Klub ocalonych

Tłumaczenie: Jan Hensel
Wydawnictwo: Amber
The Survivors Club
villemo47

Trzy kobiety cudem ocalały z brutalnego napadu. Napastnik poniósł karę. Ale nagle koszmar zaczyna się na nowo. Ktoś chce dokończyć swoje dzieło i mieć pewność, że tym razem nie będzie ocalonych.

Bożena | 2013-11-11
Przeczytana: listopad 2013

Jillian, Carol i Meg to kobiety, które zostały brutalnie zaatakowane, pobite, zgwałcone i upokorzone ale przeżyły i to je połączyło. Podobne traumatyczne przejścia skłoniły Jillian do założenia "Klubu ocalonych", gdzie ofiary napaści wzajemnie się wspierały i za wszelką cenę dążyły do złapania i ukarania swojego oprawcy.
Zebrane przez policję dowody i wyniki badań DNA wskazują jednoznacznie, że sprawcą gwałtów jest Latynos Eddi Como - pracownik Stanowego Centrum Krwiodawstwa. Dziewczyny czują satysfakcję, mają okazję do świętowania, ten który je skrzywdził siedzi w więzieniu, właśnie nadszedł dzień kiedy będzie osądzony i skazany. Jednak to byłoby za proste, to jest początek, teraz dopiero zaczyna się horror. Otóż domniemany gwałciciel zostaje zastrzelony przez wynajętego snajpera a już następnego dnia zostaje zgwałcona i zamordowana kolejna dziewczyna i żeby zbić z tropu policję, pozostawione na miejscu zbrodni ślady wskazują, że sprawcą jest nieżyjący Eddi Como. Kto i dlaczego...

biomycha85 | 2014-10-27
Przeczytana: 27 października 2014

Oto jak powinno się pisać dobre kryminały. Napięcie utrzymuje się od pierwszych do ostatnich stron, niejednokrotnie pojawia się nieoczekiwany zwrot akcji, postacie mają odpowiednio naznaczone charaktery, przez co nie są mdłe i nijakie. Polecam

gwiazdka | 2013-01-08
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 08 stycznia 2013

Klub ocalonych to jedna z lepszych książek sensacyjno- kryminalnych, jakie ostatnio czytałam. Przede wszystkim akcja prowadzona jest w odpowiednim tempie, nie za szybko i nie ciągnie się. To, co wydaje się oczywiste wcale takie nie jest, prowadzone śledztwo świetnie i po kawałeczku odsłania kolejne wiadomości, co bardzo wciąga czytelnika, który zastanawia się, co autorka jeszcze mu przygotowała i zaserwuje na następnych stronach.

Hanka | 2013-03-31

Kolejna książka, która wywołuje strach. Tym razem przed piwnicą i rękawiczkami z lateksu. Teoretycznie rozwiązanie zagadki znamy już na początku książki, praktycznie to się dopiero ma okazać....

leśna | 2016-07-31
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 28 lipca 2016

Kurz gęsto ściele się po powierzchniach płaskich, domownicy snują się wygłodniali, spod łóżka toczą się niemrawo kule kocich kłaków, no nic tylko Leśna znów wczytana w Gardner;)
A i owszem.
Bo też ma kobieta (Gardner, rzecz jasna) niezaprzeczalny talent.
Talent do zawiązywania intrygi, do budowania wiarygodnych, prawdopodobnych psychologicznie postaci, do narzucania tempa akcji zgodnie ze swoim zamysłem, do logicznych wątków, do doboru słów, do wciągania czytelnika w swoją rozpisaną tymi słowami sieć.
Właśnie dlatego sięgając po Gardner mam gwarantowaną solidną, czytelniczą rozrywkę i nie gryzę się wątpliwościami, czy aby nie stracę tylko czasu biorąc się za kolejną rzecz spod pióra tej pani.
Wy też możecie tym się nie gryźć:)

Agnieszka | 2016-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2016

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Nie spodziewałam się takiego rozwoju wydarzeń. Aż ciężko było się od niej oderwać. "Klub ocalonych" zachęcił mnie do przeczytania kolejnych dzieł tej autorki. Wysoko postawiła poprzeczkę, bo po kolejnych książkach Gardner będę oczekiwać przynajmniej takich wrażeń jakie dostarczała mi ta lektura.

Poetyka | 2012-07-03

Fantastyczna książka, nie dość, że akcja wciąga od pierwszej strony, to jeszcze do tego jest w niej mnóstwo humoru. Zapamiętałam ją głównie, właśnie z tego powodu. Polecam!

Marlena | 2015-05-20
Na półkach: Rok 2015, Ebook, Przeczytane
Przeczytana: 19 maja 2015

Lisa Gardner po raz kolejny stworzyła powieść kryminalną z lekką domieszką miłości i romansu. Podoba mi się to połączenie chociaż bywa nieco nużące. Ciekawa historia, dobrze przemyślana. Nie czułam się zawiedzona. Zaciekawiona owszem. Byłam ciekawa jak można pewne rzeczy zrobić, czy to rzeczywiście możliwe. Dobry pomysł, w sumie zaowocował dosyć przyjemną powieścią kryminalną. Lekką i łatwą, jeżeli ten gatunek książek można w ten sposób ocenić Polecam.

comique | 2013-12-24
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 24 grudnia 2013

W końcu przeczytane.. Byłam zachwycona początkiem książki, ale im dalej tym gorzej. Trudno mi było przebrnąć przez środek książki, bo zakończenie okazało się równie dobre jak początek ;) Książka średnia, choć fabuła wydawała się niezła. Jedyny plus za Davida Pierce'a, który podtrzymywał napięcie w całej książce, a zwłaszcza na końcu :D

Marcelina | 2012-07-18
Przeczytana: 17 lipca 2012

Sprawa nieco zawiła, ale logiczna i rozwiązywana stopniowo. Bardzo wciąga, portrety bohaterów są wyraźne, możemy utożsamić się z nimi, przewidujemy ich zachowania, jednak zaskoczenia nie brakuje. Polecam.