Godzina zbrodni

Tłumaczenie: Tomasz Wilusz
Cykl: Kimberly Quincy (tom 4)
Wydawnictwo: Amber
The Killing Hour
seryjny morderca, lato, upał, porwanie, FBI
kosmateczka

Za każdym razem uderza w lecie, podczas fali upałów. Za każdym razem uprowadza dwie ofiary. Za każdym razem zostawia wskazówki, gdzie ich szukać. I za każdym razem policja odnajduje je zbyt późno. Tego lata gra zaczyna się od nowa. Agentka FBI Kimberly Quincy wie, że może ocalić porwane. Ale musi wygrać wyścig z czasem - idealnym sprzymierzeńcem zabójcy, który jest bliżej, niż sądziła...

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

biomycha85 | 2014-08-19
Przeczytana: 15 sierpnia 2014

Lisa Gardner znów zaskakuje. Bardzo ciekawy trzymający w napięciu kryminał. Zbrodniarz, którego ciężko zidentyfikować praktycznie przez całą książkę i trzymające w napięciu poszukiwania zaginionych studentek budują wartką jak górski strumień po ulewie akcje, od której trudno się oderwać.

Booka | 2013-07-14
Na półkach: 2013 ◄, Przeczytane
Przeczytana: 14 lipca 2013

Jedno spojrzenie na okładkę i na hasło: "Najnowszy bestseller mistrzyni literackich thrillerów psychologicznych", wystarczyło abym zaczęła się bać. Bynajmniej nie dlatego, że już poczułam ten thriller... Z wiadomych względów takie hasła od dłuższego czasu mrożą mi krew w żyłach...

Tutaj mamy ciekawy temat, więc byłam pewna, że się nie zawiodę. W końcu jest tajemniczy morderca, uprowadza ofiary - zawsze są to dwie dziewczyny z baru, zawsze w upalne lato, dodatkowo pierwsza, która ginie jest "wyznacznikiem" miejsca przebywania następnej ofiary. Intrygująco, ciekawie, tajemniczo...

Zacznę od minusów, a są to:
- autorka rozwlekle opisuje różne możliwości postępowania mordercy. Inaczej ujmując: potrafi na pół strony przedstawić dialog, w którym specjalista/naukowiec tłumaczy policjantom/detektywom/FBI jakie motywy kierują mordercą. Fajnie, że specjaliści tłumaczą "co i jak", co miało na celu wyjaśnić wiele czytelnikowi. Według mnie te dialogi były za długie i nużyły.
- rozwlekłe,...

Hanka | 2013-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2013

Psychopatyczny morderca, który lubi zagadki i łamigłówki. Niedoświadczona i przyszła agentka FBI z mroczną przeszłością i oczywiście przystojny, dzielny facet. Świetna książka, czyta się ją z zapartym tchem i proponuję z dużą ilością wody. Akcja dzieje się podczas potwornej fali upałów. Polecam.

Kokosanka | 2013-09-05
Przeczytana: 05 września 2013

Książka rewelacyjna. Okładka nigdy by mnie nie przyciągnęła, ale że na Lubimy czytać miała pochlebne opinie, to się do niej przekonałam. Dopiero w połowie książki miałam dwóch podejrzanych i jeden z nich był strzałem w dziesiątkę, ale i tak uważam, że warta była przeczytania. Trochę się skrzywiłam podczas opisu jak leżąca Tina opowiada, że w jej ręce wykluwają się larwy i pełzają pod skórą..Fuj.i te węże, aż mnie ciarki przechodzą! Dla fanów kryminału pozycja obowiązkowa.

sibidilla | 2015-11-24
Przeczytana: 24 listopada 2015

Kolejny raz mile zaskoczyła mnie książka tej autorki. Ciekawa akcja od pierwszej strony do ostatniej i przez cały czas czuć napięcie. Mi się podobała!

gwiazdka | 2013-01-18
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 18 stycznia 2013

Kolejny seryjny morderca, chociaż zbrodnie przez niego popełniane są
nietypowe. No i oczywiście agenci próbujący go schwytać, a w pierwszej kolejności nie dopuścić do kolejnych ofiar. Akcja o tyle różni się od tych spotkanych w innych powieściach, że oprócz typowego śledztwa są jeszcze poszukiwania kolejnych osób. Ogólnie książka dobra, pomysł też, dawka napięcia tez się znajdzie dla miłośników tegoż. I chyba tak oceniłabym. Nawet dobra.

