Jaglany detoks

dieta zdrowie medycyna odżywianie gotowanie kulinaria profilaktyka detoks

Oficjalne recenzje i

Jagła rządzi!

[ 31 ] Link do recenzji

To kolejna książka Marka Zaremby, którą przeczytałam. Bardzo cenna i przydatna wiedza dotycząca naszego zdrowia i leczenia odpowiednią dietą wielu schorzeń.
Autor podchodzi do tematu w sposób całościowy. Opisuje jak dojść do zdrowia oddziałowując na wielu płaszczyznach. Książkę polecam, chociaż mam wrażenie że za wiele w niej powtórzeń a za mało konkretów.

Jeżeli pominąć duchową filozofię p. Zaremby, to książka zawiera wielu cennych wskazówek dietetycznych. Szczerze mówiąc liczyłam na więcej ciekawych przepisów ale się przeliczyłam.

Na czas postu i na nadchodzącą wiosnę postanowiłam powrócić do książki "Jaglany detoks" o oczyszczaniu organizmu (i nie tylko) autorstwa Marka Zaremby, ciekawie wydanej przez wydawnictwo Pascal. Dlaczego polecam tę książkę? Otóż to nie jest tylko poradnik z przepisami kulinarnymi. Dwie trzecie książki stanowi znakomicie przedstawiona teoria i wiedza będące przygotowaniem...

Koszmarnie źle napisane nieudolne połączenie poradnika kulinarno-dietetycznego z namolną próbą nawracania. Jestem zniesmaczona tymi kościółkowymi wtrętami, na dodatek autor nie ostrzega o tym na okładce. Jedną gwiazdkę dodaję za pisanie o kaszy jaglanej, bo jest tego warta. Natomiast zdecydowanie nie warto czytać tego czegoś - przepisy banalne, pełno takich w Internecie,...

Zróżnicowana książka wraz z przepisami.Tekst przystępny dla każdego, a na pewno motywuje, żeby tak dobre zboże jak kaszę jaglaną jak najczęściej wprowadzać do swoich posiłków.

Uwielbiam wracać do tej książki. Fantastyczne przepisy oraz fajne spojrzenie na świat. Polecam osobom, które nie tylko szukają sposobu na oczyszczenie organizmu, ale również na uporządkowanie swojej duszy.

Książka "Jaglany detoks" jest fachowym przewodnikiem do zdrowego odżywiania się. Świetne przepisy i dodatkowo możliwość zrobienia ankiety u autora, czy dany przypadek może się poddać tej niezwykłej diecie.

Książka zawiera dużo cennych informacji i ciekawostek o wpływie jedzenia na nasze zdrowie i procesach jakie zachodzą w naszym organiźmie. Ponadto dużo wzmianek o Bogu, co akurat mnie raziło - nie tego spodziewam się w książce o odżywianiu. Również jestem zdania, że wszystko zaczyna się w głowie, popieram kulturę stołu i zacieśnianie więzi rodzinnych przy wspólnych...

Jedna uwaga: gdybym chciała czytać książkę religijną to po taką bym sięgnęła.

Ciekawe kompendium wiedzy na temat zdrowego odżywiania poprzez oczyszczanie i zachowanie równowagi kwasowo-zasadowej.
Myślałam, że dużo wiem o kaszy jaglanej, a wyciągnęłam kolejne ciekawostki z tej książki.
Fragmenty o bogu oraz sugerowanie, że joga to dzieło szatana (nie dosłownie) i podobne dywagacje ominęłam szerokim łukiem.

Dyskusje

• Chcę w prezencie
  • 2018
  • Kulinaria
  • Zdrowie
  • Kulinarne
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Jaglany detoks