Opowiedz mi swoje sny

Wydawnictwo: Amber
Tell me your dreams
kobiety, morderstwo, zbrodnia
ade

Wszystkie trzy są piękne i inteligentne. Wszystkie odnoszą sukcesy zawodowe. I wszystkie podejrzane są o dokonanie potwornych zbrodni – brutalnych morderstw mężczyzn. Ale dopiero na sali sądowej wychodzi na jaw, że coś jeszcze łączy trzy kobiety...

alicjuszka | 2014-07-31
Przeczytana: 20 lipca 2014

No cóż, wczoraj rozpływałam się w zachwycie nad książką Sheldona "Gniew aniołów", która cały czas siedzi mi w głowie.
"Opowiedz mi moje sny" nie dostanie ode mnie już tak pochlebnych opinii. Wprawdzie przeczytałam ją kilka dni wcześniej ...

Temat bardzo ciekawy, wręcz intrygujący. Zagadką dla mnie pozostaje fakt, czy można mieć podwójną tożsamość. Psychologia jest dla mnie nieodgadnioną dziedziną.

Na początku powieści poznajemy trzy młode kobiety, z charakteru i sposobu życia, zainteresowań bardzo się od siebie różniące. Główna jednak bohaterką, nad którą skupiamy się w książce jest Ashley Patterson, kobieta przestraszona, bojąca się wręcz swojego cienia, wydaje jej się, że ktoś ją śledzi. Zaczynają się wokół niej dziać dziwne rzeczy, zostają mordowani mężczyźni, których ona zna. Zostaje oskarżona o te morderstwa. O jej obronę jej ojciec prosi młodego prawnika.

Czy uda mu się ją obronić? Jak potoczą się jej losy?

Jak napisałam na początku temat intrygujący i chociażby dla niego...

gwiazdka | 2012-12-15
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012
Przeczytana: 15 grudnia 2012

Książka bardzo ciekawa, miałam trudność z zakwalifikowaniem jej: może to kryminał, a może thriller prawniczy, a może jeszcze coś innego. Na jakość lektury nie miało to jednak żadnego znaczenia. Książkę czyta się bardzo lekko, autor lubi zaskakiwać czytelnika, praktycznie do końca nie była pewna, w którą stronę zechce mnie poprowadzić.

betina360 | 2014-04-25
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 25 kwietnia 2014

To moje drugie spotkanie z Sheldonem i musze przyznac ze bardzo udane.Ksiazka wciaga od pierwszej strony.Nie bardzo wierze ze istnieje tam jakies alter ego.Lecz to 2 ksiazka w ktorej spotkalam sie z tym terminem z psychiatrii wiec cos w tym jest.Jedno jest pewne ze trauma z dziecinstwa nie odchodzi nigdy w zupelne zapomnienie i wraca w doroslym zyciu nie pozwalajac zyc tak jakby sie nic nie stalo.

Adam | 2013-11-15

Fantastyczny motyw kryminalny połączony z głęboko zakorzenioną psychoanalizą Freudowską czy Lacanowską. Czy tak naprawdę człowiek swoje złe postępowania może zrzucić na drzemiące w nim alter ego? Czy czasami działamy podświadomie? Może cały świat jest normalny, a my jesteśmy wymyśleni?

Marzin | 2012-02-21
Przeczytana: listopad 2011

Wera2604 | 2015-09-07
Przeczytana: 06 sierpnia 2015

Tutaj mamy do czynienia z kryminałem, w którym główna bohaterka zostaje oskarżona o morderstwo wszystkich mężczyzn, które w ostatnim czasie zamordowano.
Historia podbiega trochę pod psychiczny wątek, gdyż mamy do czynienia z rozdwojeniem jaźni, który u niej występuje, aż w trzech osobach.
Problem tkwi w jej psychice i dopiero pod koniec książki dowiadujemy się, co było przyczyną tych działań, które popełniała nieświadoma.
Początek książki czytało się bardzo po woli. Trochę nudno, dopiero przy końcu wszystko układało się w całość.
Jeśli szukacie książki, która zapewni Wam dużo akcji i emocji to ta sprawi, ze to poczujecie. Jest pełno zagadek, niewyjaśnionych sytuacji i niestety krzywda bohaterki jako dziecka, która spotkała ją we własnym domu od najbliższej osoby. Przykre jak to oddziałuje na psychikę dzieci w dorosłym życiu.

ruda | 2014-07-01

Bardzo interesujący wątek psychoanalizy, ale poza tym książka nieco przewidywalna. Nie byłam bardzo zaskoczona rozwiązaniem sprawy tajemniczych morderstw. Trochę opornie szło mi czytanie. Wyjątkowo, bo zazwyczaj książki Sheldona wciągają. Mocne 6 za tę psychoanalizę.

Gosia9101 | 2013-12-11
Na półkach: Przeczytane, Sidney Sheldon
Przeczytana: 11 grudnia 2013

Jestem pod wielkim wrażeniem tej książki. Sidney Sheldon wiedział jak cakiekawić czytelnika i sprawić, by każda jego książka się różniła.

Barbara Tarnosch | 2014-03-26
Przeczytana: 26 marca 2014

Książka zaskakująca wywołująca dreszcz trzymająca w napięciu. Koniec historii kończy się gwałtownie i intrygująco . Polecam :*

sylwik91 | 2013-10-24
Przeczytana: 2011 rok

Uwielbiam!! Tyle emocji ,tyle zagadek :) niesamowita książka :) goraco polecam :)