Miłość klasy średniej

Wydawnictwo: Świat Książki
literatura polska
literatura piękna
Ag2S

Kobiecy i męski punkt widzenia na kryzys związku. W pierwszej opowieści zdesperowana pisarka ucieka przed małżeńską klęską. Wyjeżdża z nastoletnią córką na stypendium do Kalifornii. Egzotyczny świat, niezwykli ludzie, eksperymenty ze środkami zmieniającymi świadomość mają ukoić ból. W drugiej historii przypadkowe spotkanie dawnych przyjaciół uruchamia lawinę rujnującą ich z trudem osiągniętą...

Kobiecy i męski punkt widzenia na kryzys związku.

W drugiej historii przypadkowe spotkanie dawnych przyjaciół uruchamia lawinę rujnującą ich z trudem osiągniętą stabilizację. Przestają obowiązywać dotychczasowe prawdy i przyzwoitość.

źródło opisu: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/

źródło okładki: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/

Magda | 2019-08-05

Część Gretkowskiej bardzo mi się podobała. Część Pietuchy ledwo zmęczyłam - nadęte, pretensjonalne smęcenie.

agata | 2019-05-15
Przeczytana: 15 maja 2019

Pierwsza część -Mauneli- bardziej do mnie przemówiła i zainteresowała...

zoska111 | 2018-09-23
Przeczytana: 17 września 2018

Przyznaję, że doczytałam tylko do setnej strony, tyle byłam w stanie. Odniosłam wrażenie, że to miała to być autoterapia autorki, dla mnie jak odgrzebywanie starych trupów. Emocjonalna relacja kobiety tkwiącej w toksycznym związku, autoanaliza, poradnik? Sama nie wiem. Wiem jedno - nie dla mnie.

Gorzata | 2018-09-07
Przeczytana: 05 września 2018

Nieczytalne.
Pierwszy raz sięgnęłam po Gretkowską i chyba ostatni... Rzadko nie doczytuję książek do końca, ale tego się czytać nie dało.
Ni to list, ni pamiętnik. Nuda jakich mało. Wymuszone, jakby pisane na siłę. Czasami miałam wrażenie,że w stylu "czegośtam czarnego", które jakiś czas temu napisała (wielkie słowo) chyba na fali 50 Twarzy Greya Pani Ilona F. (zajrzałam kiedyś na pierwszą stronę i odłożyłam zniesmaczona). Po Gretkowskiej, którą lubię słuchać i ogólnie cenię spodziewałam się czegoś znacznie lepszego. Przynajmniej "czytalnego".

Wojciech Gołębiewski | 2018-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2018

Gretkowską znam, a o współautorze dowiaduję się, że to jej partner. Dwie opowieści: jedna jej, druga jego. Na LC - słabo 5,55 (83 ocen i 21 opinii)

Piotr Pietucha (ur.1954) - psychoterapeuta; Manuela Gretkowska (ur.1964) – kobieta wielu talentów,jej książki dostały ode mnie: "Polka" - 7, "Silikon" – 7, a reszta lepiej nie wymieniać: 2x3 i 2x1

Czas płynie, a w tej książce z 2015 znowu, ni przypiął ni przyłatał, lecą bluzgi. To już siódma książka Gretkowskiej jaką czytam, więc nie dam się zauroczyć takimi sformułowaniami (s.42 ebook):
"......Kochaliśmy się, wyspowiadałeś się w konfesjonał pizdy..."

W 2015 Gretkowska ma 51 lat, więc to nie przystoi. Ponadto chaos w opowiadaniu i powtarzanie frazesów, o czym mówił Jarosław Czechowicz recenzując jej "Agenta":

„....Obcowanie z pisaniem tej autorki jest dla mnie od...

m0niqa | 2018-03-24
Przeczytana: 24 marca 2018

Świetna część Manueli Gretkowskiej, dla niej wysoka punktacja. Druga część zdecydowanie słabsza.

kryloc | 2017-11-01
Przeczytana: 30 października 2017

Przeintelektualizowane, ale i tak się czyta. Warto.

Aleksandra | 2017-08-12
Przeczytana: 01 sierpnia 2017

Lubię od czasu do czasu przeczytać coś Manueli Gretkowskiej, dlatego z zainteresowaniem sięgnęłam po książkę -" Miłość klasy średniej", w tym przypadku napisaną również przez jej partnera Piotra Pietuchę. O ile część Manueli jest w miarę interesująca o tyle cześć pana Pietuchy zupełnie do mnie nie przemówiła. Niekoniecznie.

Fetysz | 2017-02-22
Przeczytana: czerwiec 2016

Jako wielki fan Gretkowskiej, daję 1.

Po "Scenach z życia pozamałżeńskiego", które czytałem lat temu sto z wypiekami na twarzy, spodziewałem się czegoś dobrego. Zresztą swoim ukochanym autorom zawsze stawiam poprzeczkę wysoko.

Nie przeczytałem opowiadania Pietuchy. Nie miałem siły po miętoleniu tego gówna w części pierwszej. Boże, ileż ja się nacierpiałem, żeby dotrzeć do końca. Może jestem debilem, ale nie potrafię nawet opowiedzieć o co autorce tym razem chodziło. W zasadzie to dam dwa punkty. Podobała mi się okładka.

Anna | 2017-02-06
Przeczytana: 17 stycznia 2016

Jestem wielką entuzjastką twórczości Gretkowskiej. Jednak od jakiegoś czasu odnotowuję spadek jej formy pisarskiej. Odwaga i kontrowersja z jej dotychczasowych dzieł zrobiła się pretensjonalna i naiwna, sztuczna, a historie banalne. Po pisarce tego formatu spodziewam się coraz więcej, jednak trudno mi się czytało tę książkę. Dużo lepsza jest część Piotra Pietuchy, lepiej zanurza się w emocjach i bardziej obrazowo pokazuje temat. Jednak to nadal przeciętna historia. Przykro mi.