Nie mów nikomu

Wydawnictwo: Sonia Draga
Don’t Tell a Soul
978-83-7508-217-3
Pistacia

Na jachcie Tima dochodzi do wybuchu, podczas którego ginie jego żona, Maggie. Policjant prowadzący śledztwo uważa, że to Tim zamordował żonę, nie jest jednak w stanie tego udowodnić. W sylwestrowy wieczór dwóm najlepszym przyjaciołom Tima, i jednocześnie jego wspólnikom w interesach, udaje się wyciągnąć go z domu – pierwszy raz od śmierci żony. W miejscowym pubie, kilka minut przed północą koszmar nagle powraca. „Umiesz dochować tajemnicy? Ale takiej prawdziwej?” – pyta go pijany nieznajomy. Zanim Tim cokolwiek odpowiada, nieznajomy przyznaje się do popełnienia morderstwa, a jako dowód podaje miejsce ukrycia zwłok. „Teraz to twój problem” – oznajmia Timowi i wychodzi.
Wciągający niczym narkotyk, napisany z polotem i wyobraźnią – Nie mów nikomu to thriller, w którym wątek kryminalny i humor przeplatają się ze sobą w tak doskonałej proporcji, że po prostu nie sposób go odłożyć.

[opis wydawcy]

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga, 2010

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/index.php?option=com_cont...»

Aneta | 2014-04-05
Przeczytana: 03 kwietnia 2014

Podła intryga ludzi ze świecznika, eliminacja niewygodnych świadków, materiały wybuchowe, inteligentne budynki i tajemnica do ostatnich stron książki.

Keanu | 2014-02-01
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Wciągająca. Rzadko czytam takiego typu książki jednakże mi się spodobała. Znikome ilości krwi, za to wodzi psychologicznie czytelnika do końca. Na pewno sięgnę po inne dzieła tego autora.

mrs_actually | 2014-09-02
Przeczytana: 02 września 2014

Co najbardziej podobało mi się w tej książce? Nic, co nie miałoby związku z intrygą, nie zostało opisywane. Często w książkach tego typu pojawiają się przydługie opisy nieważnych dla sprawy wątków, o których i tak się zapomina, a nie wnoszą do historii nic ciekawego. Poza tym ciekawe dialogi, zawiła intryga, w której najwyższe rangą osoby są wplątane oraz główna ofiara całego zamieszana, która nie zachowuje się niepoważnie i tylko umiarkowanie głupio. Jak dla mnie bardzo dobry kryminał.

Tuttka | 2014-03-15
Przeczytana: 15 marca 2014

Przyznaję dobrą ocenę, ponieważ thriller faktycznie jest dobry, czyta się przyjemnie i szybko, fajnie wymyślona intryga i to całkiem nietypowo, ale mimo wszystko za płytka. Jest nie dość dobra, by uzyskać pełną liczbę gwiazdek. Nie mniej jednak polecam tę książkę każdemu, kto lubi thrillery i ma ochotę na coś lekkiego. Idealna w podróży.

Agnette | 2013-11-21
Przeczytana: listopad 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kupiłam książkę przez przypadek. Zaczęła czytać i bardzo mnie wciągnęła. Rzadko spotykana wielowątkowa akcja, kilka morderstw niby niepowiązanych ze sobą.
Aczkolwiek w połowie książki miałam problem z ogarnięciem kto kim jest. Tu pojawia się mężczyzna, tam jakaś postać - i znów wracam 5 kartek, żeby sobie przypomnieć w jakich okolicznościach się pojawiła.
Książka ciekawie napisana, wartka akcja, a na końcu rozczarowanie - motyw polityczny, a ja polityki nie lubię i nie rozumiem.
Mimo wszystko nie było do końca wiadomo kto był wszystkiemu winien. Oczywiście morderca został ujawniony, ale to, kto mu zlecał zabójstwa już nie. Ktoś wyższy w hierarchii i tyle było wiadomo.

Anna | 2014-04-06
Na półkach: Z Biblioteki, Przeczytane, 2014
Przeczytana: 06 kwietnia 2014

Fajnie się czyta, z każdym rozdziałem dowiadujemy się więcej i do samego końca nie wiemy kto za wszystkim stoi.

Justyna | 2013-09-01
Przeczytana: 31 sierpnia 2013

Szczerze myślałam,że po paru kartkach odłożę tę książkę na półkę,a tak mnie wciągnęła,że przeczytałam w 2 dni. Moim zdaniem bardzo dobry kryminał.

nellanna | 2011-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2011

Nieprawdopodobnie pokręcona historia, która zaczyna się jak klasyczny thriller, a potem zmierza ku powieści z gatunku social i political fiction. Czego tu nie ma? Korupcja na szczytach władzy, nepotyzm, szantaż, morderstwa, tortury... polecam, chociaż dla mnie była nieco zbyt karkołomna.

Jacek Wiśniewski | 2014-11-30

Bardzo fajna książka. Mocno wciąga. Fajny język :)

Ilona | 2013-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2013

niewyobrażalne jak można zmarnować życie człowiekowi.. bo ktoś ma jakieś swoje widzimisię...