Monicha | 2015-07-27
Przeczytana: 26 lipca 2015

To moja pierwsza książka Lisy Gardner i na pewno nie ostatnia. Jest dla mnie po prostu mistrzem! Atmosfera, napięcie, dialogi, wspaniali bohaterowie, no i przede wszystkim miejsce akcji- akademia FBI- coś wspaniałego. Już zabieram się do kolejnej części z Kimberly, (która jest wspaniała), a jeszcze wspanialszy Mac obok niej :D

beatak955 | 2016-06-28
Przeczytana: 27 czerwca 2016

"Zegar tyka...planeta umiera...zwierzęta płaczą..rzeki krzyczą.Nie słyszycie? Żar zabija..." To motto mordercy,który atakuje podczas fali upałów. Sprzed baru uprowadza dwie dziewczyny, z czego pierwszą zamordowaną porzuca w miejscu,w którym na pewno zostanie znaleziona. Pierwsza ofiara jest "mapą",na której znajdują się wskazówki,gdzie szukać drugiej.Jednak nie jest to takie proste bowiem by dobrze je odczytać trzeba wykazać się wiedzą geologa,botanika,dendrologa czy geografa. Z kolejną falą upałów ofiar przybywa a morderca zdaje się być nieuchwytny. Śledztwo prowadzą kandydatka na agentkę FBI Kimberly wraz z policjantem obaj odsunięci od sprawy przez FBI. Ciekawe opisy niebezpiecznej przyrody dodają smaku podczas poszukiwań ofiar. Zaczyna się wyścig z czasem...

Ania | 2013-06-17
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 16 czerwca 2013

Moje pierwsze spotkanie z tą autorką.

Dziewczyny nie powinny się czuć bezpieczne jak gdzieś wychodzą, ponieważ Ekomorderca uprowadza dwie ofiary. Pierwsza ofiara daje wskazówki, od policji zależy czy drugą ofiarę uratują czy nie. Za każdym razem policja jest za późno. Trzy lata mineły i Ekomorderca powraca. Jakie teraz zagadki i niespodzianki przygotował morderca dla agentów? Czy tym razem uda się uratować dziewczyny gdy się ma same przeszkody wśród przełożonych?

Książka ciekawa, trochę podobna tematycznie do różnych kryminałów ale bardzo fajnie się ją czyta, trzyma w napięciu.
Najlepiej czytać ja gdy jest upał, ponieważ można się wczuć w atmosferę bo w końcu "Zegar tyka... Żar zabija" ;)

dzazzminka | 2015-03-09
Przeczytana: 05 marca 2015

Ekologiczny styl życia? Książek o tej tematyce nie brakuje.. Ale eko-zabójstwa i eko-morderca? Zupełnie nowy pomysł na fabułę.
Tajemniczy zabójca uaktywnia się tylko w lecie, tylko podczas męczących upałów. Porywa tylko dziewczyny i tylko parami. Pierwszą swoją ofiarę zabija właściwie od razu, drugą porzuca w jakimś niebezpiecznym miejscu. Pierwsza prawie nie cierpi, staje się drogowskazem, jak dotrzeć do tej drugiej. Tylko czy policji uda się to zrobić w porę? Zegar tyka, a żar zabija...
Nowicjuszka w szeregach FBI, Kimberly Quincy, mimo zakazu "góry" angażuje się w śledztwo i próbuje odnaleźć zaginione dziewczyny. Przy współpracy z agentem McCormack'iem wpada w niejedną zasadzkę i nie raz naje się strachu. Tylko, czy poświęcenie ich kariery na coś się zda?
Autorka w dobry sposób prowadzi fabułę, tak, aby do samego końca ciężko było ustalić, kto jest ekomordercą. Kolejny świetny, choć zupełnie przypadkowy, wybór lektury!