Czy boisz się ciemności?

Okładka książki Czy boisz się ciemności?
Sidney Sheldon Wydawnictwo: HarperCollins kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
HarperCollins
2015-04-22
2005-01-01
Data 1. wydania:
2004-01-01

Mimo że książka wciąga niesamowicie to jednak ciągłe ucieczki głównych bohaterek przed facetem który ma ponoć wszędzie swoich ludzi jest trochę monotonne.
Koncówka przewidywalna w sumie już od samego początku, ale przynajmniej akcja rozkręca się szybko i to jest duży plus :)

Początek i koniec książki najciekawszy dużo się dzieje bardzo interesujący wątek o pogodzie kto przeczyta ten zrozumie. Polecam

Można by rzec, że jest to kryminał "łatwy, lekki i przyjemny"... lecz czy na pewno ?? Bohaterki, jak już ktoś tu wcześniej wspomniał, lepsze od Aniołków Charliego. Tanner jest wszechwładny niczym Stwórca. Nie, to nie dla mnie - zbyt łatwy, nadmiernie lekki i zanadto przyjemny.

Książka wciąga od samego początku, autor nie owija w bawełnę, od pierwszej do ostatniej strony dużo się dzieje, same konkrety i brak zbędnych opisów. Dostajemy krótkie rozdziały i szybką, wartką akcję. Książkę można pochłonąć na raz, szybko się czyta, z ogromnym zaciekawieniem. To jedna z niewielu książek, które przeczytałam tak szybko. Akcja jest tak spontaniczna, że...

Najgorszy kryminał jaki czytałam.

A zaczął się dobrze. Ba! do połowy był naprawdę niezły. A potem panie Diana i Kelly się spotkały i się zaczęło. Jakaś zupełnie inna książka... głupawe odzywki, jakieś babskie foszki, uciekanie milion razy przed śmiercią ze wzdychnięciem "ach, udało się". Jak te filmy w których laski biegają w szpilkach i białych kombinezonach uciekając...

Długo głowiłam się nad tym, jaką ocenę powinnam wystawić tej książce - historia, choć płytka jak rzeka Silnica w Kielcach, wciągnęła mnie na tyle, że przeczytałam ją w dwa dni. Z drugiej jednak strony jedynym motorem napędzającym mnie do czytania było samo rozwiązanie historii - i żebym nie została źle zrozumiana - oczywiście, że kryminały i thrillery mają to do siebie, że...

Całkiem przyzwoita książka. Wciąga, ciekawa historia. Jednak zakupy obu bohaterek w wielkości 4 walizek w momencie ścigania przez morderce przebiło wszystko.

Bardzo wciągająca lektura. Końcowy dodatek z realnego świata dał do myślenia, świetne zakończenie. Wartka akcja i zagadkowa fabuła.

Bardzo ciekawa książka, tajemnicza, nieprzewidywalna, chętnie się ja czyta. Szkoda że taka krótka. Polecam

Oczekiwałam od tej książki, że mnie wciągnie, i tak właśnie było. Wypada podziękować autorowi za to, że mnie na kilka godzin wytrącił z kołowrotka stresowo-roboczego.

• 2019
  • 2012