakuje.
Niby nowy temat, nowi bohaterowie....ale to wszystko jest opowiedziane jak ze znanego już szablonu. Stary odziedziczony domek, brak pieniędzy,jakaś intryga, ludzie dobrzy i źli i oczywiście miłość od pierwszego wejrzenia.
Tym razem bohaterami są bardzo młodzi, ale już doświadczeni przez los ludzie.
Klaudia od lat molestowana seksualnie przez ojca, wreszcie ucieka z domu. Kamil utracił wzrok podczas pobicia. Teraz ona zostaje jego opiekunką, pomaga w komponowaniu muzyki i razem występują w programie "Zaśpiewaj dla mnie" aby uzbierać pieniądze na operacje wzroku.
Nic nowego, nic ciekawego. Kolejna bajka dla dużych dziewczynek. Szybko się czyta i jeszcze szybciej zapomina.

Recenzja przedpremierowa
Moi drodzy Ci z Was którzy już od dłuższego czasu śledzą moje upodobania czytelnicze doskonale wiedzą,że twórczość Pani Katarzyny Michalak jest tą,po którą sięgam zawsze z wielką przyjemnością i na którą czekam z ogromną niecierpliwością.Dlatego też kiedy autorka opublikowała na swoim blogu post z informacją,że poszukuje zaufanych recenzentek swojej najnowszej powieści "Spełnienia marzeń" zgłosiłam się w mgnieniu oka.A dlaczego? Odpowiedz jest bardzo prosta.Książki Pani Kasi zachwycają mnie. Karmią moją duszę. Dostarczając wzruszeń poruszają do głębi. Tak też było i w przypadku tej książki.Muszę zaznaczyć,że piszę te słowa chwilę po zakończeniu jej lektury i targają mną tak wielkie emocje,ze trudno mi jest wyrazić słowami to,co czuję. Zresztą czegokolwiek nie napiszę i tak będzie to zbyt marne,by w pełni oddać wyjątkowość tej książki.A więc bez zbędnych słów pozwolę sobie opowiedzieć kilka słów o fabule.
Kochani czy pamiętacie dzień swoich osiemnastych...

Madi | 2017-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2017

Kolejna pozycja Pani Michalak utrzymana w tym samym stylu i podobnej fabule,niczym się nie wyróżniająca i niczym nie zaskakująca(bohaterowie po przejściach,z problemami spotykają dobrych ludzi i wszystko kończy się heppy endem),a jednak...
czyta się z przyjemnością i dużym zainteresowaniem.
Lubię taką odskocznię od tematów trudnych,ciężkich ,krwawych horrorów ,a taką właśnie odskocznią są powieści Pani Kasi.

Nina | 2016-02-07
Na półkach: Przeczytane, Ebook
Przeczytana: 06 lutego 2016

Fanon Kasi Michalak na pewno się spodoba. To poprawnie skonstruowane "babskie czytadło" :) Nie, żebym miała coś przeciwko takim książkom, sama po nie sięgam, kiedy potrzebuję relaksu i oderwania się od cięższej literatury. To lektura na jakieś 2-3 godziny, czyta się miło i zapomina zaraz po skończeniu :) Ja tego potrzebuję od czasu do czasu i nie wzdragam się, ani nie wstydzę się, że czytam literaturę typowo kobiecą :)

Ola | 2016-05-12

To powieść, która pomogła mi zrozumieć jak wiele, w naszym życiu może zmienić drugi człowiek. To właśnie on może je uczynić piękniejszym lub sprawić, że będzie pasmem cierpienia i łez. Klaudia i Kamil doświadczyli wiele bólu i cierpienia. Ich spotkanie przyczyniło się jednak do zmian, które wyszły im tylko na dobre. Każde z nich zyskało w tej drugiej osobie bratnią duszę. Ciekawym wątkiem były historie zza kulis naszego show-biznesu oraz intryga uknuta przez Darię. Na szczęście nie odniosła ona zamierzonego efektu. Książka dla tych, co lubią szczęśliwe zakończenia, mimo wszystko.

Pinina_Paulina | 2016-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2016

"Inni, gdy mówią, że kochają, to mówią.
Ja gdy mówię, że kocham, to kocham."

W książce poznajemy młodziutką Klaudie z bagażem doświadczeń i kilka lat starszego od niej Kamila też nieoszczędzanego przez życie.
Po głowie chodzi mi pytanie: ile człowiek jest w stanie znieść zła które na niego spadnie? Mówią, że Pan Bóg zsyła na nas tylko tyle ile jesteśmy w stanie udźwignąć. Czy to prawda?
Autorka w książce wykorzystuje motyw molestowania seksualnego przez najbliższego krewnego. Ale to nie sam motyw molestowania jest tutaj ważny, istotne jest jak ofiara jest w stanie sobie z tym poradzić i jakie to wywołuje u niej skutki emocjonalne.

Bardzo sympatyczna książka.
Pierwsze strony wciągnęły mnie bez reszty, natomiast po połowie zrobiło się wszystkiego za dużo. Ilość intryg i nieżyczliwych ludzi przekroczyła moją wyobraźnie. Każda nowa postać próbowała jakoś namieszać, w mniejszym lub większym stopniu.
Samo zakończenie nie rozczarowuje, ale gdybym miała możliwość to jednak trochę bym...

Cyrysia | 2016-01-06

To przejmująca powieść o życiu, miłości, poszukiwaniu szczęścia, zmaganiach z przeciwnościami losu i dążeniu do realizacji własnych marzeń. Dostarcza cały wachlarz emocji – od frustracji, lęku, gniewu, poczucia bezsilności, aż po wzruszenie, nadzieję, radość i wiarę w lepsze jutro. Fani pisarki z pewnością się nie zawiodą. Pozostałych zainteresowanych także zachęcam do lektury – moim zdaniem warto.
Cała recenzja w linku:

mirabelka01 | 2016-01-09

Nie wiem jak to się stało, ale kolejny raz jestem totalnie zaskoczona przez Katarzynę Michalak. ;) Po książce z taką okładką, spodziewałam się raczej ciepłej, spokojnej powieści obyczajowej, a otrzymałam… niesamowity wulkan emocji. Wątek sensacyjny, narastające napięcie i wszechobecne intrygi sprawiają, że najnowsza powieść Katarzyny Michalak na długo zapada w pamięć.

Klaudia właśnie skończyła 18 lat i wyrwała się spod kontroli ojca - sadysty i pedofila. Po przyjaciółce matki odziedziczyła mały domek w jednej z dzielnic Warszawy. Poszukując pracy trafia do domu niewidomego Kamila i jej życie zaczyna nabierać jaśniejszych barw. Poraniona psychicznie przez ojca dziewczyna i skrzywdzony przez złych ludzi i los chłopak – brzmi jak scenariusz na dobre love story, prawda? Ale tutaj nic nie pójdzie tak łatwo. Nie wszystkim będzie podobała się rodząca się więź pomiędzy młodymi ludźmi, a i przeszłość nie da im spokoju. Do tego wszystkiego trzeba jeszcze dodać brutalny świat show biznesu,...

Gosia | 2016-03-17
Na półkach: Przeczytane, ROK 2016
Przeczytana: 16 marca 2016

Przyjaźń, miłość oraz problemy osobiste, bardzo dobrze się czyta tą książkę i lubię takie pozytywne zakończenia. Polecam!