Spadające gwiazdy

Wydawnictwo: Amber

Inne wydania

Piękna miliarderka i sekret, który może ją zniszczyć, w głośnym bestsellerze jednego z najbardziej lubianych pisarzy świata Lara Cameron sama zbudowała swoje finansowe imperium. I swoje osobiste szczęście u boku słynnego pianisty. Niespodziewanie jednak firma Lary staje na skraju bankructwa.

Hanayome | 2012-04-23
Przeczytana: 22 kwietnia 2012

Ostatnio stwierdziłam, iż nie samymi klasykami żyje człowiek i czasami trzeba dać szansę komuś, kogo nazwiska nigdy w świecie się nie słyszało. Kopniak w tyłek otrzymałam, o panu Sheldonie powinnam była słyszeć. No nic, młoda jestem, zaległości mogę nadrabiać, a książka wydana przecież nim moim rodzicom w ogóle przyszło do głowy, że kiedykolwiek się poznają.
Tak więc zanurzyłam się w lekturze. Temat, przyznaję, ciekawy, uwielbiam czytać o świecie blichtru, bogactwa, sławy i takich tam. Sam autor za to podobno właśnie na tym się skupia. Czego chcieć więcej? Zobaczymy.
Pierwsze na co zwróciłam uwagę, to drętwota stylu. Szybko jednak zrzuciłam tę wadę na barki tłumaczenia. Trafiały się literówki. Ot, kosmetyka.
Początkowo drażnił mnie fakt przeskakiwania z jednych wydarzeń w drugie. Ja jestem pochłonięta wątkiem Lary, a tu nagle mam czytać historię Paula Martina. Szybko jednak okazało się, że wątek wciągnął mnie do tego stopnia, że powrót do Lary stał się bolesny. Historia Paula to...

Aryadwen | 2016-10-13
Przeczytana: 13 października 2016

Na wstępie chciałam zaznaczyć, że jest to bardzo przyjemna lektura, chociaż wielbiciele kryminałów nie będą z niej zadowoleni.

Książka przedstawia coś zupełnie innego niż sugerowałby opis na okładce. W rzeczywistości jest to historia o dążeniu na szczyt, wielkich ambicjach, poświęceniach związanych z karierą.

Główną bohaterką jest młoda, ambitna, inteligentna kobieta, która dla ludzi z zewnątrz wydaje się szorstka, bezkompromisowa i niewrażliwa, w rzeczywistości jednak jest hojna, empatyczna, bardzo zaangażowana w swoją pracę. Ma wizję i dąży do jej realizacji.

Oprócz tego możemy się dowiedzieć jakie skutki może mieć zadawanie się z wpływowymi ludźmi, kredyty hipoteczne i inne niebezpieczeństwa.

Powtarzając wstęp, lektura jest przyjemna chociaż nie jest porywająca.

Izabela Pycio | 2015-09-05
Przeczytana: 02 sierpnia 2015

Ciekawa narracja, nieprzewidywalne zwroty akcji, świetnie wpleciony wątek miłosny. Temat wpływu rodziny na poczucie własnej wartości, chęci udowodnienia sobie i innym, że jesteśmy coś warci, cena wyśrubowanej samorealizacji.

inox70 | 2016-11-21
Przeczytana: 11 listopada 2016

Według mnie niektóre książki, Sheldon pisze jakby z szablonu. Niestety tak jest z tytułem "Spadające gwiazdy". Biedna dziewczyna, dzięki jakimiś bliżej nieokreślonym zdolnościom, staje się (oczywiście krok po kroku) potentatem budownictwa i jedną z najbardziej liczących się osób w tej branży. I to wszystko dzięki nieznanemu mężczyźnie, który udziela wartościowych porad nieznanej młodej kobiecie. Do tego wątek wykorzystania cielesnego który w dalszej historii nie ma kontynuacji, choć wydaje się on bardzo istotny dla głównej bohaterki. Zbyt poetyckie niespodziewane zauroczenie pianistą. Trochę to dla mnie sztuczne. Jednak mimo tych nie do końca pozytywnych opinii z mojej strony książkę czyta się lekko i szybko.

Katherinna | 2016-03-15

Książka mocno mnie rozczarowała. Moim zdaniem nie powinna być w kategorii: kryminałów/thrillerów. Właściwie nie wiem do jakiego gatunku możnaby ją zakwalifikować. Fabuła zupełnie różniła się od opisu zamieszczonego na okładce książki. Jak dla mnie za bardzo przewidywalna powieść. Zmęczyła mnie bardzo i ciągnęłam ją przez kilka tygodni. Jestem zdecydowanie na nie jeśli chodzi o te książkę.

niutka | 2012-07-30

Tu mam mieszane uczucia. Z jednej strony książka mnie rozczarowała i zdenerwowała. Wszystko przez to, że opis, którym się kierowałam przy zakupie, ma się nijak do treści! Do ostatniej strony czekałam na obiecaną zbrodnię... Gdybym nie czytała opisu, pewnie oceniłabym książkę wyżej. Jednak spodziewałam się czegoś innego, rozczarowanie na koniec było ogromne. Z drugiej zaś strony, książka bardzo mnie wciągnęła, mimo, iż nie było specjalnej akcji, to czytało się ją z zaciekawieniem, trudno było się oderwać. Nie zabrakło też elementu zaskoczenia, co mi się bardzo podobało. Ogólnie książka podobała mi się, mogłabym ją nawet przeczytać drugi raz, ale już z innym nastawieniem i oczekiwaniami.

Intelektualna Przygoda | 2012-07-11
Przeczytana: 28 kwietnia 2012

Opowieść o dążeniu do wyznaczonego celu. Opowieść o uporze i konsekwencji. Opowieść o wytrwałości.
Do mnie nie trafiła, nie wzbudziła większych emocji, nie sprawiła, że utożsamiłam się z bohaterką. Po zakończonej lekturze nie nasunęła mi się żadna refleksja, żadne głębsze przemyślenia i rozpamiętywania sytuacji, w jakich znaleźli się bohaterowie nie nastąpiły.
Takie sobie czytadło. Przeczytałam, odłożyłam na półkę, zapomniałam.

Marlena | 2013-07-30
Przeczytana: 29 lipca 2013

Bardzo fajna książka.W sumie zaczęłam czytać ją z nudów,ale tak mnie wciągnęła,że przeczytałam ją w dwa dni.

Marta | 2013-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2013

Czy ktoś mi może powiedzieć, jak pierwszy rozdział ma się do pozostałych?:) W którym momencie znika Philip? Przeczytałam o tym w opisie książki, ale w jej treści czegoś takiego nie znalazłam:)

| 2012-08-10

Historia naprawdę urocza, choć według mnie odrobinę przesłodzona, naprawdę wymyślna, aczkolwiek ciekawi-wciąga, dużo szczegółów.
Warta polecenia.