Cuda i Dziwy Mistrza Haxerlina

Cykl: Mistrz Haxerlin (tom 1)
Wydawnictwo: Genius Creations
Fantastyka, mistrz Haxerlin

W wozie Mistrza Haxerlina można znaleźć najbardziej kurioz… wszechstronne artefakty, takie jak stos rogów ostatniego jednorożca i oryginalne kopie mieczy z najgłębszych czeluści piekieł. Godziwy zarobek wiąże się jednak z niebezpieczeństwami czyhającymi na dzielnego przedsiębiorcę: demonami, bandytami, krwiożerczymi kapitalistami, seks aferami, reklamacjami i kolegami ze studiów. Czy Mistrz...

Czy Mistrz Haxerlin poradzi sobie ze wszystkimi kłodami rzucanymi mu pod nogi przez los? Czy, o zgrozo, odkryje w sobie altruistę? Kto wie, jakie niespodzianki przyniesie los…

źródło opisu: Genius Creations 2015

Totalna evangelizacja - 6,5/10

książek: 2019
Efemeryda | 2018-10-06
Przeczytana: 02 października 2018

Ani mag ani alchemik znaczy się przedsiębiorca. Na wozie mydło i powidło, które z łotrzykowskim urokiem i zdolnościami świetnego specjalisty ds sprzedaży produktów hmm powiedzmy schematu Ponziego;) wciska Haxerlin klientom. Niebagatelny spryt pozwala Mistrzowi nie tylko na godziwy zarobek, nie zawsze legalny, ale i unikanie pułapek zastawianych przez konkurentów nierzadko pamiętliwych, ustosunkowanych i...demonicznych. Przy okazji jego działalność ma także element dydaktyczny, no bo kto rozsądny uwierzy w wędrowny sklepik z cudami? Tylko naiwniacy lub marzyciele, a ci ostatni dzięki spełnieniu nierealnych marzeń stają się choć na chwilę szczęśliwi jak pewien arystokrata, który uwierzył w moc wilczej skóry. Haxerlin nie jest więc jednostronną osobowością, jest jak człowiek interesu skomplikowany. Śledzenie jego przygód stanowiło godziwą rozrywkę.

Maciej | 2018-09-23
Na półkach: Przeczytane, Ebook, 2018
Przeczytana: 27 sierpnia 2018

„Sprzątania” na półkach ciąg dalszy. Czyli znowu sięgnąłem po coś kupionego już dosyć dawno (i w okazyjnej ofercie „bookrage”). I znowu (jak zwykle w moim przypadku) początkowe strony przechodzą z oporem, ale dosyć szybko „łapię” styl autora. I odpowiada mi jego poczucie humoru.
Historie przygód tytułowego Mistrza są w większości przypadków dosyć zabawne. Książkę czyta się lekko i miło. Polecam wszystkim lubiącym fantasy, zwłaszcza jeśli nie ma się akurat ochoty zmierzać się z jakąś wielotomową epopeją.

ZojaHawryło | 2018-06-21

wajponyx | 2018-06-09
Przeczytana: 09 czerwca 2018

Dawno nie zetknęłam się z książką, której udało się mnie rozbawić. Lekka, pełna nawiązań do ukochanych gier RPG i poczucia humoru, w sam raz do skoku w bok od przyciężkawych ostatnio, literackich klimatów. Mam w zanadrzu "Życie i czasy...", ale jako wytrawny, książkowy sknerus, odkładam moment napoczęcia, bo wiem, że przepadnę.
P.S. Czytanie w miejscach publicznych skutkuje ogromem pełnych politowania spojrzeń i sprzyja aktywności plastycznej społeczeństwa (patrz: rysowanie kółek na czole).

M-Soul | 2018-03-23

Książka doskonała na poprawienie humoru. Główny bohater udając maga krąży po różnych miastach, by sprzedawać specyfiki na różne dolegliwości, które właściwie nie zostaną wyleczone, ale kto by się przejmował czytaniem instrukcji obsługi? Cociaż Mistrz Haxerlin nie chce się rzucać w oczy i unika wszelkich afer to niestety los nie jest łaskawy i bohater musi się zmierzyć z kolejną przygodą.

Polubiłam również jego towarzysza, który w pewnym momencie pojawił się u boku bohatera i czasem miałam wrażenie, że Thuz niechcący odbierał uwagę od głównego bohatera. A może to sam Mistrz tak chciał?

Książkę przeczytałam z przyjemnością i już szykuję się na drugi tom.

Via | 2017-10-06
Przeczytana: 13 września 2017

BARDZO przyjemna, lekka, zabawna książka fantasy. Dobrze się czyta, jest napisana z humorem, chociaż porusza też poważniejsze tematy.
Więcej:

Michał Głowacz | 2017-09-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Fantasy

Solidne czytadło. Jest to fantastyka humorystyczna, ale dość subtelna - w innych tego typu książkach absurd często goni absurd, zupełnie przesłaniając treść. Tutaj autorowi udało się tego uniknąć.

Na plus należy również zapisać postać głównego bohatera. Mistrz Haxerlin jest sprytny i posiadł sztukę mamienia prostych ludzi, ale poza tym jest zupełnie zwyczajny. I stosownie do swoich zdolności, nie dokonuje żadnych czynów bohaterskich, nie wykazuje się nadludzką determinacją i nie walczy za żadną Sprawę - i chwała mu za to. Dzięki temu jest wiarygodny, a historie opowiadane przez autora nie wydają się naciągane.

Nie daję wyższej oceny, bo książka nie wciągnęła mnie szczególnie i nie zaangażowała emocjonalnie, ale jako lekką, niezobowiązującą lekturę - szczerze polecam.

Genea | 2017-09-03

Bardzo sympatyczny zbiór opowieści o losach niespełnionego maga, który brak talentu zastąpił sprytem.
Jest tu humor, są zawoalowane mocniej lub słabiej liczne nawiązania, jak mrugnięcia okiem do czytelnika. Jest lekki styl, dzięki któremu książka praktycznie sama się czyta.

pszemek | 2017-07-24
Przeczytana: 24 maja 2017

No ciekawe to. Nie fascynujące, ale ciekawe.
Następny tom pożyczę z biblioteki, bo przeczytać chciałbym, ale wydawać na niego pieniędzy już nie bardzo...