Aces High
Dzikie karty, Martin
Ciacho

Gdy po II wojnie światowej obcy wirus zaatakował ludzkość, garstka ocalonych zdobyła nadnaturalne moce. Wieża asów opowiada ich historię. Wszystko zaczęło się w roku 1946, gdy nad nowojorskim niebem uwolniono niezwykłego wirusa dzikiej karty, zdolnego do przekształcania genów. Stworzył on obdarzonych potężnymi mocami asów oraz dziwacznych, zniekształconych dżokerów. Po trzydziestu latach...

Wszystko zaczęło się w roku 1946, gdy nad nowojorskim niebem uwolniono niezwykłego wirusa dzikiej karty, zdolnego do przekształcania genów. Stworzył on obdarzonych potężnymi mocami asów oraz dziwacznych, zniekształconych dżokerów. Po trzydziestu latach przed ocalonych dotknął nowy koszmar Z otchłani kosmosu przybywa Rój - śmiertelne zagrożenie zdolne zniszczyć całą planetę. Asowie i dżokerzy muszą zapomnieć o wzajemnej nienawiści, by stanąć do bitwy, której nie mogą przegrać…

Wśród autorów Wieży asów znajdziemy prawdziwych „gigantów” literatury science fiction i fantasy: George’a R. R. Martina, Rogera Zelazny’ego, Pat Cadigan czy Waltera Jona Williamsa.

źródło opisu: http://www.zysk.com.pl

źródło okładki: http://www.zysk.com.pl

Ruda | 2019-03-29
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 29 marca 2019

Dlaczego tak wiele serii rozpoczyna się świetną książką a z każdą kolejną przychodzi tylko rozczarowanie i pozostałe czyta się tylko siłą rozpędu? Niewiele jest naprawdę dobrych, trzymających poziom, serii. Niestety, ta również nią nie jest. Mam wrażenie, że "Wieża asów" jest za bardzo przekobinowana, za bardzo wymyślna, po prostu brakowało pomysłu na akcję. Zapewnie sięgnę po kolejną część, żeby sprawdzić, czy ta tendencja się utrzyma, jednak jestem pewna, że nie będę do niej podchodzić z nadmiernym entuzjazmem.

Szymon Białek | 2018-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2018

Ani specjalnie dobre, ani specjalnie wciągające - przeciętne do bólu. Pomimo wielu autorów, główna oś fabularna jest nieźle zarysowana i jako tako trzyma się kupy. Postacie nie mają żadnego większego rysu psychologicznego, ale da się je lubić - podpasował mi zwłaszcza Jube.
Podsumowując - przeciętna lektura do czytania przed pójściem spać.

Staruch | 2018-07-02
Przeczytana: 04 lutego 2016

George R.R. Martin wielkim pisarzem fantastycznym jest – to wiemy wszyscy. Niektórzy przekonali się o tym po lekturze „Pieśni Lodu i Ognia”, inni – czytając „Pieśń dla Lyanny” i „Piaseczniki” (notabene drukowane onegdaj po raz pierwszy w „Fantastyce”). Jak widać z takiego zestawienia tytułów, pisarz czuje się dobrze zarówno w fantasy, jak i twardej SF. Jak wiadomo, pisał również horrory oraz scenariusze do seriali i filmów, a także je produkował. Prawdziwy człowiek-orkiestra.
A… komiksy? O tak, były obecne w życiu Martina, tak jak obecne są w życiu każdego chyba przeciętnego młodego Amerykanina. Oddajmy głos samemu George’owi: „Nie wątpię, że w jakimś alternatywnym wszechświecie Marvel Comics przyjęły mnie do pracy, gdy wysłałem do nich podanie w roku 1971 i w tamtym świecie siedzę teraz w domu, mamrocząc pod nosem i gryząc palce na widok, że kasowe filmy oparte na stworzonych przeze mnie postaciach i wątkach zarabiają setki milionów dolarów, a ja nie dostaję z tego ani...

Jarek Bachanek | 2018-06-23
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 2016 rok

O Dzikich Kartach słyszałem przelotnie jakiś czas temu, niestety nie wydali tego u nas, więc musiałem obejść się smakiem. Aż tu nagle widzę zobaczyłem ebook w pewnym slepie. Niestety to był tylko pierwszy tom, więc się wstrzymałem, zakładając, że skoro wydano tom 1, to pewnie musi istnieć tom 2 i prędzej czy później go wydadzą. Tak też się stało, więc czym prędzej wziąłem się do lektury.

