Miłość przychodzi z deszczem

Okładka książki Miłość przychodzi z deszczem Mila Rudnik
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Miłość przychodzi z deszczem
Mila Rudnik Wydawnictwo: Prószyński i S-ka literatura piękna
Prószyński i S-ka
2015-07-02
2015-07-02
Literatura polska

W labiryncie kłamstw łatwo zbłądzić

"Wybor miedzy wiekszym i mniejszym zlem zawsze jest zly".

Ten cytat trafnie odzwierciedla o czym traktuje ta ksiazka.
W utworze zamknieta jest cala paleta emocji, choc dominuja uczucia negatywne.
Choc cala sytuacja, w ktorej znajduje sie przodujacy bohater Marek, wydaje sie absurdalna, ksiazka jest ciekawa i absorbujaca.
Uwazam, ze utwor to udany debiut. Fabula powiesci jest interesujaca i nieprzewidywalna. Szkoda, ze autorka odkrywa karty juz w polowie utworu, aczkolwiek zakonczenie nie bylo jasne.
Ksiazke czyta sie szybko, historia jest nietuzinkowa. Jestem rozczarowana zakonczeniem, spodziwalam sie happy endu z pompa;)

Ksiazka opowiada o blednych wyborach, ktorych konsekwencje trzeba ponosic przez cale zycie.
Marek, lawiruje na granicy prawdy i klamstwa, skutecznie niszczac zycie swoje i bliskich mu osob. Ulegajac prosbom brata, decyduje sie pomoc mu w spelnieniu marzen o posiadaniu potomstwa. Drogi braci rozchodza sie. Marek ucieka do Gdanska, gdzie poznaje Anne. Gdy wszystko zaczyna sie ukladac, okazuje sie, ze bohater zostanie ojcem dziecka brata. Czy zdecyduje sie zawalczyc o dziecko?
Wkrotce dochodzi do tragicznego wypadku, jeden z braci ginie. Marek kierujac sie impulsem podejmuje zaskakujaca decyzje, co rozpoczyna lawine jego niepowodzen. Po kilku latach w zyciu bohatera pojawia sie Anna, uczucia odzywaja.
Czy Marek odwazy sie wyjawic prawde?
Czy naprawi swoje bledy?

Zachecam do lektury!

"Wybor miedzy wiekszym i mniejszym zlem zawsze jest zly".

Ten cytat trafnie odzwierciedla o czym traktuje ta ksiazka.
W utworze zamknieta jest cala paleta emocji, choc dominuja uczucia negatywne.
Uwazam, ze utwor to udany debiut. Fabula powiesci...

Marek i Marcin to jednojajowi bliźniacy. Są bardzo ze sobą związani i zżyci. Marcin jest żonaty i wraz z żoną Dorotą marzą o powiększeniu rodziny. Niestety kolejne miesiące nie przynoszą upragnionej ciąży. Wtedy też w głowie Marcina rodzi się szatański plan, do którego musi przekonać brata Marka.

Jedna decyzja braci powoduje , że wszystko zaczyna się komplikować a idealne relacje rodzinne z dnia na dzień zaczynają się psuć. Marek decyduje się na ucieczkę. Bez słowa znika z życia rodziny, wyprowadza się z rodzinnego miasta . Kiedy po dłuższej nieobecności wraca do rodzinnego domu pojawia się tam z miłością swojego życia Anią. Niestety dochodzi do wypadku w , którym ginie jeden z braci….

Jedna decyzja braci powoduje , że wszystko zaczyna się komplikować a idealne...

Przeczytałam tą książkę bardzo dawno ale cały czas siedzi w mojej głowie tajemnicza wciągająca opowieść, polecam kto lubi takie historie nic więcej nie powiem, ocenić musisz sam :)

Daję jedną gwiazdkę tylko dlatego, że nie mogę dać zero. Czytałam ja stosunkowo dawno temu, jednak do tej pory pamiętam ból w trakcie czytania i po jego zakończeniu.

Według mnie historia wręcz nierealna może dlatego prawdopodobna. Napisana lekko i nawet ciekawie się czytało ale nie bardzo zrozumiałam przesłanie. Może autorce chodziło o relacje przyczyna-skutek?
Każdy musi ocenić to sam🙂

Każdy musi ocenić to sam🙂

"Miłość przychodzi z deszczem" opowiada o wielkiej miłości, o braterskiej lojalności, i o trudnych życiowych wyborach, których podjęcie zaważyło o losach wielu osób.Powieść pokazuje, jak wpływa na nasze życie każda podjęta przez nas decyzja. Jak nieodwracalne mogą być ich skutki. Oraz jak wiele można stracić posługując się kłamstwem.

Tę książkę poleciła mi znajoma. Pomyślałam sobie, że nie zaszkodzi jej posłuchać- pognałam do biblioteki i wypożyczyłam opisywaną książkę. W realnym świecie pomyślałabym, że takie historie nie mają prawa się wydarzyć, ale literatura ma to do siebie, że pozwala nam nieco oderwać się od rzeczywistości.
Ważne- książki tej nie można czytać wyrywkowo, ponieważ trzeba mocno skupić się na treści. Warto to zrobić, bo czyta się ją bardzo dobrze, zawiera niecodzienny pomysł autorki, a do tego bardzo mocno wciąga. Po przeczytaniu zakupiłam ją i nie żałuję, bo na pewno do niej wrócę.

Ważne- książki tej nie można czytać wyrywkowo, ponieważ trzeba mocno...

Wciągająca książka z tajemniczą historią w tle. Jeden moment i jedna decyzja zmienia życie wielu osób. Książka daje do myślenia i skłania do refleksji. Pragnienia i chęć spełnienia marzeń przysłaniają rzeczywistość, a raz wypowiedzianego zdania nie da się już wycofać.

Przyjemnie się czytało. Do odstresowania, chociaż historia wielce nierealne. Naprawdę nikt z rodziny matka, ojciec nic nie zauważyli?

1964

„W życiu są wybory, których nigdy nie powinno się dokonywać, i decyzje, których nie powinno się podejmować. A oni to zrobili.” No właśnie, czy bliskość związana z pokrewieństwem usprawiedliwia ich czyn? Czy Marcin miał prawo poprosić brata bliźniaka o współudział w oszustwie, w imię tzw. „wyższego celu”? Jak podjęte wówczas decyzje wpłyną na ich wzajemne relacje? Jak wpłyną na losy ich całej rodziny?
Udany debiut. Autorka umiejętnie przeplata fakty z niedalekiej przeszłości bohaterów z teraźniejszością. Kreuje ciekawe, złożone postaci. Podejmuje istotny problem wpływu więzów krwi na nasze decyzje, działania. Ukazuje miłość gotową do poświęceń. Pytanie tylko, czy takie poświęcenia były konieczne?!

• 2015
  • 2015