Kup teraz - 10 ofert w cenie od 22.51 zł do 29.60 zł

Świat Książki
literatura polska
literatura piękna
literatura polska

Średnio, jak ta miłość w tytule. Jednak uwiódł mnie jeden cytat z tej książki, który na pewno zapamiętam : "Żaden chuj nie jest tak twardy jak życie".

1987

214/2019 (A)

Część Gretkowskiej bardzo mi się podobała. Część Pietuchy ledwo zmęczyłam - nadęte, pretensjonalne smęcenie.

Pierwsza część -Mauneli- bardziej do mnie przemówiła i zainteresowała...

Przyznaję, że doczytałam tylko do setnej strony, tyle byłam w stanie. Odniosłam wrażenie, że to miała to być autoterapia autorki, dla mnie jak odgrzebywanie starych trupów. Emocjonalna relacja kobiety tkwiącej w toksycznym związku, autoanaliza, poradnik? Sama nie wiem. Wiem jedno - nie dla mnie.

Nieczytalne.
Pierwszy raz sięgnęłam po Gretkowską i chyba ostatni... Rzadko nie doczytuję książek do końca, ale tego się czytać nie dało.
Ni to list, ni pamiętnik. Nuda jakich mało. Wymuszone, jakby pisane na siłę. Czasami miałam wrażenie,że w stylu "czegośtam czarnego", które jakiś czas temu napisała (wielkie słowo) chyba na fali 50 Twarzy Greya Pani Ilona F. (zajrzałam...

Gretkowską znam, a o współautorze dowiaduję się, że to jej partner. Dwie opowieści: jedna jej, druga jego. Na LC - słabo 5,55 (83 ocen i 21 opinii)

Piotr Pietucha (ur.1954) - psychoterapeuta; Manuela Gretkowska (ur.1964) – kobieta wielu talentów,jej książki dostały ode mnie: "Polka" - 7, "Silikon" – 7, a reszta lepiej nie wymieniać:...

Świetna część Manueli Gretkowskiej, dla niej wysoka punktacja. Druga część zdecydowanie słabsza.

Przeintelektualizowane, ale i tak się czyta. Warto.

Lubię od czasu do czasu przeczytać coś Manueli Gretkowskiej, dlatego z zainteresowaniem sięgnęłam po książkę -" Miłość klasy średniej", w tym przypadku napisaną również przez jej partnera Piotra Pietuchę. O ile część Manueli jest w miarę interesująca o tyle cześć pana Pietuchy zupełnie do mnie nie przemówiła. Niekoniecznie.

• 2019
  • Ebooki