Przede wszystkim jednak Dzikie karty to nie jest powieść, tylko antologia, A Martin nie jest autorem, tylko osobą, która zainicjowała powstanie antologii, wybierała opowiadania do każdego tomu i nadzorowała cały projekt. Wydawnictwo Zysk i s-ka pomyślało jednak, że nazwisko Martina, jako autora przyciągnie więcej czytelników i po części mieli racje, przynajmniej w moim przypadku. Ale w każdym tomie Martin zawsze umieszczał jedno własne opowiadanie, więc biorąc wszystko pod uwagę można by go uważać za głównego autora.

Więc czym różni się ta antologia od setek innych na rynku? Ano tym, że wszystkie...

annaroza | 2017-04-10
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 10 kwietnia 2017

Wzięłam tę książkę z bibliotecznej półki, chcąc sprawdzić co tak pochłania Martina, że nie starcza mu czasu na kończenie Pieśni Lodu i Ognia. Kilka razy natknęłam się na informacje, że premiera "Wichrów Zimy" została przesunięta, bo autor zajmuje się kolejną edycją "Dzikich Kart", bądź też "Dzikie Karty" są oczkiem w głowie pisarza. "Wieża Asów", drugi tom cyklu, trochę mnie zaskoczyła. Spodziewałam się raczej czegoś w rodzaju antologii. A tymczasem książka mimo wielu autorów stanowi jedną całość. Może trochę widać różnice stylu w poszczególnych rozdziałach, ale nie ma tu żadnych błędów fabularnych, czy dziur w narracji. Szybka pełna napięcia akcja sprawia, że od książki ciężko się oderwać. "Gra o Tron" to to nie jest, ale warto przeczytać.

Kern | 2017-01-19
Na półkach: Przeczytane, Fantasy, 2017
Przeczytana: styczeń 2017

Książka bardzo słaba. Wielu autorów, w większości dobrych stworzyło zmyślnie splecioną historię, która jednak nie zachwyca. Wręcz nudzi i zniechęca.

kryloc | 2016-11-10
Przeczytana: 04 listopada 2016

Bardzo ciekawa.

Villiana | 2016-10-28
Przeczytana: 28 października 2016

Kolejna porzucona książka w tym roku. Doczytałam do trzech czwartych objętości i jedyne co mi się ciśnie na usta to nuda, nuda i jeszcze raz nuda. O ile w pierwszej części byłam jeszcze w pewnym stopniu ciekawa historii Asów i były historie, które mi się podobały i z jakimś zaciekawieniem poznawałam bohaterów, tak tutaj przeciętność opowiadań mnie dobiła. Nie było nic, co by mnie skłoniło do kontynuacji tej książki, a reszty serii już wcale. Dla mnie to jest wzorowy przykład zmarnowanego potencjału i nie rozumiem, jak spod pióra tak wielu autorów mogło wyjść coś tak mizernego. Nie polecam, dla mnie strata czasu.

baszar | 2016-07-22
Na półkach: Przeczytane, Legimi, 2016
Przeczytana: 22 lipca 2016

W tym tomie historie ściśle się ze sobą łączą. Fabuła mniej skupia się na lokalnych wydarzeniach - zaczyna być bardziej superbohatersko. Najeźdźcy z kosmosu, planetarna woja i takie tam. Jak na mój gust mocno zbliża się do amerykańskiego komiksu. Nadal czyta się szybko i przyjemnie, było jedynie kilka usterek w tłumaczeniu (puszka na śmieci).

Krzysztof Baliński | 2016-05-31
Przeczytana: 31 maja 2016

Czytanie i recenzowanie drugiego tomu jakiegoś cyklu, nie przeczytawszy pierwszego to zazwyczaj nie jest dobry pomysł. Bo nawet jeżeli, tak jak tutaj da się to zrobić, bo ten kolejny tom sam w sobie stanowi odrębną całość, to jednak zawsze pozostanie częścią jakiegoś zamysłu, którego siłą rzeczy musi być integralną całością, która tworzy pewien kontekst całości cyklu. Bez tego te kontekst jest trudniej uchwytny i przez to pewne informacje mogą zawierać nieścisłości. No ale czytając tą odrębną część cyklu można sobie z tym poradzić i dlatego próbuję szczęścia. Tak się przydarzyło w przypadku „Wieży asów”, która jest drugą częścią cyklu „Dzikie karty”. Każda z części cyklu jest zbiorem opowiadań które przez Martina zostały tak poukładane, że niczym wyrafinowane puzzle trzymają się kupy i robią za powieść.

„Wieża asów” jest historią alternatywną, jednak bardziej pasuje do konwencji science fiction. Pierwsza część cyklu zaczęła się tuż po II wojnie światowej, kiedy glob...