Geniusze fantastyki

Genius Creations
fantastyka, fantasy, science fiction
2016-02-28

Trudno mi ocenić tę książkę. Właściwie to czytałem ją bardzo długo ponieważ z reguły było to jedno lub dwa opowiadania które czytałem po skończeniu innej książki. Na więcej nie starczało mi cierpliwości.
Oczywiście nie znaczy to, że wszystkie z opowiadań są marne. Jak to zwykle bywa z takimi zbiorami – są lepsze i gorsze, świetne i słabe. Nie mogę po tak długim okresie...

Najgorsze opowiadanie - Dawid "Fenrir" Wiktorski, przerost formy nad treścią normalnie.

Nie jestem wielbicielką fantastyki ale uporałam się z tą pozycją. Co prawda czytanie zajęło mi chyba z miesiąc, ale nie dało się czytać więcej niż dwa opowiadania dziennie. Ponad sześćdziesiąt opowiadań, ponad dwudziestu autorów. Niektóre mi się nawet podobały, inne niestety nie, były i takie, których nie rozumiałam. Myślę, że " Geniusze fantastyki" są gratką, ale...

Z tych wszystkich opowieści tylko kilka pretenduje do miana geniuszu. Reszta wydaje się napisana w pośpiechu, byleby upchnąć ich jak najwięcej.

Ćwiczenia z wyobraźni - tak bym opisał ten zbiór opowiadań.
Jest tu pełne spektrum tak światów przedstawionych - od typowego fantasy poprzez alternatywny świat do futurystycznych komandosów w pozaziemskiej dżungli - jak i tematyki - od lekkich i zabawnych do ukazujących poważne i trudne dylematy.
Jednak, jak to zwykle w zbiorach opowiadań, rozrzut jakości jest spory: są tu...

Znowu Wiktorski. Z przedmowy:
„Antologia, którą macie przed sobą jest prezentem autorów dla Was, Drodzy Czytelnicy, i dla nas (wydawnictwa Genius Creations) z okazji drugich urodzin. O projekcie, choć teoretycznie nic w Genius Creations nie ma prawa się dziać bez mojej zgody, usłyszałem, kiedy antologia była już gotowa. Całość w tajemnicy przygotował Dawid „Fenrir”...

Jest kilka ciekawych opowiadań. Części nie udało mi się przeczytać.

Do "geniuszy" im faktycznie daleko ale jeśli ktoś lubi krótkie, proste i niezobowiązujące historie to własnie znalazł coś godnego uwagi

Geniusze tak, ale nie fantastyki. Miharu to twardziel(ka). Ja doczołgałem się do 1/3.

Chyba najbardziej nierówna antologia, jaką w życiu czytałem. Obok tekstów i autorów zasługujących na miano genialnych są w niej też nudne gnioty. Sam nie wiem, co powiedzieć.

• Ebook
  • E-booki