Osaczeni w mroku

Wydawnictwo: Świat Książki
Memoires of Midnight
837129185X
Aleksander

Gdy Catherine Alexander odzyskuje przytomność w małym klasztorze karmelitanek w Grecji, oprócz nazwiska i faktu, że mówi po angielsku, nie przypomina sobie niczego z przeszłości. Wyłaniające się od czasu do czasu z niepamięci głosy, strzępki rozmów a także koszmarne sny napełniają Catherine przerażeniem, ale równocześnie skłaniają do poszukiwań śladów utraconej tożsamości. Dziewczyna z wdzięcznością przyjmuje pomoc dobroczyńcy klasztoru, potężnego multimilionera, który proponuje jej pracę w biurze swojej firmy w Londynie. Czy jednak ów wielkoduszny opiekun jest całkowicie bezinteresowny? Catherine powoli rozwikłuje straszliwą zagadkę, nie zdając sobie sprawy, że każdy krok na tej drodze przybliża ją do śmierci.

źródło opisu: Wydawnictwo Świat Książki 1996

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Marlena19871 | 2019-06-25
Na półkach: Przeczytane, Czerwiec

To moje trzecie spotkanie z autorem, ale po przeczytaniu Gniewu aniołów i Mistrzyni Gry poprzeczka byla zawieszona naprawdę wysoko... i moim zdaniem, ta książka jest co najmniej o 1-2 klasy gorsza... nie jest to zła książka, ale napewno nie jest to sheldon w swoim najlepszym wydaniu !

Tofcia | 2015-08-07
Przeczytana: 06 sierpnia 2015

Książka jest naprawdę dobra, ale nie wciąga tak bardzo jak "Mistrzyni gry", do której chyba już niestety będę porównywać wszystkie dzieła Sheldona. Jednak porusza bardzo podobne problemy, które wszystkie kręcą się tak naprawdę wokół pogoni za pieniędzmi i pójściem po trupach (i to dosłownie) do celu.