Na błędach! Poradnik-odradnik

poradniki
Prószyński i S-ka
2015-04-07
2015-04-07

Okładka książki Pani zyskuje przy bliższym poznaniu Krystyna Janda, Katarzyna Montgomery
Pani zyskuje p... Krystyna Janda, Kat...
Okładka książki Boks na Ptaku, czyli każdy szczyt ma swój Czubaszek i Karolak Artur Andrus, Maria Czubaszek, Wojciech Karolak
Boks na Ptaku,... Artur Andrus, Maria...
Okładka książki Lubię żyć Ewa Błaszczyk, Agnieszka Litorowicz-Siegert
Lubię żyć Ewa Błaszczyk, Agni...

Lubię książki Pauliny Młynarskiej, podoba mi się jej cięty język, trafne spostrzeżenia i spojrzenie na świat. Chętnie sięgnę po jej kolejne pozycje.

Przeczytałam lata temu, jak książka była nowością - przyciągnęła moją uwagę jakaś jej reklama w internecie. Ta książka była moim pierwszym zetknięciem się z tekstami i osobowością pani Pauliny Młynarskiej. Stała się dla mnie takim niedużym, niepozornie wyglądającym, ale jednak kamieniem milowym na drodze rozwoju własnego światopoglądu. Otworzyła mi oczy na pewne sprawy, których wcześniej nie zauważałam. Dała mi drogowskaz do dalszego samorozwoju. Pani Paulino, serdecznie dziękuję!

Paulina jest świetna! Z dystansem do siebie i świata opowiada o istotnych wydarzeniach w życiu, swoich "błędach" - wyciągniętych wnioskach. O kobiecej niezależności w myśleniu, działaniu i podejmowaniu decyzji. Nie brak jej szerokiej perspektywy, ciekawych ripost, dobrego humoru, porażek zamienionych w sukces. Inspirująca, niezależna, silna kobieta z wielką emapia, sercem.

Ta książka jest dla mnie ważna, bo zainspirowała do zmian w życiu, do wyjścia z marazmu prowadzącemu w dół. Polecam, dużo z niej można wyczytać dla siebie.

Pani Paulina Młynarska pisze w książce o swoim stylu życia, który wynika z tego, w jakim otoczeniu się wychowywała i jak wyglądała jej młodość. Dla mnie to pełne dystansu spojrzenie na samą siebie, świadomość własnych niedoskonałości i odważne pokazanie tego ludziom jest bardzo cenne. Zdaje mi się, że te umiejętności pozwoliły dziennikarce na życie według własnych zasad.

Książka na wieczór, ale dla jednego fragmentu trzeba ją przeczytać. Mistrzostwem świata jest rozdział, kiedy autorka charakteryzuje i nazywa typy facetów. Pojawia się diapazon,kolekcjoner torebek, herbaciarz, młynek, człowiek orkiestra, Pinochet lub Fochna. Ubawiłam się nieziemsko!

Nie byłam w stanie dokończyć książki. Rozdział o chłopcach/ mężczyznach i dziewczynach/ kobietach mnie wkurzył. Straszna generalizacja, mam wrażenie, że było to klepanie się po pleckach ,,jak to fajnie być dojrzałą kobietą". Wszystko fajnie tylko proszę nie umniejszać męskości młodym z tego względu jak się ubierają czy dlatego, że mają braki w wiedzy ogólnej! Książka w moich oczach mocno przestarzała.

Na błędach to bardzo ciekawy poradnik, który jest podzielony na dobre i złe rzeczy. W przypadku pani Młynarskiej przedstawia dwie strony medalu jej całego życia. Opowiada szczegółowo o swoich przeżyciach, powodzeniach, radzi co najlepiej robić by przeżyć życie w pełni szczęśliwie, a także przekazuje swoje myśli jak osiągnąć swój największy sukces i jakimi kryteriami najlepiej się posługiwać by osiągnąć wymarzone szczęście.

Pani Młynarska oprócz historii swojego przeżytego życia porusza bardzo ciekawe tematy, które pokazują jak człowiek powinien się zachować w niektórych momentach. Chłodnym okiem kalkuluje swoje wydarzenia, a także poucza nas byśmy nie popełnili tych samych błędów co ona.

Druga część składa się z odradnika czyli zła strona medalu autorki dotycząca złych wydarzeń, złych postanowień, decyzji, niejasności. Odradnik przekazuje, że każdy ma prawo mylić się, błądzić, źle wybierać, potykać się i ponosić porażki. Bo przecież nie wszyscy widzą tylko w czarnych lub tylko kolorowych barwach. Każde życie pisane jest tak byśmy doświadczyli różnych przeżyć i tych dobrych i tych złych. Autorka pokazuje nam, że nie wszystko co dobre musi akurat takie być, a złe czasami może przerodzić się w coś bardzo dobrego.

Pani Młynarska ma ciekawy światopogląd, poznajemy jej przemyślenia te pozytywne jak i te negatywne. Pomimo, że nie lubię poradników z przyjemnością przeczytałam jej książkę. W niektórych kwestiach (tematach) nie zgadzam się z autorką, ale to sprawa indywidualna każdego czytelnika. Każdy z nas ma prawo do swojego zdania, dlatego szanuję poglądy autorki i jej przemyślenia, zachęcam do lektury bo warto. Gorąco polecam.

T

Nie przypadła mi do gustu, niby luzacka, niby poradnikowa, niby o problemach, ale jednak pretensjonalna. Na pewno nie sięgnę po kolejne pozycje tej Autorki.

Mądra, pouczająca lektura dla każdej kobiety

Mądra, pouczająca lektura dla każdej kobiety