006238094X
fantasy, magia, romans
angielski
Shouri

Adrian sul’Han, known as Ash, is a trained healer with a powerful gift of magic—and a thirst for revenge. Ash is forced into hiding after a series of murders throws the queendom into chaos. Now Ash is closer than he’s ever been to killing the man responsible, the cruel king of Arden. As a healer, can Ash use his powers not to save a life but to take it? Abandoned at birth, Jenna Bandelow was...

Abandoned at birth, Jenna Bandelow was told that the mysterious magemark on the back of her neck would make her a target. But when the King’s Guard launches a relentless search for a girl with a mark like hers, Jenna assumes that it has more to do with her role as a saboteur than any birth-based curse. Though Jenna doesn’t know why she’s being hunted, she knows that she can’t get caught.

Eventually, Ash’s and Jenna’s paths will collide in Arden. Thrown together by chance and joined by their hatred of the king, they will come to rescue each other in ways they cannot yet imagine.

Set in the world of the acclaimed Seven Realms series a generation later, this is a thrilling story of dark magic, chilling threats, and two unforgettable characters walking a knife-sharp line between life and death.

źródło opisu: http://www.cindachima.com/

źródło okładki: https://www.goodreads.com/book/show/23253083-flamecaster

Rachel3 | 2016-05-27

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Brandon Sanderson twierdzi, w moim tłumaczeniu, że pisanie książek jest składaniem obietnic - pisarz obiecuje czytelnikowi pewne rzeczy, a potem w miarę postępu fabuły stara się je wypełnić. Im dłużej nad tym myślę, tym bardziej ta definicja wydaje mi się trafna. Tu właśnie znajdziemy sedno problemu jeżeli chodzi o książki Cindy Williams Chimy, a "Flamecastera" w szczególności - to dzieła pełne niespełnionych obietnic.

Pozwólcie, że rozwinę.

"Flamecaster" aspiruje do powieści high fantasy - co prawda dla młodzieży, ale trudno uznać to za wymówkę dla dziur w logice i niekonsekwencji. Postacie przedstawiane są nam jako ponadprzeciętnie utalentowane - Ash to nadzwyczajny uzdrowiciel i potężny czarodziej, Lila jest niezwykle zaradną przemytniczką i świetną aktorką, Destin to zaufany podwładny króla działający trochę jako żołnierz, trochę jako skrytobójca, Jenna... O Jennie nic nie powiem, bo po tej lekturze mam jej serdecznie dosyć. W każdym razie, nasza czwórka bohaterów to osoby...

Lenalee | 2017-08-17
Przeczytana: 14 sierpnia 2017

Recenzja na blogu: http://zlodziejka-ksiazek.blogspot.com/2017/08/zaklinacz-ognia-cinda-williams-chima.html

Cinda Williams Chima jest autorką, którą znam od kilku dobrych lat za sprawą dwóch innych napisanych przez nią serii - „Siedem Królestw”, której akcja toczy się na 20 lat przed wydarzeniami z „Zaklinacza ognia”, drugą natomiast są „Kroniki Dziedziców”. Obie z nich poznałam jedynie za sprawą pierwszych tomów i o ile „Dziedzic wojowników” (pierwszy tom „Kronik...”) kompletnie nie przypadł mi do gustu, tak „Król demon” naprawdę mocno mnie zachwycił. Dlatego też jestem tak bardzo zaskoczona rozczarowaniem, jakim okazał się być „Zaklinacz ognia”, ponieważ wydawało mi się, że sukces „Króla demona” automatycznie zwiastuje sukces „Zaklinacza...”. Niestety, nie mogłam być w większym błędzie.

Powieść opowiada o losach dwójki bohaterów. Adrian jest synem Wielkiego Maga, który pewnego dnia staje się świadkiem morderstwa swojego ojca. Przepełniony nienawiścią poprzysięga zemstę na...

elenkaa | 2017-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2017

Recenzja znajduje się również na moim blogu: http://pasion-libros.blogspot.com/2017/08/241-zaklinacz-ognia-cinda-williams.html

Czarodzieje posiadający magiczne zdolności, kraje toczące długoletnie wojny, dworskie intrygi, a w samym sercu dwoje bohaterów, którzy mają moc przeciwstawienia się tyranii - to wszystko zdecydowanie wystarczy, abym z wielkim zainteresowaniem i niecierpliwością podjęła się lektury "Zaklinacza ognia", będącego pierwszym tomem serii "Starcie Królestw".

