Sztuka kochania

Wydawnictwo: Agora SA
poradniki
LubimyCzytać

Legendarny poradnik słynnej seksuolożki, który zapoczątkował rewolucję seksualną w Polsce. Nowe wydanie ze wstępem prof. Zbigniewa Izdebskiego. Po raz pierwszy wydany w 1976 roku. Ponad 7 mln sprzedanych egzemplarzy plus tysiące pirackich dodruków. Mimo upływu czasu wciąż zadziwia aktualnością. Sztuka kochania nie zawiera recepty na miłość, nie jest też podręcznikiem technik seksualnych....

Sztuka kochania nie zawiera recepty na miłość, nie jest też podręcznikiem technik seksualnych. Kochanie to piękne polskie słowo, które określa ciepły, serdeczny, pełen przyjaźni i harmonii seksualnej kontakt dwojga bliskich sobie ludzi. W książce autorka wykorzystała doświadczenia płynące z rozmów z pacjentami oraz z lektury mnóstwa listów. Wykorzystała również materiały i wnioski z dyskusji prasowych, w których wojowała uparcie o kulturę uczuć i seksu.

Książka ukazuje się tuż przed premierą filmowej biografii Michaliny Wisłockiej autorstwa twórców filmu „Bogowie”.
FILM W KINACH OD 27 STYCZNIA 2017

źródło opisu: materiały wydawcy

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Anna | 2017-01-06
Przeczytana: 21 grudnia 2016

Aż wstyd się przyznać, ale stara jestem, a "Sztuki kochania" do tej pory nie czytałam. Miałam wrażenie, że to taka polska wersja Kamasutry, a że nie odczuwałam żadnych braków w tym zakresie, to wydawało mi się, że to książka nie dla mnie.
Otóż myliłam się.
To jest przede wszystkim bardzo piękna i mądra książka, która nic a nic się nie zestarzała. Oczywiście rozdział o antykoncepcji można wyrzucić do kosza, ale poza tym wszystko jest w niej aktualne.
Trzeba ją sobie kupić, przeczytać i postawić na półce, bo to książka, do której trzeba wracać.
Dwudziestolatek nie jest w stanie w pełni jej zrozumieć, skupi się pewnie na opisach pozycji seksualnych. Trzydziestolatek wyjdzie już pewnie poza te opisy i dostrzeże, że ta książka to coś więcej. Czterdziestolatek opisy pozycji pominie (bo większość już zna), za to dostrzeże w niej głównie inne wartości.
Ja, jako matka nastolatki, zamierzam dać ją do przeczytania mojej córce, przynajmniej ten fragment dotyczący młodych mężczyzn. Wiadomo, że...

ardnaskela | 2017-01-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook

Przeczytałam ponownie przy okazji filmu o życiu autorki. Już bez wypieków na twarzy jak wtedy kiedy czytałam wziętą z biblioteczki rodziców po raz pierwszy w wieku last nastu.

Bardzo rzetelna. Przystępna.Przyjazna i życzliwa. Polecam.

Lidka | 2018-01-06
Przeczytana: 05 stycznia 2018

Temat i książka kontrowersyjna - ale w czasach jej powstania. Dzisiaj nie wzbudza już takich emocji, ale próba przebicia się jej na rynek polski była niezwykle trudna.
Polecam serdecznie. Wzbudza pozytywne emocje.

Anna | 2017-01-25

Przeczytana dawno temu. Kiedyś w bibliotece na zapisy.
Będąc młodą bibliotekarką czytałam zaraz po ukazaniu. Czytaliśmy z mężem
z wypiekami na twarzy. Byliśmy młodym małżeństwem. Pierwsze źródło informacji na temat seksu. Kultowa książka z czasów PRL-u.
WARTO PRZECZYTAĆ! Autorka sama późno odkryła przyjemność z seksu.
Teraz wchodzi na ekrany film o Michalinie Wisłockiej.

