Naga twarz

Wydawnictwo: Amber

Inne wydania

Anna Blake to najbardziej zachwycająca kobieta, jaką kiedykolwiek spotkał doktor Stevens. I najbardziej zagadkowa osoba, z jaką zetknął się w swojej praktyce psychoanalityka. Podczas kolejnych sesji Stevens ma wrażenie, że Anna coś ukrywa. Czegoś się boi. Wkrótce strach wkracza również w jego życie. Ktoś chce go zabić. By poznać twarz tajemniczego prześladowcy, lekarz musi odkryć prawdę o swojej pięknej pacjentce.

gwiazdka | 2016-01-08
Na półkach: Rok 2016, Przeczytane
Przeczytana: 08 stycznia 2016

„Naga twarz” to całkiem zgrabny kryminałek, w którym, co prawda, wielu rzeczy można się domyśleć, ale akcja z kolejnymi zwrotami zaciekawia czytelnika. Do tego dochodzą interesujące postaci, chociaż są małe wyjątki, bo niektóre kobiety nie tylko są cudem piękności, ale maja też wszystkie zalety świętej- myślę że tutaj Sheldon trochę przegina. Książkę czyta się szybko, po części dlatego, że jest cienka, ale też za sprawą lekkości narracji. Miła rozrywka.

lenuszka | 2015-04-12
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 12 kwietnia 2015

Kiedy czyta się dużo kryminałów coraz mniej rzeczy zaczyna zaskakiwać. Pamiętam jak pierwszy raz zetknęłam się z twórczością Sidney Sheldon'a, wsiąkłam wtedy jak woda w gąbkę. "Naga twarz" jest kryminałem dobrym, czyta się szybko, odpowiednie tempo akcji, do tego dobrze nakreśleni bohaterowie. Przyczepić się jedynie mogę do zakończenia, które było zbyt lakoniczne, w wyniku czego nie wszystkie wątki zostały wyjaśnione.

PABLOPAN | 2012-02-12
Przeczytana: 13 października 2011

Czyta się szybko i przyjemnie :) moja druga książka Sheldona i jak na razie - pozytywnie.

lejdi15 | 2014-08-17

Psychoanalityk niespodziewanie staje w obliczu zagrożenia ze strony mafii. Powodem jest tajemnicza i piękna kobieta, która stara się ukryć swój problem przed lekarzem.

Całkiem ciekawy kryminał, który się szybko czyta.

Debiut Pana Sidneya Sheldon-a.Naga Twarz opowiada historię doktora Stevens-a, który jest wybitnym psychoanalitykiem.Autor jak zawsze zadbał o ciekawe nakreślenie postaci opisując od czasu do czasu jego emocje, uczucia oraz historie życiową.W momencie śmierci jego pacjenta oraz pięknej sekretarki bezpieczeństwo doktora jest wątpliwe.Pomoc ze strony policji oraz prywatnego detektywa nie wnoszą za wiele do rozwiązania zagadki ,a wręcz przeciwnie jeszcze bardziej ją komplikują.Zdany tylko i wyłącznie na siebie Stevens musi wziąć sprawy w swoje ręce.
W książce jest dużo ciekawych opisów prywatnych wizyt pacjentów u doktora, którzy zwierzają mu się z różnych swoich sekretów.
Debiutując tą książką Sidney Sheldon pokazał światu jak się pisze prawdziwy kryminał gdzie nic nie jest pewne do samego końca.Tej obranej taktyki trzyma się w każdej swojej książce dlatego jego powieści są wybitne jeśli chodzi o ten gatunek literatury pięknej.

Parycja | 2014-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2014

Książka trzymająca w napięciu i naprawdę wciągająca ale brakowało mi bardziej rozwijającego końca historii jak dla mnie za szybko się skończyła lubię szczęśliwe zakończenia a tu nic nie było o miłości która była wspomniana w książce.To jest moja pierwsze książka tego autowa i nie wiem jak pisze ale moim zdaniem mógł umieścić chociaż PROLOG szczęśliwego zakończenia czuję niedosyt ale polecam

kiniamala | 2014-03-21
Przeczytana: 21 marca 2014

"(...)Każdy z nas nosi maskę, Angeli. Kiedy tylko wyrastamy z niemowlęctwa , uczymy się ukrywać nasze prawdziwe uczucia, nie ujawniać nienawiści i lęków....ale pod wpływem stresu Don Vinton jest gotów zrzucić maskę i pokazać swą nagą twarz(...)"
Przyjemny klimat, który narasta z każdą stroną. Lekarz, który w pewnym momencie sam zastanawia się nad tym czy nie popadł w paranoje. Zły i gorszy policjant. Warte przeczytania- choć zakończenie dla mnie trochę do przewidzenia.

wiejskifilozof | 2012-02-15

Takie sensację kocham , trzyma w napięciu do ostatniej strony .Nic tu nie jest pewne .Zaskakuję aż miło .

Karol-inka | 2016-02-04
Na półkach: E-booki, Przeczytane
Przeczytana: 04 lutego 2016

I takiego Sheldona lubię! Czyta się przyjemnie, wszystko dzieje się po kolei i w swoim czasie. Po raz kolejny autor "wciąga" nas w mafijne porachunki i zakazaną miłość. Ciekawą nowością natomiast jest tu pokazanie pracy psychoanalityka i jego relacji z pacjentami. Za szybko jednak domyśliłam się zakończenia książki ale może po prostu za dużo ostatnio czytam Sheldona :) Podsumowując - Polecam.

Świetna książka! Cały czas trzymająca w napięciu historia psychoanalityka, który nieświadomie naraził się niewłaściwemu człowiekowi i stał się celem mordercy! Polecam!