Adrian sul'Han, zwany Ashem, jest synem Wielkiego Maga oraz królowej Fellsmarchu, czyli kraju, który od wielu lat toczy wojnę z Ardenem. Trzynastoletni chłopiec posiada magiczne zdolności uzdrawiania koni, jednak marzy o leczeniu i pomaganiu nie tylko zwierzętom, ale także ludziom. Jednak, gdy z rąk wroga ginie jego ukochany ojciec, zrozpaczony i pełen nienawiści książę postanawia zgłębić tajniki czarnej magii i doskonali się w wytwarzaniu trucizn. W końcu po czterech latach planów zgładzenia wroga, trafia...

książek: 1992
milla | 2017-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2017

Cinda Williams Chima w swej najnowszej powieści powraca do świata Siedmiu Królestw, by dopowiedzieć dalszą historię wykreowanego przez siebie uniwersum. Siedem Królestw pogrążyło się w wojnie, która trwa już 25 lat. Okrutny król Ardenu prowadzi wyniszczającą walkę z królestwem Fellsmarchu, które znajduje się pod władaniem silnej i nieustępliwej Wilczej Królowej. Kiedy zamachowcom udaje się zabić męża Raisy na oczach ich syna, Adrian „Ash” sul’Han poprzysięga zemstę. Młody książę ucieka z Felsmarchu i udaje się do szkoły magów, gdzie udając zwykłego chłopaka szkoli swoje wyjątkowe umiejętności lecznicze i przygotowuje się do roli uzdrowiciela.

Tymczasem w mieście Delphi Jenna, dziewczyna z niezwykłym magicznym znamieniem, ukrywa się przed wysłannikami króla i sabotuje pracę w kopalniach dostarczających władcy surowce niezbędne do prowadzenia wojny. Będąca świadkiem morderstwa swoich przyjaciół Jenna, podobnie jak Adrian, marzy o zgładzeniu władcy potwora.

„Zaklinacz Ognia” to w...

Natula | 2017-12-01

„Czasami dom jest jedynym miejscem, w którym można znaleźć uzdrowienie.”

Chłopiec jest ambitny. Chce się uczyć, chce rozwijać. Jednak wie, że może nie mieć na to szans przez rozpacz w jakiej się pogrąża cała jego rodzina. Ale stara się. Sięga po amulet który powinien dostać jak będzie starszy i szuka ojca. Próbuje go przekonać, że musi się rozwijać, musi się uczyć, nie chce być osobą niepielęgnującą swój dar. I ojciec się z nim zgadza, jednak zanim cokolwiek chłopak zdąży zrobić zostaje napadnięty. Nieoczekiwana śmierć kolejnego członka rodziny rozbija go na kawałeczki. Ucieka z rodzinnego domu, żeby się szkolić… ale na mistrza trucizn.
Dziewczyna na karku ma dziwne znamię, a ogień to jej brat, zmuszana do pracy w kopalniach rozwija w sobie bunt, nienawiść i umiejętności potrzebne do walki.
Życie Adriana i Jenny łączy się w miejscu gdzie wszystko powinno się skończyć. Czy zaczną ze sobą współpracować? Czy znajdą wspólny środek do rozwiązania problemu?

Adriana bardzo polubiłam....

Milena | 2017-08-16
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 16 sierpnia 2017

To moja pierwsza książka spod pióra autorki, lecz mam nadzieję, że nie ostatnia.

W tej historii mamy dwóch głównych bohaterów, a mianowicie Asha i Jenne. Oboje są na swój sposób wyjątkowi. Chłopak jest uzdrowicielem, a zarazem magiem. Łącząc te dwie profesje jest zdolny do wielu rzeczy. Jenna natomiast jest zagadką. Dziewczyna posiada runiczny znak na karku, choć sama nie wie co tak naprawdę oznacza. Obojgu król Gerard zaszedł za skórę i choć są jeszcze młodzi pragną jednego, a mianowicie zgładzenia go.

„Chyba wciąż chodzę po tej granicy między życiem a śmiercią i próbuję zdecydować, na którą przejść stronę.”

Sam pomysł i obraz świata, który autorka stworzyła przypadł mi ogromnie do gustu. W tej kwestii widać, że się napracowała. Już niemal od pierwszych stron mamy uczucie, że w tej historii sporo się zadzieje. Styl jest przyjemny, książkę czyta się bardzo szybko. Spodobał mi się fakt, że książka nie nuży, a sporo się w niej dzieje.

„Lila wpatrywała się w niego z...

