Letni port

Wydawnictwo: Świat Książki
Summer harbor
powieść obyczajowa
Jenny_89

Było ich troje: Kiley i jej dwaj najbliżsi przyjaciele, Grainger i Mack. Nad morzem, w małym miasteczku w Nowej Anglii, spędzali ze sobą wszystkie wakacje, aż po te ostatnie, gdy przyjaźń chłopców przerodziła się w rywalizację o uczucie Kiley, a skutki przyniosła tragiczne. Po prawie dwudziestu latach bohaterka powraca tam ze swoim synem Willem, by sprzedać dom pełen wspomnień i zmierzyć się...

Po prawie dwudziestu latach bohaterka powraca tam ze swoim synem Willem, by sprzedać dom pełen wspomnień i zmierzyć się z tyleż piękną, co bolesną przeszłością. Być może ojcem Willa jest Grainger, wciąż mieszkający w miasteczku... Czy jednak można w życiu "drugi raz wejść do tej samej rzeki"?

Grażyna | 2010-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2010

Bardzo mi się spodobała ta niestety niezadługa powieść. Po raz trzeci nie zawiodłam się na autorce. (wcześniej czytałam "Tajemnicę starej farmy" i "Córkę wróżki")
Chociaż książki Susan Wilson często zaliczane są do literatury tzw. kobiecej, to nie umniejsza ich zalet.
Spodobało mi się umieszczenie krótkiego wątku nawiązującego do "Tajemnicy starej farmy", poczułam się jak w "domu".
Śmiało polecam i oceniam jako bardzo dobrą, może nie wybitną, ale idealną na wakacje.

Marta | 2011-08-27
Na półkach: Dla An., Przeczytane

Bardzo pozytywne zaskoczenie!
Spodziewałam się prostej, nieskomplikowanej historii, a tymczasem trafiłam na niesamowitą i wzruszającą opowieść o miłości, sztuce przebaczania i urazach, które gryzą nas gdzieś w środku, więc chowamy je głęboko i trzymamy przez wiele lat..

To książka, w której chłonie się każde zdanie, wręcz czyta je po parę razy, tak zachwyca nas język. A przepełniona jest takimi emocjami, że ma się wrażenie, że wręcz unoszą się nad każdą stroną, parują z każdego wersu, każdego zdania..
Polecam.

Lamia | 2011-07-09
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 09 lipca 2011

Doskonała książka na wakacje. Historia skomplikowanej, letniej miłości, która na zawsze zmieniła życie bohaterów. Wszystko na tle uroczej, morskiej miejscowości. Powieść, która wzrusza i wywołuje uśmiech na twarzy. Polecam!

Magnetic_91 | 2013-01-03

"Letni Port" Susan Wilson to historia letniej miłości, która jak się okazało na zawsze zmieniła życie bohaterów.
Lekka i romantyczna opowieść o uczuciu w nadmorskiej miejscowości.

inkabe | 2013-07-05

Czytałam i zapamiętałam. Teraz czas na inne tej autorki :-)

pfefferminztee | 2016-10-31

Przewidywalna do bólu. W sumie to niektóre najtańsze romansidła z kiosku mają więcej ikry niż "Letni port". Bohaterowie odrealnieni, zachowanie każdego z nich jest zupełnie od czapy - także postaci drugoplanowych.
Po "Dobrym psie" i "Tajemnicy starej farmy" nastawiłam się na miłą lekturę, ale "Letni port" bije rekordy rozmemłania i bezsensu. Szkoda czasu.

Anelka | 2013-10-09

Bardzo fajna książka o miłości, przyjaźni....

ohuu | 2013-06-20

typowe amerykańskie romansidło