Czas pokaże

Anna Ficner-Ogonowska Wydawnictwo: Znak literatura piękna
Znak
literatura piękna
Inne

W zwyczajne i przewidywalne życie Julki nagle wkracza miłość. To trudne uczucie. Ona jest studentką psychologii, On ordynatorem na oddziale onkologii dziecięcej. Czy Julia podejmie walkę o swoje szczęście? Co powiedzą na życiowe wybory bohaterki: jej przyjaciółka, nadopiekuńcza mama i ciotki - stare panny? Jeśli lubisz rozkoszować się dobrą, obyczajową literaturą - ta...

Zawsze aktualna i dobrze się czyta

Dzięki tej książce uwierzyłam w lepsze jutro i staram sie te najgrubsze książki tej autorki czytać :)

Dobry wieczór Państwu,

Anna Ficner – Ogonowska na swoim koncie ma już siedem powieści. Sześć z nich są naprawdę pokaźnych rozmiarów. Cieszy to zwolenniczki historii, które nie zakończą się po 300stu stronach. W takich książkach można się rozsmakować. Do pewnego czasu również należałam do tejże grupy. Niestety, albo i stety, już zrozumiałam, że nie zawsze grube tomiszcza...

To kolejna książka Ficner-Ogonowskiej po którą sięgnęłam, zaraz po Alibi na szczęście oczekiwałam od niej sporo i nie zawiodłam się. Fakt, że ma mnóstwo opisów, często zbędnych ale przez nie książka nabiera odpowiedniego klimatu. Historia bohaterek przedstawiona przez autorkę jest bardzo ciekawa i prosta, każdy odnajdzie coś dla siebie w niej. Początek jest odrobinę nużący,...

Poleciałam po nazwisku. Po przyjemnym cyklu "alibi na..." myślałam, że ta pozycja będzie na tym samym poziomie. Niestety, zarówno język, jak i fabuła banlna, zbyt banalna. Bohaterowie bez żadnego rysu psychologicznego, po roku pamiętam tylko rozwrzeszczaną (skoro każda jej wypowiedź kończyła się wykrzyknikiem) matkę.

Faktycznie , dużo czasami nużących opisów,ale fabuła życiowa,taka zwykła a jednak niezwykła,wyśmienita wprost,bardzo mi się podobała, pierwsze strony dawkowałam sobie po trochu,a potem poszło....,jedna noc i na końcu jednak jedna łezka,polecam

Zapomnij o całym świecie. Zaczytaj się i uwierz, że ta historia może przydarzyć się także Tobie.

Julka nie czeka na miłość. Lubi spokój, a swoim poukładanym życiu dokładnie zna wszystkie kąty. Ale czy taka naprawdę jest Julka? Kto zna ją najlepiej? Wiecznie narzekająca mama? Ukochana ciocia, z którą rozmowa przynosi ukojenie? Czy może najlepsza przyjaciółka Nela?
Julka...

1957

Czas pokazał mi, że styl pani Anny Ficner-Ogonowskiej nie jest dobry dla mojego czytelniczego serduszka.
Seria zapoczątkowana przez "Alibi na szczęście" podobała mi się, ale, jak zobaczyłam na swoim koncie, było to sześć (!) lat temu. Dzisiaj nie wiem, jak oceniłabym historię Hani, ale, jak widzicie, opowieść o Julii nie mogła być inna niż "może być". Największą wadą...

Generalnie fabuła ciekawa i wciągająca ale tak jak wiele osób już wspomniało 700 stron to za dużo dla tej historii. Tym bardziej że historii aż tak dużo nie ma, więcej za to psychologicznych i wewnętrznych przemyśleń. Momentami aż tęskni się za dialogami które popchnęłby akcję do przodu. Gdyby skrócić te części książka na pewno byłaby bardzo dobra.

Dyskusje

1 385