DomowaKsięgarnia | 2017-01-09

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Obecne wydanie zostało uzupełnione o rozdział o aktualnych, najnowszych i dostępnych metodach antykoncepcji. Było to konieczne, ponieważ rozdział poświęcony środkom antykoncepcyjnym, napisany przez samą autorkę, mocno się zdezaktualizował.

Czym jest Sztuka kochania?

Kompendium wiedzy. Książka propagującą wiedzę o tym czym jest sex, seksualność i potrzeba miłości. Do dziś nie straciła na wartości. Jest interesującym i dobrym przewodnikiem po świcie seksu i miłości.

Kto powinien przeczytać Sztukę kochania?

Wszyscy, bez wyjątku. I młodzi i starzy. Młodym odpowie na wszystkie ważne pytania. Co ważne, dla młodych,

wiecej na: domowaksiegarnia.blogspot.com

książek: 1902

I pomyśleć, że gdyby nie film, to nigdy bym nie słyszała o Michalinie Wisłockiej, a tym bardziej o 'Sztuce kochania'. A uważam, że warto znać tę książkę.
Nie ukrywajmy tego - tematy seksu, intymności, a tym bardziej indywidualnej seksualności, są u nas traktowane jak jakieś tabu, dlatego też pewnie wielu czytelników będzie myślało, że 'Sztuka kochania' to tylko jakiś poradnik z odpowiednimi rysunkami oraz opisami, co trzeba robić. W pewnym sensie coś takiego też tam znajdziemy, ale Michalina Wisłocka od samego początku tej książki podkreśla ważną rzecz - bez względu na wszystko, najważniejsze są miłość, otwartość oraz szacunek do siebie i drugiej osoby. Zwłaszcza miłość - bez niej wszystkie porady autorki i propozycje nic nie dadzą.
Pomijając emocje (a te odgrywają przecież ogromną rolę), 'Sztuka kochania' jest książką, którą naprawdę warto przeczytać, bez względu na doświadczenie życiowe. Czy dowiemy się czegoś nowego, czy też nie zgodzimy się z niektórymi zawartymi tam poradami...

Katherina87 | 2017-11-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Poradnik

Książka, która podpowiada jak żyć... żeby chciało się kochać.

Michalina Wisłocka, rewolucjonistka seksualna- pionierka zwalczania niepłodności oraz popularyzatorka antykoncepcji. Łamała konwenanse, podważała autorytety, a przede wszystkim leczyła, inspirując do odkrywania własnych pragnień. Ucząc, jak sobie radzić z intymnością w związku, stała się częścią życia wielu par i wpłynęła na jakość ich relacji.
Wisłocka nie tylko opisuje pozycje i zabawy seksualne, ale także zastanawia się nad naturą miłości i potrzebą zrozumienia drugiego człowieka. A przede wszystkim pokazuje nam, że Kochanie to sztuka.

Książka ta powstała w 1974 roku, w wyniku piętnastoletniej pracy lekarskiej- naukowej oraz społeczno-publicystycznej. Autorka wykorzystała w niej...

Anka Markova | 2018-01-10

Nie oceniam, gdyż okazało się, że książka i jej treść niestety nie dla mnie ;)
Tłumaczyć byłoby za wiele, ot po prostu nie i już. U mnie te sprawy są w jak najlepszym porządku :D

Antoniówka | 2018-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2018

Początek książki powinien być lekturą obowiązkową dla każdego nastolatka. Książka o uczuciach, miłości, namiętnościach, które rządzą na różnych etapach życia.
Pomimo kilku kontrowersyjnych tez, książka wydaje się być ciągle aktualna, choć napisana już dość dawno.

Roman Dłużniewski | 2016-12-08

Gdy książka pani dr Wisłockiej się ukazała, mówiła o niej cała Polska. Czytano ją po kryjomu, bo jakoś tak dziwnie było czytać "na widoku". Teraz chyba przeżywa swój renesans. Książka jest naprawdę niezła. I dla młodych, i dla tych już bardziej doświadczonych.