Sins
grzechy

Czy Hélène uda się zemścić za doznane krzywdy, ocalić majątek i miłość? Imperium mody Hélène Junot rozrasta się na międzynarodową skalę. Projektanci drżą przed jej werdyktem – jeden artykuł w jej piśmie może wynieść ich na szczyty sławy lub pogrążyć w zapomnieniu. Czytelniczki na całym świecie czerpią inspirację z jej pism. Hélène to nie wystarcza, postanawia wykreować kolejny magazyn o modzie. Zapatrzona w przyszłość, nie dostrzega wrogów, którzy opracowali misterny plan, by zrujnować dzieło jej życia. Czy to na ich zlecenie ściga ją bezwzględny płatny morderca? Osaczona przez intrygi i kłopoty finansowe, czy znajdzie ukojenie w ramionach ukochanego mężczyzny?

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Adrianna__ | 2015-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2015

W drugim tomie dalej poznajemy przeszłość królowej modowych magazynów Héléne Junot. Razem z nią odbywamy podróż przez jej przeszłość i dowiadujemy się jak poprzez swoje kolejne działania przysporzyła sobie nowych wrogów. I muszę tutaj powiedzieć, że piszący idealnie oddał przewrotność losu, który towarzyszy każdemu z nas. Junot próbując rozbudowywać swoje imperium znalazła we Włoszech Marcello d’Itri, który miał za sobą kilka nieudanych prób zostania projektantem mody. Kobieta go wypromowała, ale jednocześnie naraziła się na jego gniew i to z prostego powodu. Uraziła jego męską dumę, doprowadziła do tego, że uważał się za mało męskiego. Z.Z. Bavier okazuje się najbardziej zdeterminowana do tego by zniszczyć Héléne i ma ku temu ogromne powody. Powiem szczerze, że jest to postać najbardziej przerażająca na równi z Karlem von Eiderfeldem, który podczas wojny torturował malutką siostrzyczkę Junot na jej własnych oczach.
Mężczyzna życia, o którym wspomina opis na okładce jest...

zwolaa | 2013-10-05
Przeczytana: 02 października 2013

Choć mniej mnie zachwyciła jak poprzednia to dalej uważam że jest warta uwagi, opowiada nam losy głównej bohaterki Helen, która miała pieniądze, ale jak nie od dziś wiadomo, pieniądze szczęścia nie dają.. Różne zawirowania losu stawiają bohaterkę, przed trudnymi sytuacjami, wystawiają ją do wiatru, często cierpi..
Minusem książki jest to, że ostatnie rozdziały napisane były po łebkach, jakby nagle autorka straciła wigor w pisaniu, jednak ratuje ją końcówka, która jest bardzo zaskakująca?

Ciekawią Cię losy Helen? Zajrzyj w kolejne stronice książki gwarantuję Ci że nie pożałujesz:)

Lillianna | 2013-03-05
Przeczytana: 04 marca 2013

Helene Junot pracowała długo nad tym, by stworzyć czasopismo idealne. W końcu jej się to udało. Jednak życie Helene nie kręci się tylko i wyłącznie wokół jej wydawnictwa. Poznamy intrygi, cierpienia. Mężczyzn , z którymi Helene była związana w różnorodny sposób. Walkę o imperium chylącemu się ku upadkowi. Wielką miłość, która potrafiła przetrwać wiele utrudnień. Zobaczymy, że cele, nawet te wielkie są możliwe do osiągnięcia, jeżeli ktoś naprawdę tego pragnie. Książka lekka i przyjemna.

Natalia | 2012-01-31

Obie części niesamowicie na mnie wpłynęły emocjonalnie. Polecam.

Miratrix | 2017-03-06
Na półkach: 2017, Przeczytane