Nemezis | 2017-07-14
Przeczytana: 13 lipca 2017

"Zaklinacz Ognia", część Boxa Ognistego Moondrive, intrygował mnie od chwili, gdy natknęłam się na zapowiedź tej książki. Kolejna seria z gatunku fantasy, z magami, smokami, do tego konflikt pomiędzy królestwami, spiski i dziewczyna z tajemniczym znamieniem - brzmiało wprost idealnie, jak coś, co po prostu musi mi się spodobać. Czy tak rzeczywiście było?

Ash, a właściwie Adrian sul'Han, to książę Fellsmarchu, ale jego życie wcale nie jest usłane różami. Konflikt z Ardenem sprawia, że żaden z członków rodziny królewskiej nie może czuć się bezpiecznie. Starsza siostra Asha i następczyni tronu, Hana, niedawno zginęła i chłopak bardzo przeżywa jej śmierć. Kto teraz znajdzie się na celowniku wroga? Czy książę zdoła ochronić matkę i młodszą siostrę? Swoje magiczne zdolności pragnął wykorzystać, by zostać uzdrowicielem, lecz gdy jego ojciec wpada w zasadzkę i zostaje zamordowany, plany chłopaka ulegają zmianie...

Jenna Bandelow ma na karku magiczne znamię, ale nie jest obdarzona mocą....

alina04 | 2018-04-28
Przeczytana: 13 kwietnia 2018

"Zaklinacz ognia" miał być pełen magii, smoków, konfliktów między królestwami, walki i intryg, a okazał się zupełnie inny... Mdły i nijaki.

Jest to pierwsza część cyklu "Starcie Królestw" i sequel serii "Siedem Królestw".

Między królestwami Arden i Fellsmarch trwa od 25 lat wojna. Król Gerard Mantaine, władca Ardeny, chce zniszczyć Królową z linii Szarych Wilków, bo chowa do niej urazę z przed lat. Jest bezwzgledny i nie cofnie się przed niczym by osiągnąć swój cel. Zabił już córkę Wilczej Królowej oraz jej męża - Wielkiego Maga i ojca Adriana sul'Hana zwanego Ashem, który był przy jego śmierci. Ash od tej chwili pragnie zemścić się na władcy Ardeny, przez co ucieka do szkoły magów. Tam udaje zwykłego chłopca i uczy się nie tylko uzdrawiania ale i przyrządzania trucizn. W tym samym czasie Jenna Bandelow pracuje w kopalni w Delphi, gdzie przez władcę Ardeny giną jej przyjaciele. To powoduje, że przyłącza się do rebeliantów i działa przeciwko tyranowi. Jednak do miasta...

Maciej Lock | 2017-07-20
Przeczytana: 19 lipca 2017

Książka nie wnosi właściwie nic nowego do literatury. Bohaterowie są sztampowi, historia prosta i przewidywalna. Dodatkowo liczyłem, że smoki będą tu istotnym elementem fabuły, tymczasem pojawia się jeden i dopiero pod koniec.
Chciałem ocenić na 5 giwazdek, ale odejmuję jedną za denerwujący błąd stylistyczny. Nie wiem, czy to wina tłumaczki czy autorki, ale kilka razy w tej książce różne postacie czują "zimną stróżkę pomiędzy łopatkami" oraz "opierają się na piętach".

Aga | 2017-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2017

Miałam już ogromną ochotę na dawkę ciekawej i wciągającej fantastyki. Ta pozycja już samą okładką mnie do siebie zachęciła. Pytanie tylko czy spełniła moje oczekiwania?

'Miłość jest źródłem wielu cierpień, strat i straszliwej rozpaczy. To najgorsza rzecz na świecie ryzykować swoim życiem dla kogoś, kogo się kocha. Jednocześnie to najlepsza rzecz na świecie... i warta tego ryzyka.'

Wojna między królestwami: Ardenem i Fellsmarchem. Ash jest synem królowej Fellsmarchu i od zawsze marzył, aby być uzdrowicielem. Po śmierci ojca, który ginie w zasadzce króla Gerarda postanawia doskonalić się w znajomości trucizn.

Jenna jest dziewczyną, która na karku posiada tajemnicze znamię. Nikt nie wie czym jest spowodowane i jakie kryje tajemnice. Już jako dziecko była zmuszana do pracy w kopalniach Delphi. Jej również życie nie oszczędzało, a nienawiść do króla Gerarda rosła z każdą śmiercią, której była świadkiem.

'Gdyby marzenia były rumakami, to żebracy byliby jeźdźcami. Tak mawiała jego...